Výlet (2002)

Každý to známe, jak to dopadne, kdž se sejde celá rodina - samé handrkování a popichování, prostě blázinec. Ovšem přestože před ostatními se snažíme vypadat v pohodě, každý z nás si prožívá svůj vlastní příběh, kde většinou není všechno úplně růžové. A přesně o tomhle je Výlet. Chvíli humorný, chvíli smutný, někdy dokonce drama. Dohromady je to vyvážený mix všeho.

Václav (2007)

"Všechno bude, všechno bude!" Bohužel všechno nebylo, ano sice to bylo místy vtipné a místy smutné a Ivan Trojan zahrál roli prosťáčka velmi dobře, ale dohromady to bohužel až tak dobře nefungovalo a divák byl spíš znuděn.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Film začíná jako svižný milý snímek se spoustou scén, které diváka opravdu pobaví. Např. zakázaný výlet na lodi: "Víš, že tě zas zavřou?" "Ani náhodou, vždyť jsme cáklí!" nebo večírek v blázici (taky zakázaný, jak jinak). Pomalu a nenásilně ale přicházejí scény se stále vážnější tématikou, až člověk zjistí, že se nakonec vlastně dívá na drama. Ani nepostřehnete, kde je moment, kdy přišel ten zlom... Všechny postavy v léčebně byly opravdu mistřně vykresleny - jejich psychika, vlastnosti i chování v kolektivu, až si člověk skoro připadne, že je tam s nimi. :) Že Jack Nicholson odvedl skvělý výkon, o tom není pochyb, ale bez Louise Fletcher v podaní hlavní sestry by tento film nikdy neměl tak mučivou atmosféru.

Škola superhrdinů (2005)

Rodinná komedie ve stylu Spy Kids, ale lepší! Příběh je sice předvídatelný, ale jinak je to zábavné a po vizuální stránce moc pěkné.

Roming (2007)

Linie o romském národním hrdinovi byla sice pěkná hovadina, ale nakonec se ukázalo, že přece jenom do filmu nějak zapadá. Druhá linie odehrávající se v současnosti byla skvělá (pěkný kontrast), hodně vtipných povedených scének. Polívka svou roli zahrál velmi dobře a za zmínku stojí i výkon Mariána Labudy.

Starosti starosty (2004)

Dobrá pohodová oddychová komedie. Sice se vám asi nějak extra nevryje do paměti, ale určitě se pobavíte.

Horší než smrt (2007)

Tak to byla černá komedie jak má být! Celou dobu jsem se chlámala jak šílenec, až jsem místy brečela smíchy. Jedním velkým plus určitě je, že příběh ani jednou nesklouzl k ničemu morbidnímu. Tleskám scénáristovi, vymyslet takovéhle situace asi nemohlo být zrovna lehké, ale všechno do sebe skvěle zapadá a vy nebudete mít v té záplavě vtipných scén skoro ani čas se nadechnout.

Vlk (1994)

Perfektně natočené a výkony herců byly skvělé, hlavně bych vyzdvihla ten, co odvedl Jack Nicholson. Stačilo mu nalepit pár chlupu navíc a svým výrazem dovedl všechno k dokonalosti. Není to přímo horor, u kterého se bude člověk bát, ale spíš takový hodně působivý thriller.

Garfield šokuje (2007) odpad!

Hnusná příšerná animace! Doslova urážka Garfielda, který je výborným komixem a jak ukazuje tento film a taky předchozí pokusy o zfilmování, komixem by měl i zůstat a o podobné šílenosti by se už neměl nikdo pokoušet! Úplně to zkazilo ducha celého Garfielda a dost pochybuju, že se to bude aspoň těm dětem líbit... možná úplně těm nejmenším prckům, i když ti určitě dají přednost Teletubbies, ti jsou oproti tomuhle pecka... Zápletka nebyla špatně vymyšlená, ale její zrealizování a animace ji úplně položily! Garfiled šokoju je opravdu příhodný název... šokovaná jsem z toho byla dost...

Asterix a Vikingové (2006)

Starý dobrý klasický Asterix se spoustou vtipných scén. Je příjemné vidět, že v době 3D animace se ještě dělají takovéto animáky. Hudba tady byla taky dobrá.