Strážci Galaxie (2014)

Na marvelove filmy je zväčša vždy veľký spolah, že budú vtipné, plné akcie a nápadité. No toto nebolo ani jedno. Prvú polhodinu som sa s kolegyňou len dohadoval, ktorá postava je odkiaľ a či ju poznáme. Ďalšia hodina bola nevýrazná, slabá a nudná. Pri niektorých scénach som dvíhal obočie pri iných som si cápal po čele. Podledná polhodina už bola únosná a trochu mi zdvihla náladu. Rozhodne pre mňa veľké sklamanie. Možno to je tým veľkým množstvom nových a neznámych postáv (pochybujem), možno dejom, pri ktorom som mal pocit, že nikam nesmeruje (to skôr),alebo slabým vtipom. Po štvrtom videní som hodnotenie posunul na štyri hviezdičky. Nie je to nakoniec až také zlé.

Rozhovor (1974)

Pri pozeraní by ma od toho filmu neotrhlo nič. Keď mi došlo, že celý film bude o tom prvom nahrávanom rozhovore, som s filmom zplynul. Výborné napätie, ktoré donútilo nazerať na obrazovku aj cudzieho spolusediaceho vo vlaku (mal som sluchátka). Perfektne napísané, natočené a zahrané.

Šéfové na zabití (2011)

Každý by raz chcel zabiť svojho šéfa. A viem si predstaviť, že takto by to skutočne aj mohlo prebiehať. Dobre zvolené postavy, hlavne Aniston, ktorá nie je žiadna múčka. Len Day mi tam niekedy nesedel. No dobre natočené, miestami perfektne nahláškované (boli to dve minuty, a neboj sa, stvoje problémy s alkohol tu nebudeme preberať) a miestami trápne (sedel som 10 rokov za piráctvo).

Nejhledanější muž (2014)

Film plný zvratov a preklápania sympantií, pričom každý bol aspoň raz dobrý a raz zlý. No nebolo to príliš ono. Pár krát som musel film aj vracať naspäť, aby som sa v ňom nestratil. A nakoniec to aj tak bolo naopak všetko. Dosť zvlášny film.

Iron Sky (2012)

V prvej polhodine sa mi nezastavil smiech a úžas nad výborným prevedením a vykreslením. Neskôr úžas zostal, no smiech už nebol stály. Chváli ľudí, čo mali na starosti hudbu. Bola geniálna. Všetko bolo tak absurdné a šialené až to bolo výborné. No najväčší zázrak bol pre mňa Renata Richter. Tá má v sebe riadne kúzlo.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Očakával som niečo na spôsob Tintina, ktorý bol pre mňa veľké trápenie. Zo začiatku mi to ho trochu aj pripomínalo, ale nebolo to až také zlé. Až asi v polovici sa to riadne rozbehlo a tak to prišlo do konca. Dobrý film so štipkou humoru, s čajovou ližičkou emócii a polievkouvou naberačkou napätia. Len myslím, že mimo diania bol monsier Inšpektor. Pri každej jeho scéne som sa zapol po čele. Ale aj tak by som dal päť hviezdičiek, lenže to by tam nemohlo byť tak veľa chýb v strihu. Pri každom bola iná poloha vecí, inak boli umiestnené alebo otočené, ľudia tlieskajú ale nečapkajú rukami. Nikdy sa na to nezameriavam vo filme ale tuto toho bolo už veľa.

První velká vlaková loupež (1978)

Svižné tempo s dobrou dávkou napätia a humoru. Ale trochu pre mňa ostáva nepochopená Williho zrada.

Fakjů pane učiteli (2013)

Tvorcovia to trochu prestrelili s lepidlami a hovnami v triede ale inak to bolo v pohode. Zábavné, trefné a moderné. Teda ak pani učiteľka Schmidtnevímaká bola páródiou na bojazlivé moderné učiteľky.

Interstellar (2014)

Prvý krát videné v deň prieméry a pocity som mal veľmi zmiešané. Preto som si nechal hodnotenie na druhý pokus, kedy som to pozeral doma s tým, že môžem pretáčať ho-dole ak by som nechápal. A to veľmi pomohlo. Po prvom videní som si hovoril, že by to šlo tak okolo troch hviezdičiek. Ale teraz nemôžem dať inak ako päť. Je to natočené dosť tak, že ak nezachytíte keď aj jednu vetu, dlho nebudete chápať. Pre mňa zostáva nevysvetlený pôvod plesne na Zemi a to trápne Tomovo vyčínanie. Nolan je naprostý génius a potvrdil, že si vyberá originálne scenáre. Až čas ukáže, aký veľký vplyv budem mať toto dielo na svet.