Criminal: Francie - Jérôme (2019) (epizoda)

Docela slušný rozjezd tohoto třetího dílu, jenž ve mně ve výsledku malinko zklamal. On ten případ asi vypadal dost zajímavě na papíře před jejo natočením, ta realizace mě ale nedokázala strhnout, bohužel. Ale kvalita dialogů to pořád drží v nadprůměru, to rozhodně ano. Za mě dávám 68 %

Criminal: Francie - Émilie (2019) (epizoda)

Slušný první díl ze země galského kohouta, nabídne dost tísnivou atmosféru případu točícího se okolo teroristického útoku v Paříži před čtyřmi lety, jenž s celým světem pořádně emocionálně zacloumal. Vyšetřovatelé mi zde dost sedli, samotný případ se scénáristicky také nikde nezadrhával. Za mě v pohodě. 75 %

Doom: Annihilation (2019)

Mám s tím filmem dost problémů, ale jeden mi skoro nedá spát.....a to, proč se v hlavní roli objevuje postava ženského pohlaví......ono jméno DoomGUY by asi mělo hned napovědět, že do této role by se měla obsadit nějaká pořádná hora svalů a ne osoba, jejíž váha sotva dosáhne hodnoty 50 kg. Pro mě absolutně nepochopitelné. Kromě toho je to taková spleť plná logických děr, jaká se často nevidí. I tak to ale nabídne v pár sekvencích vskutku koukatelnou akci (berte to ale tak, že to myslím v rámci céčkové až déčkové produkce), jenž vygraduje na konci slušně uspokojivým finále (zamrzí, že asi z důvodu bídného rozpočtu jsme se dočkali jen tohoto segmentu odehrávajícím se v samotném pekle). O hercích radši asi zamlčím, protože tak špatné výkony ve mě zanechaly dost otřesný dojem, na druhou stranu jsem se někdy nad tou velikou špatností v tomto ohledu srdečně zasmál, tak aspoň něco. Doom z roku 2005 oproti tomuto výtvoru funguje skoro ve všem, když to srovnám, tak verze s Rockem vypadá jako snímek oceněný deseti Oskary. Smutný fakt. Za mě dávám 25 %

Criminal: Německo (2019) (seriál)

Němci se opět ukázali, předvedli precizní tvorbu ve všech ohledech a v rámci minisouboje s Velkou Británií o malý kousíček vedou. Vyšetřovatelskou stranu táhl zejména Sylvester Groth, musím přiznat, že jako herec je tedy mimořádně nadaný. Případy se opět mohly pochlubit svou rozmanitostí nejen po stránce, co se vlastně stalo, ale překvapily i zajímavě podané dialogy vyšetřovatelů za zrcadlem, a pak mě samozřejmě zaujaly různé styly vedení výslechu. No a závěr docela drsný, pokud jsem to tedy vstřebal správně. Za mě dávám 82 %

Criminal: Německo - Claudia (2019) (epizoda)

První epizoda, kde dávám maximální hodnocení, jaké je vůbec možné. Už jen kvůli té herečce (Nina Hoss), jež si svou roli vychutnávala každým douškem a z její postavy šel obrovský respekt. Sylvester Groth opět předvedl pořádnou dávku charismatu, i ten případ mě celkově zaujal. A závěrečný překvapivý akční twist pěkně zamíchal kartami. Fakticky lahůdkové zakončení této třídílné série. 90 %

Criminal: Německo - Yilmaz (2019) (epizoda)

Z celého německého trojlístku asi nejslabší epizoda. Hlavním pozitivním majákem zde není podezřelý, ale perfektní výkon jeho advokáta v podání Christiana Berkela. Samotný případ asi moc nestrhne, i tak ale slušná řemeslná práce našich pohraničních sousedů. Za mě dávám 66 %

Criminal: Německo - Jochen (2019) (epizoda)

Německý pohled na nestandardní pojetí detektivky z vyšetřovací místnosti mě zaujal již v prvním díle, zejména je pak nasnadě vyzdvihnout výkon Sylvestera Grotha v pozici detektiva. Opět si seriál zakládá na precizních dialozích, které si hrají s fantazií každého diváka, jenž nemůže mít vůbec šajna, co se stane v následujích minutách. No a závěr v tomto ohledu naprosto lahůdkový, ten bych asi nikdy neodhadl. Parádička se vším všudy. Jen tak dále. Za mě 85 %

Dobrý časy (2017)

Snímek hýřící barvami v každém záběru, vše zabalené do psychedelického filtru, který tomu již tak dost nevšednímu zpracování přidává další pořádný impulz netradičnosti. Doopravdy se taková filmařina v dnešní době již tak často nevidí. Asi bych neměl popravdě zájem to vidět, ale všichni pěli chválu na Pattinsona, jenž si střihl hlavní roli, a to prý s notnou bravurou. Tak jsem tomu věnoval svůj čas. A za sebe můžu říct, že on funguje jako ten nejdůležitější článek filmu, jenž všechny aspekty drží pohromadě. V případě jeho absence by se tento produkt rozsypal jako stavebnice Lego. Tím nechci autory nějak kritizovat, pár příběhových sekvencí mě svou originalitou rozhodně nenechalo chladným, ale v konečném vyznění mě to nezasáhlo asi tolik, jak bylo původně zamýšleno na papíře. Po stránce filmařské a herecké slušná řemeslná práce, která si zaslouží obdiv. Pokud tvůrci pomýšlejí výše (a myslím, že se jim to jednou povede), tak ale příště trochu vypiplat hlavní stěžejní zápletku. Uvidíme, co přinese jejich další projekt Uncut Gems se Sandlerem. Za mě Good Time dostanou 68 %

Criminal: Velká Británie (2019) (seriál)

Netflix se v tomto případě snažil přijít s něčím, co se na filmové scéně sice objevuje často (žánr krimi), ale ne v takovém typu provedení. Ačkoliv by mě ze začátku nenapadlo, že řešení kriminálních případů jen ve výslechové místnosti může mít něco do sebe, tak ve výsledku jsem byl skoro až nadšen. Jedná se spíše o konverzační drama, ve kterém se ale dává důraz na každou repliku, tudíž si i tak divák v tomto minimalistickém ohledu přijde na své. Nabídne to notnou dávku napětí, herci předvádí víc než slušné výkony a i ty případy se snaží jevit co nejvíce rozmanitě. Fakt z mé strany čistá spokojenost. Uvidíme, jak tomu bude i u jiných zemí, ale segment z UK mohu s čistým svědomím doporučit. Za mě 80 % (více o každé epizodě napsáno u jednotlivých dílů)

Criminal: Velká Británie - Jay (2019) (epizoda)

Třetí a závěrečná epizoda nám nabízí příběh o jednom kamionu a o několika migrantech. Chytlo mě to více než dvojka, možná taky tím, že se v hlavní roli vyšetřovatele objevil detektiv konstábl Hugo Duffy. Hlavně díky němu se třetí díl kvalitou vyrovnal jedničce. Samotná zápletka, kde se hraje o čas a tím i o lidské životy, asi nikterak inovativní, ale ten styl tohoto seriálu vytvoří fakticky i z normálního a všedního námětu neskutečně návykovou záležitost. Za mě dávám 83 %