Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Chandler: ,,Čau, co to dávaj?" Joey: ,,Pobřežní hlídku." Chandler: ,,Páni - ta hopsá..." Joey: ,,Jo, v tom je inteligence celýho seriálu."

Nedotknutelní (2011)

Ultimátní Tearjerker nejhoršího ražení, který je příšerně vlezlý, uhlazený a za každou cenu líbivý. Sociální utopie. Aneb jak bychom chtěli, aby život fungoval.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Ještě pořád solidní guilty pleasure. Jako malý jsem SG-1, hlavně pro svou mytologii, strašně hltal. PS: Vala Mal Doran je neskutečná bytůstka.

Angel (1999) (seriál)

Jestli byla BUFFY tématicky hlavně o dospívání, potom je ANGEL seriál o dospělosti se vším, co k ní patří. _________ PS: I když, možná vzhledem k věku, zatím pořád dávám přednost příběhům o drobné blondýnce, co se často potlouká po hřbitovech, tak musím uznat, že 5. řada (zejména její druhá polovina) je něco neskutečného a směle se může měřit s tím nejlepším, co v Buffyversu a vůbec v televizní tvorbě kdy vzniklo. WHY YOU SHOULD WATCH ANGEL

Ex Machina (2014)

Blade Runner v novém kabátku víc zaměřený na manipulaci a sexualitu.

Tenká červená linie (1998)

Jestli může doopravdy existovat něco jako protiválečný film, tak tím filmem je Tenká červená linie.

Equilibrium (2002)

Kult tohoto filmu jsem doteď nějak nepochopil. Celé to vypadá jako kdyby se Wimmer rozhodl vykrást Orwellův a Bradburyho fikční svět a s tím chtěl natočit svůj Matrix, ale naneštěstí s toho vylezla jenom pseudofilozofující zhovadilé béčko, kde ani ta akce není tak cool a originální, jak by se chtěla tvářit.

Mamma Mia! (2008)

Představte si čtyři opilé a-list hvězdy zpívající karaoke a tohle bude asi nejblíž, co kdy vůbec můžete dostat. Je to ale tak campy a trapný, že je to docela zábava sledovat. A dost tomu pomáhá fakt, že písničky Abby jsou vážně nezničitelný.

Sex ve městě 2 (2010) odpad!

Konzumeristická pornografie a feministické peklo v jednom.

Reportér (2012)

Sotva co to začne nabírat trochu zajímavý směr - linka obdivovatelky s obsesí na trestance, náznak detektivky nebo třeba prvky vykreslení mezirasových vztahů a homosexuality na jihu USA v 60. letech - tak se objeví něco tak příšerně podivného jako postava Nicole Kidman močící na Zaca Efrona nebo pár dalších scén, kdy vám spadne čelist a divíte se, jak se tomu mohli upsat takový herci. ____ Na zápletce nesejde a hodně zjednodušeně je to o tom, jaké mají všichni svoje úchylky, obsese, myslí na sex nebo jsou případně nadržení a příšerně se v tom parném horku potí a Zac Efrona tam téměř pořád chodí jenom v trenkách (male gaze, right ?), to všechno pěkně snímané kamerou. Celé to vlastně balancuje na lajně campu, grindhouse filmu, ale pořád si nejsem jistý, jestli to myslel Daniels vážně, nebo jestli to měl být špatný film a zdalipak se tomu má divák smát, nebo to brát jako něco s uměleckou hodnotou. Jednoduše jeden z těch filmů, co mě iritují nejvíc: není už dobrý, ale taky ještě není tak špatný, aby mohl být zábavný. ____ Queer v tom nejhorším slova smyslu a to naprosto samoúčelně divné. Režijně příšerně nesoustředěné, bez žádného přesahu, prostoru pro nejednoznačnost nebo třeba vlastního uceleného ohledu na věc, kde není ani žádný v průběhu filmu předestřený motiv dotažen do konce. Prostě cuckoo bananas. ____ Jestli vás opravdu zajímá New Queer Cinema, tak si radši pusťte třeba něco od Todda Haynese. 30%