Máj (2008)

Režisér si za úkol opravdu těžký oříšek, zfilmovat lyrickou báseň, tudíž takovou, co nemá žádný děj. Co by se v normálním filmu vlezlo do pěti minut, tady dokázali tvůrci roztáhnout do celých 70ti a to tak, že to člověku nepřipadalo nudné, protože celý film byl jeden velký shluk poutavých obrazů. Děj je prostě o ničem, to si musíme přiznat. Ale v tomhle filmu o to překvapivě nejde, protože to jak je to natočené, to si tady cením. Ani jsem se nenadála a film už byl u konce. Po výtvarné stránce opravdu perfektně zvládnuté! Myslím, že kdyby F.A. Brabec zfilmoval takovýmhle stylem nějaký dokumentární přírodopisný film, byl by z toho hit ;-) Skvělá práce s kamerou a příjemné písničky, i když to pořád byla ta samá melodie. Přece jenom ale mám pár výtek: až moc nahaté hlavní hrdinky. Chápu, že je to proto, aby to přilákalo pány a ano myslím, že i kdyby se film pánům nelíbil, tak kvůli tomuhle to přetrpí. Scéna s duchy se podle mně moc nepovedla, chtělo to udělat nějak jinak. Takhle mi to připadalo, že je Vilém opilý nebo možná spíš režisér, že se opil... dost amatérské. Ale jinak celkově 70%

Ztracený ráj (2004)

Film rozehrává dva příběhy, kde jdou oba svou vlastní cestou a nikde se neprotnou. Navíc mají oba otevřený konec. Což je celkem zajímavý experiment, ale děj filmu je tak nějak o ničem. Jediné co můžu vyzdvihnout je práce kamery, na některé scény byl opravdu dobrý záběr, hlavně se mi líbil ten pohled na molo.

Akce nemluvně (2006)

Nesouvislý začátek, pomalý rozjezd, potom už to byl klasický Jackie Chan. Ovšem od něj bych čekala trochu víc, takže přesto, že je to můj oblíbenec, kvůli té první půlce nemůžu dát víc než tři hvězdičky.

Aj múdry schybí (1998) (pořad)

Oproti českému Nikdo není dokonalý tady jsou vybíraní záměrně lidé, co opravdu na všechno odpovídají naprosto zcestně - vždyť kdo normální vám řekne, že když lichý týden má 7 dní, tak sudý má 3, 4, 5, 6 nebo dokonce 8...? A to je jenom slabý odvar, tahle ukázka. No každopádně, když jsem slyšela odpovědi lidí v tomhle pořadu na zcela banální otázky, tak jsem poprvé zjistila, proč se děti ve škole musí učit všem těm blbostem v dějepise, zeměpise, biologii atd. Jinak by totiž naše planeta byla přecpaná hlupáky...

Kostičky (1994) (pořad)

Kostičky jsem neměla ráda ani jako dítě, už tehdy mi to přišlo úplně na hlavu. To už radši ty Teletubies.

Planeta opic (2001)

Osobně vlastně ani nechápu, proč byl tenhle film natočen. Chtěli udělat slavnou opičí planetu pomocí vyspělejší techniky? No musím uznat, že masky goril a orangutanů byly opravdu dobré, ale to je tak všechno. S původní Planetou opic se to nedá srovnávat, od Tima Burtona bych čekala víc - že tam dá něco ze svého stylu, ale kdybych nevěděla, že to točil on, tak to teda vůbec nepoznám...

Tarzan (1999)

Klasická Disneyovka - pěkné kreslené postavičky, skvělá hudba a písničky, spousta vtipných scén, až se při takovýhle filmech ptám na co potřebujeme 3D animáky, když takováhle klasická kreslená pohádka je sama o sobě krásná. (Když vemu takové 3D Želvy Ninja nebo Garfielda, tak to byl fakt průser oproti jejich kresleným bratříčkům, ale to sem až tak nepatří :)

Esmeralda (1997) (seriál)

Všichni víme, jak je to s telenovelama. Všechny jsou na jedno brdo, ten miluje toho, ten zas toho atd. Tahle ale byla první a sledovala ji většina republiky (ano přiznejte si to, vždyť to není žádná ostuda, když v té době televizi neběželo nic jiného), takže za to, že byla první, dvě hvězdičky.

Chicago (2002)

Naprosto úžasnej muzikál, nemůžu se rozhodnout, která scéna byla lepší. Ve scéně, kde Renée Zellweger hrála loutku Richarda Geera, tak to opravdu vypadalo jako loutka - správně pohyby, úžasný výraz ve tváři, no úplně mě ohromila. Ostatně všichni hlavní herci byli prostě skvělí a nad výkonem mého oblíbeného Richarda Gera musím uznale pokývat hlavou. Nepřekvapilo mě, že René, Richard, Catherine Zeta-Jones a Queen Latifah jsou skvělí herci, to víme už dávno, ale to že jsou i skvělí zpěváci a tanečníci, tak to už je přímo vražedná kombinace. :)

Miluj mě, prosím (2004)

Doteď sem si myslela, že si člověk vytvoří názor na film už na začátku a s ubíhajícím dějem toto hodnocení může zakolísat maximálně o jednu hvězdičku. No spletla jsem se. Kdybych tenhle film vypla tak v půlce, dala bych mu jednu hvězdičku, protože se mi to zdálo jako pěkná blbost, která nemá hlavu ani patu. Udělala bych však pěknou pitomost, protože postupem času se začnou do sebe skládat jednotlivé střípky, ukazovat, jak to vlastně doopravdy bylo. A to tak, že vlastně ještě teď po závěrečných titulcích si vlastně ještě nejsem úplně jistá, jak to chronogicky bylo. Budu si to muset ještě nechat projít hlavou a dost možná se na to podívám ještě jednou. :) A právě za to, jak skvěle se tenhle film postupně vyklubává ze skořápky (protože jinak by na tom příběhu, kdyby se na točil chronologicky, nebylo nic moc zajímavého), za povedené herecké výkony a závěrečnou písničku dávám čtyři hvězdičky.