• Western

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street In Concert (2001) (divadelní záznam)

Podle mě je toto nejlepší verze tohoto muzikálu. Musím uznat, že verze s Angelou Lansbury a taktéž Georgem Hearnem měla své kouzlo, ale trochu víc mi sedí tato verze, kde herci hrají na jedom jevišti s celým orchestrem, nepotřebují příliš mnoho rekvizit a mnoho věcí je jen tak "jako"...Na divadle preferuji střízlivou scénu, kde nic neodvádí pozornost od herců. Patti LuPone byla skvělá, vtipná, ale jinak než Angela. Angela byla až roztomilá. Filmová verze je úplně mimo a nikdy se mi moc nelíbila. A alespoň podle střípků, které jsem viděla, tak novější Broadwayská verze z roku 2005 opět s Patti jako paní Lovettovou a Michaelem Cerverisem (Sweeney) je úplně jiná, než výše zmiňované verze a asi nesedne každému. Oproti koncertu, který byl hbitý, živý a energický, je tato verze ponurá a "línější". A na závěr si dovolím zmínit citát neznámého uživatele YT, který pronesl: ""Angela Lansbury for Acting, Patti LuPone for voice, Helena Bonham-Carter for making the other two looking even better than before"" ANO, naprosto souhlasím!

The Victim (2001)

Poměrně zajímavé, kráté a svižné, ale hlavní myšlenku jsem brala s rezervou... a hlavně Patti LuPONE v hlavní roli!!!!

Witness to Murder (1954)

Velké rozčarování - potenciál by to mělo... ale podle mě je to blbě napsané, umělé a povrchní. Něco mezi Plynovými lampami, Oknem do Dvora a snad i Vertigem, ale celé nějak nepovedené. Dokonce ani Barbara Stanwyck to nezachránila. Škoda.

Nella città l'inferno (1958)

Neskutečná Anna Magnani! Její energie je ohromná a ohromující. Zastiňuje všechny přítomné a jen můžu potvrdit, že výše zmíněné ceny si opravdu zasloužila. Film doporučují, zvláště máte-li rádi impulzivní a hlučnou Itálii...považte - ITALSKÝ film z prostředí ŽENSKÉ VĚZNICE. Hluk a zmatek na druhou, což nemyslím špatně - naopak.

Evita (1996)

Tak... k tomuto filmu mě dovedlo poměrně nedávné vzplanutí k Patti LuPone, která je Evitou původního Broadwayského obsazení (1979). Madonna se jí, ale myslím, že ani třeba Elaine Paige, rozhodně nevyrovná. Porovnejte písně A New Argetina nebo třeba i slavnou Don't Cry For Me Argentina (zvláště ta od Patti stojí za to, intenzita jejího hlasu a samotné prožívání písničky je fascinující). Na druhou stranu se mi moc líbí Antonio, jistě - Mandy Patinkin to není, ale má velice příjemný hlas a subjektivně řečeno, mně se líbí ho poslouchat. A celá postava a i způsob zasazení "vypravěče" do příběhu se mi líbí. A dále - začátek filmu, tedy Requiem for Evita a zvláště pak Oh, What a Circus mě fakt navnadil...ale v zásadě se mi film jeví, jako kdyby se utvořily klipy k písním z CD té původní Evity a sešily se dohromady, takže mi to připadá maličko kostrbaté. Nemilé, když jsem na film koukala, aby mi věci a informace lépe splývaly, ale uznávám, že původní zpracování bylo taky takové. Madonna...moc ji jako herečku neznám. Tady uznávám, že se ji role celkem povedla, ale stejně mi přijde, že když zpívá, moc se soustředí na hraní a na gesta...a čím více se snaží, tím méně je uvěřitelná (zas jen názor, mýlím-li se, prosím, opravte mě). A teď budu už moc drzá a rýpavá, ale občas se mi zdálo, že střih přišel moc brzo, a jakoby přerušil "vstřebání" předchozí scény. Celý ráz filmu...to mě mate i u divadla - takové zvláštní nadnesení v určitých momentech - třeba styl vyhození Perónovy slečny a tak podobně...ale to myslím, že se už týká Webbera a Ricea, protože to jsem pozorovala i u ukázek jevištních. Tedy závěrem, pozoruhodný snímek, ale alespoň ve mně budí rozporuplné pocity po všech stránkách, takže - chvíli paráda, chvíli divný.

Vše o Evě (1950)

Naprosto mě dostal scénář! A bezesporu jedna z největších rolí Bette Davis. I tak bych ale byl zvědavá, jak by v roli obstála Tallulah Bankhead.

Sněhurka (2012)

Trailer byl lepší než film.... opravdu jsem se na to těšila, ale utkvěly mi v hlavě jen ty četné pranice v lese.

Dr. Stefan Frank (1995) (seriál)

No jo, umělecky je to asi strašný, uznávám, ale musím se přiznat, že jsem na něj poctivě koukala, protože atraktivní Claudii Wenzel namluvila paní Zuzana Slavíková, mezi jejíž věrné fanoušky se počítám a Siemen Rühaak byl sexyyyyy. Takže tak nějak osobně dám 2*, které neberte moc vážně. Objektivně by to bylo asi míň.

Live From Lincoln Center (1976) (pořad)

Viděla jsem The PASSION s Patti LuPone a Michaelem Cerverisem a byla to nádhera! Poměrně hezky vyprávěný příběh pomocí dopisů.