Devadesátky (2022) (seriál)

Teda síla a to veliká! Zase jeden povedený kousek z české tvorby a tleskám několikrát za hudbu, za herce, za kameru a za všechno!!!

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Bože to byla sračka! Ta jedna hvězdička je za přítomnost Manda, omlouvám se za spoiler! Jediný díl, který tak nějak stojí za zmínku je asi druhý, ale taky ne celý jen část s vlakem a potom kdyby celý seriál měl kvality 5. dílu, tak je to plná palba. Závěrečná epizoda je k pláči doslova a v třetí ta honička na speederech to jakože WTF?! Tajně doufám, že druhá série nevznikne a budou se věnovat pouze Mandovi! Ano Boba Fett je možná dobrá postava ale rozhodně si zasloužil podstatně mnohonásobně lepší scénář, ubrat sakra na flashbacích a nebo ho nechat sežrat zase Scarlacem a všechno by vyřešil Mando!!! A abych minimálně u 4 dílů usínal nudou, to je velký špatný!!!!

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Jako jo Will Smith si asi pro toho Oscara dojde, ale teda v reálu je táta sester Williamsových až řekl bych despota no! Nicméně nedá se upřít, že z nich vychoval a vytrénoval světové šampionky. Každopádně párkrát to fakticky bylo utrpení sledovat a kdybych byl na místě holek, tak bych asi brečel :D

La Lune à un mètre (1898)

To se takhle vzbudíte a zjistíte, že vaši kamarádi hodnotili, takhle starý krátkometrážní film, tak se musíte kouknout co že to vlastně je :-) No a musím to pochválit a proč vlastně! Tak jako na tu dobu vzniku udělat takovýto kousek, tak to je prostě paráda, tleskám!!!!

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Super, sice ke konci už se to vše dost odklánělo od knihy, ale koncept zůstal stejný! Takový trochu patos se Šampónem, protože právě v knize to bylo úplně jiné a uvěřitelnější :-) Jinak opravdu paráda a Hartlovi to i za tou režijní stoličkou po více jak deseti letech sedlo také náramně

Černý Petr (1963)

Nemá to chybu. Miloš Forman a jeho nejlepší zvláště komediální forma (forma Forman, to je super). Dialogy jsou perfektní a ještě perfektnější je to, že v podstatě neherci udělají z tohoto snímku takový kult a bezva film, že se řadí mezi TOPku českých filmů u nás a to pozor jo, třeba oblíbení Homolkovi mi nejsou dvakrát pochuti, protože mě ten film přijde naprosto uřvaný. No Miloši měl si režírování těžce v malíku!!!

Guru (2022) (seriál)

No jako drsný! Co všechno jsou fakt lidi schopný dělat za nechutnosti! Zase jednou z produkce Novy něco co stálo za shlédnutí...

Chyby (2021)

Byl jsem hrozně zvědavý na tento film! A takto realisticky zpracovat chování jakékoliv postavy, ale především ústřední dvojice je naprosto bravurní a i když bych řekl, že je tam třeba část hluchá, ne není! Ten film nemá chybu a hudební složka se tam naprosto hodila a Prušinovský jako režisér prostě umí!

Kingsman: První mise (2021)

Ustálo se to řekl bych na výbornou. Samozřejmě bych radši uvítal trojku Kingsmanů z naší doby, ale zase takový fight Rasputina je bezkonkurenční topovka a i celý Rasputin! A je tam sakra zajímavý a pro mne překvapivý zvrat! Z herců je nejlepší Ralph Fiennes, který si i v podstatě jede krásné sólo a i kvalitu filmu drží hodně dobře nad vodou. Opět nádherný střih tomu zase nejde nic vytknout!

Poslední souboj (2021)

Jak to ten Ridley dělá nechápu, ale tohle bylo zase naprosto epické! Bezkonkurenčně mu jdou historické filmy sakra dobře na ruku a umí je sakra dobře natočit! Vynikající scénář Damona a Afflecka to celé jen podtrhuje a o hudbě ani nemluvím. No a herecké obsazení Wau! Opět se budu opakovat jako u každého filmu, kde hraje Adam Driver, ale ten kluk to je fakt talent! Damon má čuch na super snímky, ale tady se mi překvapivě hodně líbil. Affleck na to málo kde je ukázán také moc dobrý a Jodie Comer teda ne jen, že je hever (těžko věřit, že by do té jeskyňky vlezl jen jeden chlap :-D), ale také předvedla setsakramentsky vynikající výkon! Takže já tleskám a řadím do TOP 5 snímků za rok 2021