Sinister 2 (2015)

No, co k tomu říct? Po velmi povedeném prvním snímku přichází vcelku katastrofa. Lekl jsem se asi 2x za celý film a to je od hororu toho to typu dost málo. Na jedničce jsem byl v kině a přiznám se, že jsem měl několikrát ruce před očima, protože už jsem nechtěl, aby mi po dvacátý vyskočil tep na 230. Takový to, že víte, že něco přijde, ale už to nechcete vidět. Tak to tady nehrozí. Horor přímo dějově navazuje na první díl, takže kdo neviděl jedničku, dvojku v některých souvislostech nebude chápat. Bagul mi přišel spíš vtipný, než abych se ho bál nebo vy by jste se báli démona v saku a bílý košili? A navíc démoni nemají 5 prsů s blánou, jak nějaký Murlock, ale mají tři "drápy", podle nejsvětější trojice. Na závěr všichni, včetně dospělého chlapa, utíkají před 10 letým parchantem se srpem v ruce, no tyvoe....

Prokletý ostrov (2010)

Musím říct, že jsem se ve filmu i několikrát ztratil. Co je realita, co není, kdo je tedy pacient onoho záhadného ústavu a kdo není, kdo je skutečný a kdo ne. To jsou otázky, které film ve mně vyvolával, a na které jsem dostával v průběhu děje odpovědi. Až do samotného konce nevím komu věřit a hlavně čemu věřit. Zbytečně pochmurný prostředí, a docela mi vadilo, jak se někdy v půlce filmu vytratit ten jeho vymyšlený parťák, to byla jediná sympatická postava, proto mě asi začátek bavil víc než konec, i když by to mělo spíš naopak celý gradovat.

Nespoutaný Django (2012)

Do půlky to bylo excelentní, respektive do té doby než se na scéně objevil Leonardo, pak film začal pokulhávat, zbytečně dlouhý a přehnaný konec. Christoph Waltz mě baví, bez něj by to bylo asi dost ochuzený. Nebýt některých zbytečně zdlouhavých a nudných scén a hlavně monologů, bylo by to dokonalé. Dost jednoduchá myšlenka a scénář, ale i tak bych hodnotil první polovinu filmu 10/10 a druhou 8/10, takže 5 hvězd.

Syn pláže (2000) (seriál)

Absurdní humor a sexy ženy! Obzvláště pak Amy Weber...Není to však už parodie na parodii Pobřežní hlídka? Jinak tenhle druh vtipu miluju, zasloužené 4 hvězdy.

Pach krve (2003)

Shlédnuto 5 z 6 dílů a docela mě to i bavilo. Jednička jasně nejlepší a pak už to šlo kvalitativně strmě dolů, výjimkou byl 4 díl. Rodina zmutovaných retardů, co dávají dětem místo dudlíku uřízlé lidské prsty, loví po lesích zbloudilé nešťastníky a pak si je dají k obědu. Nejlepší na filmu jsou samozřejmě ty epic faily, kdy holka kopne retarda do koulí, ten se začne svíjet, holka nastoupí do auta a začne odjíždět a o 3 km dál se objeví retard před ní na silnici a zapíchne jí přes sklo auta 3 metrovou špičatou kládu do hlavy, nezapomene sníst očičko nebo kus mozku. Prostě fajn horor :)

Vymítání Molly Hartleyové (2015)

Tuctový démonický horor, pár scén nebylo špatných, čekal jsem od toho méně. Zároveň i dost hloupých a nelogických míst, ale co bych čekal za logiku od filmu, kde člověk vyzvrací i svoje střeva a ještě něco navíc a furt žije.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Když jsem ve 14 letech viděl Pána prstenů, já jako totální ignorant, odpůrce literatury, neznaboh, neměl jsem ani povědomí, že existují knihy Pána prstenů, natož Hobit, Silmarillion, Húrinovy děti atd...Teď po dalších 14 letech je to pro mě kult, něco výjimečného, něco co stojí si za to přečíst a věnovat tomu ten čas (ehm, abych byl upřímný, zrovna teď si jedu Silmarilion jako audioknihu:)). Společenstvo prstenu je ten nejvíc Top fantasy film, co byl kdy natočen. Chtěl bych se přesunou do virtuální reality s narenderovanou přesnou kopií Středozemě a objevovat krásná místa, ale i temná zákoutí a prožít nějaký to dobrodružství. Rozhodně bych šel za Entama. Jen jedna věc mě mrzí a je to škoda, že další dva díly nepokračovaly ve stejném duchu jako díl první, i když byly taky super, ale chtělo to víc fantasy a méně akčnosti. Každopádně knižní předloha si zasloužila zfilmovat a určitě to nebyl jednoduchý úkol, protože mohlo dojít ke zklamání velkého počtu fanoušku a k totálnímu průšvihu. Naštěstí to tak nedopadlo.

Tarzan (1991) (seriál)

Za zvířátka jednu hvězdičku :)

Kobra 11 (1996) (seriál)

Jako malej jsem na to koukal celkem pravidelně. Dokonce jsem si to nechával od babičky nahrávat na kazety, protože ona měla video s nahráváním. Tři hvězdy za nabušený německý Bávo. BMW v detailním záběru pravidelně každý díl. Klasické automobilové honičky, hromadné nehody doprovázené typickou hudbou, to je Kobra 11!