Lví král (2019)

Ide vlastne o doslovný remake, pôvodný animák v novom šate. Ale tak, ako ma rozcítil pôvodný film, dokázal to aj tento.

Muži v černém: Globální hrozba (2019) odpad!

Omg. Trápnučké vtipy, pribratá Tessa, gýčový Chris, čitateľný Liam, záporáci hrozní. Na tom filme sa mi asi nič nepáčilo. Pôvodný MIB sú pecka aj keď kvalitou nevynikajú. Toto ale pochovalo všetky nádeje na rozumný comeback.

Psí poslání 2 (2019)

Kým jednotka bola o živote ľudí z pohľadu psa, tu je to o živote ľudí z pohľadu ľudí. Neviem vyzdvihnúť jednoznačné plus tohto filmu. Jedna hviezdička za tých psov. A to som dal prvému dielu plný počet.

Skleněný pokoj (2019)

Nevedel som o čom je tento film. Myslel som si, že by to mohlo byť o delení ČSR. Nebolo. A stále neviem o čom bol tento film. Je fajn vedieť ako vznikla legendárna vila. Ale to je asi všetko, čo sa tu dá zhodnotiť.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Už jednotka ma trochu obišla. Autori očividne cielili na teens a tým pádom aj humor bol tomu nastavený. Niekedy sa trafili, ale pár krát som sa držal za čelo. Niektoré scény/postavy/dejové línie zbytočné (útok na Brada s dronom / Brad / ľúbostný príbeh Neda). Akcia na jednotku, klasicky u Marvelu. Ale momentov prekvapenia tam bolo až-až. Až príliš. Film ma nadchol len so scénou na stavenisku.

Srážka s láskou (2019)

Použitá pomerne otrepaná predloha. Ale mám pocit, že s ňou bolo veľmi dobre pracované. Nebol to filmový orgazmus. Ale nenapadá ma nič, čo by som úplne vytkol. Totálne najlepšia scéna Prvý sex.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Osmička bola trošku rozporuplná, ale snažila sa ísť vlastnou cestou. Na začiatku tu dostávame rýchly prestrih aktuálneho stavu problematiky. Odpor povie, že ich najhoršie predpoklady sa potvrdili - pritom v predchádzajúcich dieloch ani len náznak tohto záveru... Umelé zostrihy Leai sú robotické viac ako C3PO - ale to nie je úplná výtka, česť jej pamiatke. Rey sa viac a viac správa zmätenejšie, neviem prečo. Veď na konci sedmičky už cez nú prúdila sila a skoro porazila Kyla. Luke si prišiel o niečo viac zlepšiť reputáciu - v prechodzom diely hral fakt blbca. Lando zbytočný, Finn a Poe bezvýznamný (keby sa im niečo stane, ani mi so mnou nepohlo), Rose odstavená (farba pleti rozhoduje), Knigths of Ren absolútne nevyužitý. Na druhú stranu, perfektné lokality, dobrá akcia, vkusný humor. To ale nestačí. Po bitku na vode sa to s určitými výhradami dalo. Odvtedy ale kvalita exponenciálne klesala. A úplny záver? Totálny facepalm... Ukončenie jednej série, ktorá ani nevie, čo chce sama byť. V tejto chvíli si myslím, že prequelová séria, aj napriek výrazným nedostatkom, bola lepšia. Vďaka Disney za sprznenie tohto unikátneho sveta. Aspoň že Mandalorian sa javí ako vhodná náplasť.

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Neviem kam a či vôbec táto séria posunula dej tohto seriálu. Dostali sme novú príšeru, ale hlavne romantiku a rozchody. Hororové prvky sa takmer vytratili. Miesto toho dostávame farebné zábavné centrum.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Nepasuje mi ten Tarantino. Dej tohto filmu tvorí 15 minút iného filmu. Áno, sú tam niektoré vymakané scény (ranč), ale celkovo je to o čom? Postavy Sheron a Roman hrali fakt len susedov? Im venovaných 40 minút tvorilo asi len výplň...

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Ouch. Už Apocalypse bol dosť vedľa. A toto ide ešte ďalej. Prvé 2/3 filmu hrôza. X-Men sa dali považovať za pomerne zrelú a schopnú sériu (okrem trojky a W Origin). Ale už apokalypsou to išlo do kytek. Čo sme tu dostali? Zmätené dievča, ktoré až na dva krát musí pochopiť, že predsa jej len ten Charles nechcel zle (alebo to bolo viac krát?). Mimo to, Eric opäť využitý ako vhodná scenáristická pomôcka. Tuto dokonca prezliekol kabát až dva krát (dobrý-zlý-dobrý, väčšinou to bolo len jedna premena). Ostatné postavy? Otrava, nevyužité. Kde bol Qiucksilver? Kurt mal očividne problémy emocionálneho charakteru, keďže skoro celý film nariekal. A Raven? Jej smrť mala príjsť už minimálne v minulej časti. Jej otravné vlasy, výrazy a názory som už mal po krk. Film zachraňuje krátka scéna vo vlaku, ktorá rýchlo končí a film ide opäť do nezmyslov. Veľmi nedôstojné ukončenie tejto viac-menej podarenej série.