• Pohádka

Modrý kód - Ani málo, ani moc (2017) (epizoda)

Náhodně jsem zhlédla jeden z dílů druhé série a překvapivě zjistila, že se na to dá (i přes tu hrůzu z počátku první série) nyní dívat. Velmi tomu pomohla nově příchozí postava primářova syna Matyho, velmi dobře zahraná Davidem Gránským. Sice v člověku občas vzbuzuje pocit, že tam autoři poslali z předminulého století Vinnetoua, ale stejně člověk (teda ženská) po podobném princi na bílém koni ve skrytu duše touží, i když ví, jak je to (ne)reálné. Postavu Lucie jsem si oblíbila už v předchozích dílech a Sašenka je s tou svou arogancí rovněž k sežrání (jak o ní prohlásila jedna z rovněž později prišedších postav), takže kdyby kvůli ničemu jinému tak pro vizuální zážitek ;-) jsem nejenom tento díl, ale i celou sérii dokoukala až do konce.

Smrt přichází do Pemberley (2013) (TV film)

Nejsem fanouškem děl Jane Austinové a žádné z nich jsem nečetla, takže mě pokračování Pýchy a předsudku nemohlo zklamat jako jiné. Zklamalo mě ale to, že to nijak negradovalo a že první díl byl zajímavější a napínavější než druhý. Oddalování popravy bylo sice pěkné, ale už mě v tu dobu ani Wickhamův osud nezajímal, jednak ho upozadil osud ostatních a za druhé to defacto skončilo pod kopyty koní...

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Tohle je doba, o níž toho již mnoho nevím (několikrát jsem psala, že pro mě dějiny končí již ve vrcholném středověku), ale z komentáře mého oblíbeného kolegy flanker.27 jednoznačně vyplývá, že ani tato minisérie se nevyhnula obvyklému nešvaru historických filmů (připravíme si fakta a pak s nimi zcela volně nakládáme), ačkoliv mně se tento počin zemí bývalé Rakousko-uherské monarchie (již je třeba rozhodně obnovit, byť ve volnějším svazku) docela líbil. Souhlasit lze i s tím, že Evžen Savojský byl výborně zahrán, ale nikoliv napsán. Trochu si dovolím nesouhlasit s kolegou ohledně Františka Štěpána, nebylo to až zas tak špatné. Zaujal mě (stejně jako kolegyňku 2xJezinku) maďarský hrabě a vůbec celkové vyznění minisérie. Sice měla být minimálně čtyřdílná, ale i tak mě přinutila se mrknout na další osudy Marie Terezie i Františka Štěpána, jakož i na císařovnin vztah k synům, především k Josefovi II. (po vzoru Rakušanů ovšem v tomhle ohledu stojím plně za Marií Terezií). Osobně bych přivítala více takových projektů, třeba i ze vzdálenějších dějin (např. z doby, kdy se Habsburkové dostali poprvé do povědomí Evropy, osobou Rudolfa I.). Z hlediska kostýmů na tom nejsem tak dobře, abych odhalila nějaké chyby, a co se týče exteriérů, tak jsem tam snad kromě příjemného Kroměříže zahlédla i Olomouc a Hradec nad Moravicí, čímž si ale nejsem jista, rozhodně by mě to však potěšilo.

První republika - Díl desátý (2017) (epizoda)

Čím dál tím stejnější. Oproti dílu, který jsem komentovala naposled, ubylo pěkných aut a přibylo neméně pěkného Von Lippi. Příště by se snad měla nějaká navíc (ta auta) zase objevit a nějaký závodní má dostat i Irena, tak si to snad zase užijeme, ačkoliv nám autoři kolem toho slibují samé potíže.

První republika - Díl šestý (2017) (epizoda)

Zatím na mě celá série působí, že kdyby byly epizody bez zvuku (aspoň tedy některé jejich části), bylo by to mnohem lepší. Dívat se na to dá a někteří při tom chvályhodném výzoru (Vyorálkem a Polívkou počínaje, Majerem konče) i dobře hrají, ale jako celek to zatím příliš nefunguje. No, uvidíme později. Ženské hrdinky buď nijaké (Klára, Eliška) nebo nesympatické (Irenka, byť její představitelka je opravdu krásná), Batěk mě ani jako záporak ani jako mstitel nezaujal, a tak nejzajímavější jsou auta a von Lippi, který má ale moc málo prostoru. Stejně bych asi na místě Magdaleny stála o něj než o Vladimíra, uvidíme, co z toho všeho vyleze, zrovna Lippi se má nějak v dalších dvou dílech objevovat vice, snad ještě přijde nějaký zvrat, zatím je dějová linka ještě slabší než v předchozí sérii. No prostě nebýt těch aut, kostýmů a těch chlapů už jsem dávno sledovala něco rozumnějšího.

Sběratelé kostí - Doktorka z fotografie (2010) (epizoda)

Zajímavá epizoda o tom, jak někdy dokáže člověka ovlivnit a potrápit dřívější špatně učiněné rozhodnutí. A jak Kůstka v autě plakala, tak celá ta situace trhala srdce i mně.

Sběratelé kostí - Zubař v potoce (2010) (epizoda)

Jarred: Tváříš se jako když jsem domů prines' štěně a ty jsi mi řekl, že je to potkan.- Booth: Asi tak nějak.

Sběratelé kostí - Smrt včelí královny (2010) (epizoda)

Jedna z Kůstčiných spolužaček ze střední: "Oni se milujou jako ve filmu a já? Já jenom krmím kočky." Opět pěkný příběh o lásce, přátelství a také tom, co tím rozhodně není, tentokrát i s happy endem. Ps: Ale ty tři krásky z Jeffersonova institutu umí být taky pěkný harpyje a dokážou pěknejm a sympatickejm chlapům lámat srdce takřka na potkání. 😀

Sběratelé kostí - Kost, která vybuchla (2008) (epizoda)

Opět stačí jen výstižná hláška bez komentáře: "Max Keenan: Mohu se vás na něco zeptat? Spíte s mojí dcerou? Both: Ne. Max Keenan: Proč? Jste gay?" :-))

Sběratelé kostí - Smrt koně (2007) (epizoda)

"Kdyby Ed žil jako člověk, neumřel by jako kůň." Opět jedna z famózních Boothových hlášek.