Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy (1990)

Bylo to sice pěkné, ale zdá se mi, že ty seiálové díly byly lepší než film. Nebo jsem možná od té doby, co jsem sledovala seriál už dost vyrostla, nevím, nevím. :) Každopádně dětem se to určitě líbit bude a bylo tam i pár dobrých vtipů. Co mě trochu zamrzelo u českého dabingu je, že na konci pustili původní anglickou znělku a chudák děti se určitě těšily na Kačerov jak hurikán k nám už míří... :)

Hrdina (2002)

Opravdu pastva pro oči. Nádherný příběh a skvělé zpracování. Ta vizuální stránka byla úžasná, každé scéně vévodila nějaká barva. Bitvy byly spíš tancem než soubojem. Filmy v tomhle stylu nikdy nezklamou.

Konkurs (1999)

Tři čtrtiny filmu hodně nudná podívaná, úplně o ničem. Ani nejmenší náznak něčeho hororového nebo aspoň thrillerového. V poslední půlhodině se objeví zvrat, skvělý hororvý prverk, který ale jaksi do filmu nezapadá. Vůbec není vysvětleno, co to má znamenat a proč se tak stalo. Takže ani ten konec film nemohl zachránit.

Svět zítřka (2004)

Po vizuální stránce opravdu unikátní dílo. Jenom škoda, že některé scény vypadaly hodně uměle, třeba hned na začátku, když se Gwyneth proplétala mezi témi roboty, tak bylo hodně vidět, že tam ti roboti prostě nejsou, ale byli přidaní později... Přesto dávám 4 hvězdničky. Bylo tam totiž i pár dost dobrých vtipných hlášek, přestože to nebyla komedie: "Nemůžeme aspoň jednou umřít bez zbytečných hádek?!" :)

Ti druzí (2001)

Naprosto skvělý thriller, velmi napínavý. Nicole Kidman odvedla opravdu skvělý herecký výkon, vlastně ona sama jako ustrašená matka tvořila s pomocí dramatické hudby tu velmi tíživou až hororovou atmosféru. Film skvěle utáhla, nezaznamenala jsem tam ani jedinou nudnou scénu, pořád jsem byla v napětí. Pointa byla opravdu nečekaná. (SPOILER) Přřirovnala bych to k Šestému smyslu.

Temný rytíř (2008)

Batmana jsem měla vždycky ráda, ale předchozí Nolanův Batman začíná mě opravdu zklamal, takže jsem si nebyla moc jistá, co mám čekat od tohohle, přestože to mělo tak dobré ohlasy. Bála jsem se zbytečně. Skvělé akční honičky, nečekané zvraty a chvílemi to bylo napínavé jako šráky. :) A samozřejmě taky Joker byl skvěle šílený. Myslím, že s Nicholsonovým Jokerem se nedá moc srovnávat, protože každý z nich ho pojal trochu jinak a oba měli něco do sebe. Takže opravdu nevím, který z nich byl lepší, každopádně oba byli výborní. (SPOILER) Přerod klaďase na záporáka by asi čekal opravdu málokdo, taky ta jeho spálená tvář byla vynikající práce maskérů, teda spíš těch, co dělali speciální efekty. :) Opravdu asi film roku 2008, klobou dolů.

Medvěd (1988)

Tehle film jsem viděla jako malá a pamatuju si, že jsem tehdy probrečela snad celý balíček kapesníků, takže nemůžu jinak než dát 5 hvězdičk. ;-)

Cvokař (2006)

Tenhle film byl strašně nudný, žádný zajímavý děj, žádné zajímavé zvraty, prostě nic. Jednu hvězdičku dávám za Iana Homa, ten jeho cvokař byl asi to jediné, co tady za něco stálo.

Tropická bouře (2008)

U úvodních fiktivních trailerů jsem málem brečela smíchy. Vážně skvělá parodie na akčňáky. Na frak tady dostaly snad všechny filmové klišé, co se můžou objevit nejen v akčních filmech. Škoda, že v půlce začal film trochu ztrácet dech, nakonec ho ale zase nabral, takže to nebyla žádná hrůza. Toma Cruise bych tam v žádném případě nepoznala a kdybych si nepřečetla v závěrečných titulkách, že je to on, snad bych tomu ani nevěřila. Přesně tak maska Roberta Downeyho JR. byla skvělou prací maskérů. (SPOILER) No a snad nejlepší bylo jak ce to celé pěkně uzavřelo a končilo to přesně tam, kde to začalo. Respektive ne tam ale tak. =) Vidět tu scénu podruhé z "jiného úhlu" byl zásah přímo na bránici.

Nula od nuly pojde (2006)

Dokonale bláznivá komedie. Takhle jsem se nepobavila už hodně dlouho. Vždycky, když už si člověk myslí, že to mají hlavní hrdinové v suchu, tak se zase něco zvrtne. Jedna vtipná scéna stříhá druhou, opravdu perfektní. Kdo tohle vymyslel, je génius. ;-)