Promare (2019)

Taková už v podstatě klasika od Triggeru, relativně k jejich tvorbě slabší začátek, ale zase celkem silný závěr. I když je to po tisíce zas a znova to samé, furt mě to baví. 65%

Belle (2021)

Neladí to dohromady. Samostatně by se jednotlivé části daly hodnotit lépe, ale je to prostě takové příliš slátené a málo domyšlené. Uměl bych si asi představit pokračování v kterém by se dali všechny ty nitky uspořádat a řádně zakončit, třeba někdy příště. 60%

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Není to tak mimo jako Bobba Fett, ale zase se nedá říct že by to extra dávalo smysl, místy skutečně mizerná režije to zabíjí. Řehoř by to asi utáhl i sám, ale nedostal šanci. 50%

Vyšehrad: Fylm (2022)

Co se týče technické filmařiny, tak je to jasný krok vpřed oproti seriálu. I ten humor byl trochu lepší. Pravda fotbal není to moje, tak mi toho třeba hodně uteklo. Jinak vlastně tvůrci jenom nalili trochu více ze stejného soudku. 60%

Ósama Ranking (2021) (seriál)

Kdybych ohodnotil jen první polovinu asi bych dal více. Bohužel celkový dojem je takový nemastný neslaný. Nekonečné kříšení rádoby mrtvých postav, účelové zvraty, které nesedí do budovaných charakterů, a klasický problém s koncem, který se snaží, místo reálného završení, připravit půdu pro milion pokračování. Ale tak co, roztomilá fantasy pro děti, ve skutečnosti asi celkem low cost, nemůžu to brát zas tak seriózně.... 65%

Cheolinwanghoo (2020) (seriál)

Ze začátku chytlavý koncept je pomalu zabitý příliš častým opakováním gagů, zbytečným natahovaním scén, trapnýmy pokusy o cliffhangery a subverzi očekávání. Obzvlášť kolem prostřed je obrovské množství v podstatě úplně zbytečné výplně. Předpokládám že hodně tohohle je prostě jen rozdílnou korejskou kulturou. Kameňák přeci jen taky nepřijde zábavný často ani nám tu, nedovedu si představit jak by se na to tvářil nějaký korejec. Nicméně rozhodně nejde o nějaký světoborný novátorský zázrak jak se tu snaží některé komentáře naznačit. Průměrné historické drama, s nic moc zápletkou, nic moc bojovou choreografií, semo tamo pobaví, ale bohužel tomu chybí nějaká skutečná přednost. 55%

Batman (2022)

Nejsem sice celkově zklamaný, možná proto že jsem nic moc nečekal... jenomže tu třihodinovou stopáž tu prostě nejde nějak opodstatnit. Stylem film navázal na celkem povedený Joker (2019), ale technologicky se posunul příliš do budoucnosti a momenty jako Batman hledá USB port nebo sleduje live stream s emotikony, do filmu vůbec nesedí a navozují stavy kognitivní dissonance. Celkově musím pochválit zpracování hádankáře, konečně se nejedná o špatně hláškujícího tajtrlíka v zeleným pyžamu. A i ten Pattinson tu celkem zapadne. Skutečný kamen úrazu je ale bohužel v nosných myšlenkách filmu a jejich uchopení. Po celou dobu sledujeme disasociovaného milionáře jak nelítostně a extrémně brutálně potírá Gothamskou verbež (jak batman sám říká, on je "pomsta"). Když ale přicházejí na světlo negativní stránky této verze Batmana, film to vždy zamete někam pod koberec. Zlomovým bodem je místo toho závěrečná konfrontace s hádankářem, který zahodí celý svůj motiv "pomsty", a vymění jej za starou dobrou masovou vraždu nevinných. Načež se Bruce obratem mění v nesobeckého lidumila. Navíc jsem teda, snad ani v Hollywoodské tvorbě, ještě neviděl něco tak moc nuceného a neupřímného jako Catwoman mluvit s Batmanem o "bílých, privilegovaných mužích." Za pokus to stálo. 65%

Klan Gucci (2021)

Tenhle film není lehké ohodnotit, v určitých ohledech se nemůžu ubránit a porovnávat s Irčanem (2019) od M. Scorsese. Oba filmy od přestárlých dinosaurů přišli v době streamovacích služeb, oba mají podstatně delší než dvouhodinovou stopáž, oba jsou životopisné thrillery, mají hvězdné obsazení a oba režiséři se rádi nelibě vyjadřují ke kvalitě moderního filmu a taky publika. No a hlavně mi oba moc nesedli. Nejsou to řemeslně špatně natočené filmy, ale bohužel to prostě ani nejsou žádné skvěle natočené filmy. Irčan má trochu silnější dějovou linku, tady se mi zase zdá zajímavější práce s kamerou. Ale oba jsou vlastně, jak v rámci předchozí tvorby tak i obecně, celkem fádní rutinní záležitosti. 60%

K zemi hleď! (2021)

Trochu jako když kočička a pejsek vařili dort, jednotlivé ingredience dobré, hvězdné obsazení, skvělá výprava, zábavné dialogy, myšlenky a trocha toho klasického South Park nadhledu,.... Ale bohužel to co vyšlo ven je celkově nudně průměrné a nezajímavé. Ta snaha jít středem se tady vůbec nevyplatila, přijde mi že kdyby si režisér/scénarista prostě vybral styl a toho se držel, vzal pár méně známých herců, zkrátil tomu slušně stopáž, tak to mohlo být celkem nadějné. 50+10% je jen za J Law (P.S. musím zmínit snímek Melancholia (2011), který je sice tematicky mnohem osobnější, ale taky mnohem lépe uchopuje problém)