Do morku kosti (2010)

Kus naprosto nekompromisní filmařiny, místy možná i navzdory sebe sama i divákovi. Brutálně nesentimentální výkon Jennifer Lawrence, která už v 18 ukázala, jak velký příslib do budoucna to je, výborný Hawkes, nádherně syrová atmosféra, přesné reálie a neherci a zápletka plná napětí. __________ O tomhle kousku Ameriky jsem toho doposud moc nevěděl, ale na těchhle koutcích světa s post-apokalyptickou krajinou, u které jsem si chvílemi říkal, že nějak takhle by vypadal zfilmovaný Fallout, je něco fascinujícího. PS: Víc takových westernových hrdinek. 90%

Takoví normální Američané (2013) (seriál)

Těžký Slowburn. Je trochu škoda, že jsou Americans tak nějak mainstreamově pozapomenuti, protože momentálně je to jedno z nejlepších dramat v televizi. ____ Až teprve v druhé sezóně to začne šlapat na plné obrátky. 1. řáda: 75%, 2. řada: 90%

Holka s prknem (2011)

Je to předvidatelné až hanba, ale pro Felicity Jones mám už nějaký ten pátek velkou slabost.

Fruitvale (2013)

Hodně silný debut od Cooglera a Spike Lee bude mít určitě radost, že má následovníka. ___ Na poli jednoho zdánlivě obyčejného dne výborně vykreslený charakter chybujícího mladíka snažícího se znovu postavit na nohy, který ale nakonec ukazuje, že jakmile jste v Americe mladý černoch se zápisem v trestním rejstříku a nemáte velkou kliku, jste v podstatě v háji. Výtečný kus angažované filmařiny, ale pořád si myslím, že ta etuda se psem je dost těžkopádné "foreshadowing" a moc tam celkově nezapadá. PS: Po tom, co jsem viděl Fruitvale Station a Creed, si troufám říct, že Michael B. Jordan je jeden z nejzajímavějších herců své generace.

Veronica Marsová (2014)

Čisté nostalgické zlato a všechno, co si jen fanoušek mohl přát. Bez znalosti seriálu vám to ale asi moc neřekne, takže to radši ani nezkoušejte. Už jenom proto, že dějově je to kvůli stopáži vlastně dvoudílná epizoda s jednou z těch jednodušších zápletek, které v seriálu byly. ________ Opravdu jsem se bál, že tohle setkání nebude ono a že po dlouhé době se přece jenom možná už ztratilo prvotní kouzlo a vůbec Veronica nebude taková jakou jsem si ji pamatoval, ale bylo přesně tak, jak řekl Logan "Look at us, falling right back into our old rhythms." Veronica se možná snažila změnit a za ta léta nechat Neptun za sebou, ale ten ji nakonec svou silou přitáhl a ukázalo se že je v jádru úplně stejná: pořád vynalézavá a proklatě zvědavá drobná blondýnka s prořízlou pusou a jednou obsesí, která je se jí zaryla tak hluboko pod kůží, že už nepustí. 85%

iZombie (2015) (seriál)

Veronica Mars asi navždy zůstane už jenom jedna, ale je to celkem fajn oddechové guity pleasure a Rose McIver se v roli Liv Moore evidentně našla a hlavně v komediálním módu jede na plný pecky. 60% PS: Chtěl bych poprosit, aby titulky překládal někdo, kdo má matný ponětí aspoň o popkultuře sedmdesátek a osmdesátek. Chvilkama je to děsná řezničina.

Veronica Mars (2004) (seriál)

"Our story was epic, you know..." Po Buffy další sebeuvědomělá drobná blondýnka s prořízlou pusou a rancem bonmotů připraveným použít vždy a všude, který jsem naprosto propadnul. _____ Nikdy bych nevěřil, že něco jako teenage noir drama může fungovat, natožpak takhle úžasně.

Magnolia (1999)

"We might be through with the past, but the past ain't through with us." It's not.. what you thought... When you first... began it. You got... what you want... Now you can hardly stand it, though, By now you know, it's not going to stop... It's not going to stop... It's not going to stop, Till you wise up. ________ You're sure... there's a cure... And you have finally found it. You think... one drink... Will shrink you to... your underground and living down, but it's not going to stop... It's not going to stop... It's not going to stop, Till you wise up. ________ Prepare a list for what you need, Before you sign away the deed, 'Cause it's not going to stop... It's not going to stop... It's not going to stop, Till you wise up. ________ No, it's not going to stop, Till you wise up. No, it's not going to stop, So just give up.

Spotlight (2015)

Nejlepší film o žurnalistice od Všech prezidentových mužů.