Memento (2000)

Originálny nápad, či už ako námet, scenár alebo postupnosť deja. Miestami som mal aj ja pocit, že nemám krátkodobú pamäť :). Nolan potvrdil svoj nesmierny talent. 90%

Transformers (2007)

Tak podľa toho, ako som bol navyknutý na filmy Michaela Baya, čakal som akčný film. Ale toto bol mega akčný film. Nepozeral som tento film s tým, že budem riešiť herecké výkony, architektúru a podobne :). Film má hlavné posolstvo v efektoch a v akcii, a to splnil. Aspoň u mňa. Dostala ma aj pre mňa už nezabudnuteľná hudba. A koho vo filme nebavili bitky robotov, mohol sa aspoň pokochať na Megan Fox ;-). 90%

Krvavý diamant (2006)

Vykreslenie politickej situácie a občianskej vojny bolo reálne a často ma dostalo k rozcíteniu. Ale inak... Dej bol niekedy snáď veľmi zamotaný. Zbytočne prehnaný sa mi zdal aj príbeh Dia. Neviem, či to bola najlepšia varianta, keďže do neho dávali drogy, pil alkohol a zabudol na vlastného otca. Zdalo sa mi to moc. Celkovo by som film zhodnotil ako priemerný. Herecké výkony boli na vysokej úrovni, ale scenár ma sklamal. Film som si dovolil pozrieť na tri krát, takže ma veľmi nezaujal. Ani neviem čo som od neho očakával... 60%

Mechanik (2004)

V prvom rade chcem vyjadriť uznanie Baleovmu organizmu, keďže dokázal schudnúť skoro 30kg. Ale predsa mi bolo až ľúto jeho výzoru a postavy. A samotný film? Páčila sa mi celkovo temná atmosféra filmu. Trevorove vzťahy s oboma dievčatami bol zaujímavý. Hlavne so Stewie. Jej plánová oddanosť Trevorovi... Film by som označil ako jeden z nadpriemernejších thrillerov. Stupňovanie deja a rozuzlenie bolo najlepšie. Samotné scény až tak nezaujali. 70%

Temný rytíř (2008)

Absolútne špičkové spojenie scenáru, réžie, hercom... Neustále tempo, perfektná hudba, herci... a Joker. Heath Ledger ho zahral bezchybne. Škoda len, že sa mu postava stala osudnou. Jeho šialenstvo a inteligencia boli perfektné. Film mnoho krát prekonal Batman Begins, pár krát prekonal aj niekoľko mojich najobľúbenejších filmov. Aj keby ho pozerám niekoľko krát dookola, zakaždým ma zaujme. No jedno ma mrzí. Nolan bude mať náročnú úlohu prekonať tento film. Toto veľdielo si mohol možno odložiť na TDKR. Ale možno vie, čo robí.

Ztraceno v překladu (2003)

Dlho som mal tento film v poradovníku a stále som ho posúval nižšie. Ale konečne som sa prehovoril. A nebola to strata času. Spočiatku som mal pochybnosti, či ma bude baviť, ale potom ma dostal. Výborné vykreslenie pocitu samoty v cudzom, neznámom prostredí a ako si v tom dvaja ľudia môžu rozumieť. Vidno, že rola bola písaná na priamo na Billa. Výborný výkon. A Scarlett s ním držala krok. A koniec? Ten som nečakal taký aký bol a o to viac ma dostal.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Celkom podarený film. Na rozdiel od tých predchádzajúcich odpadových štyroch častí, ktoré sa snažili len umelo rozširovať sériu a komerčne získať z celkom úspešných prvých troch filmov. Toto bol tiež asi len komerčný ťah, ale celkom úspešný, či kvalitatívne alebo kvantitatívne. Ale to mi je aj celkom jedno lebo film ma veľmi pobavil, čo som od neho aj očakával. Päť hviezdičiek dávam za vkusný humor, podarené scény a starú partiu, ktorá tvorí základ série.

Život po životě (2010)

Touto drámou si u mňa Clint napravil reputáciu po videní J. Edgar, keďže som spomínaný film videl prv. Dej má výborné vrcholenie a spojenie hlavných postáv. Tie boli bezchybné. Ŕodinná situácia a snaženie dvojčiat ma dojali, zmena pohľadu blízkych na úspešnú Mariu, ktorá prežívala niečo podobné, s čím si musel prejsť George. Pre mňa jedna z najlepších drám za poslednú dobu. Avšak z tretiny filmu, v ktorej sa hovorilo po francúzsky, som veľa nemal. Zato som dal štyri hviezdičky. Po pozretí filmu s titulkami možno zmením hodnotenie :)

Sunshine (2007)

Vizuálna bomba, ktorá pri hľadaní svojho záporáka riadne narazila. Filozofická vložka perfektne suplovala racionálne a emočné vnímanie problémov. Pätnásť minútová hororová atmosféra trochu nezapasovala, ale dalo sa to prekonať. Kazič/narušiteľ/solárofil to ale celé spláchol do záchoda pri tom, ako čítal Bibliu. Ten nespĺňal level ani najhoršieho éčka z Markízy. Veľká škoda toho, lebo tento film svojou myšlienkou, vizuálom, hudbou a obsadením mal dosiahnuť oveľa viac.