Notting Hill (1999)

Britský šarm zachrání sebesladší limonádu.

Velký útěk (1963)

Dobrodružná klasika v tom nejlepším slova smyslu.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Zlatá éra tohohle seriálu je už asi nenávratně pryč. Posledních pár sérií už není tak politické nekorektní jako v minulosti, kvalita gagů šla o krapet dolů, ale úplně ze všeho nejvíc mi vadí, že tvůrci udělali z Homera karikaturu sebe sama _________ Prvotřídní kvalitu nelze držet věčně. Hvězda dolů. PS: Prvních asi 20 řad je naprostá úžasnost.

Na hraně zítřka (2014)

Plnotučný military akční nářez a jeden z nejlepšchí sci-fi sezóny. Jinak je to koktejl motivů, ze Zachraňte vojína Ryana, Zdrojového kódu, Na Hromnice o den více, Hvězdné pěchoty a nevím ještě čeho dalšího, zužitkovaný do rafinovaného scénáře s kvantem spektakulární akce, která ždíme PG-13 na maximum. _________ Na hraně zítřka je mezník v integrování videoherních mechanizmů do filmu a vůbec takový malý splněný sen: Zatraceně kulervoucí řežba emzáků (někdy i zatraceně dlouhou mačetou) ve střemhlavém tempu, doplněné výborně načasovaným humorem, skvělými triky (na kterých je vidět každý dollar) a emocionální vztah Cruise s ''full metal bitch'' Emily Blunt za tím vším nepokulhává ani o píď. Jediné, co tomu chybí k dokonalosti, je trochu dravější finále a nějaký ten wow efekt, protože většina z toho byla poprvé k vidění někde jinde. ___________ Pořád musím přemýšlet nad koncem a zatím mi z toho vychází, že je buď stupidní a popírá veškeré sci-fi pravidla, která na začátku příběh nastavuje, nebo tak brilantně dvojsmyslný, že funguje dobře na poli jednoho kompaktního filmu, ale zároveň nechává velký manévrovací prostor pro případné pokračování.

Želary (2003)

S každým dalším shlédnutím je můj dojem, že je to rozvleklejší, nudnější a nedotaženější skanzen.

Mikrokosmos (1996)

Nádherný dokument o životě pod našima nohama. Pro ty, co už někdy lítaly po venku s foťákem v ruce a snažili se vyfotit makra kapek v trávě nebo všelijaké drobné zvířeny, to bude malý splněný sen a nebudou se schopni přestat kochat krásnými obrázky, pro zbytek to bude asi pěkná přírodopisně obohacující nuda.

Hostitel (2013)

Celé je to příšerně sterilní, hloupé a ta sci-fi kulisa tomu přinejlepším překáží, ale na to že to kombinuje můj oblíbený žánr sci-fi a červenou knihovnu to asi líp dopadnout nemohlo, a to mi ještě částečně spravily chuť Imagine Dragons u závěrečných titulků. ____ Jako nápad o hledání identity dospívající dívkou to zprvu zní zajímavě, ale zpracování je příšerná řezničina. Proti sladkobolným romancím obecně nic nemám, ale když už se je někdo snaží pojit s dystopickou budoucností, musí na to jít, pokud vůbec, sakra opatrně. Add. : Takovéhle zacházení si Saoirse Ronan nezasloužila.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Jedna z mála celkem podařených parodií za hodně dlouhou dobu. Jenom škoda, že výborně vypointované vtípky, které testují vaší znalost popkultury na maximum zatěžuje fekální, všelijak odporný a nesnesitelný balast. PS: Shorty rulez!