Svět pod hlavou (2017) (seriál) odpad!

Taky mám chuť občas bezdůvodně zmlátit nevinného občana obuškem. Třeba toho idiota, co "vymyslel" tohle.

Top Gear (1978) (pořad) odpad!

To co z Top Gearu udělalo BBC v roce 2016 je kulturně marxistická, social-justice volovina.Čistokrevný ODPAD. Top Gear z éry Clarkson, Hammond, May zaslouží 5*

Kull dobyvatel (1997) odpad!

Béčkový herec z devadesátek + béčkový režisér z devadesátek = Béčkový Barbar Ne-až-tak-moc-Conan. A já tenhle film také hodnotím B. B jako blbost.

Exorcista (2016) (seriál)

carry on my wayward son... pardon, těsně vedle. Exorcista nemá nic. Nic v něm nepřekvapí, nic nevyděsí, nic nenavede k dalšímu sledování. Žádná atmosféra, žádné jumpscary, nic. Jedno klišé za druhým, špatně podané, špatně napsané. Někdo tu chtěl hrát na jistotu a myslel si, že když zkopíruje tisíckrát ohraný koncept a nacpe ho do "církev vlastně vůbec nic nechce, jen nezištně pomáhat lidem" seriálu, tak to bude fungovat. Nebude. Nebude, protože nemá, co by divákovi nabídl nového. Všechno už jsme totiž někde viděli. A nejde o vkusně umístěné reference (jako třeba na Auto zabiják v Ashovi), ale o naprosto prvoplánovou vykrádačku všeho možného, navlečenou do korektního kabátku. Rozhodně nedoporučuji.

Preacher (2016) (seriál)

Brutální snížení hodnocení po dočtení komiksu.

Můj kamarád drak (2016)

Tak jsem tedy konečně viděl Pete`s Dragon. Upřímně. Očekával jsem, že to bude hrozný. Očekával jsem, že ten film bude naprosto, ale naprosto příšerný a dostane tak maximálně 1*. Ale k mému překvapení se tak nestalo. Jak mě dokázal nový Bourne vytočit (skoro jako Vladimír Čert), tak Pete`s Dragon mě zase dokázalo nadchnout. Na to, že je to v podstatě rodinný film, netrpní žádnou zásadní scénářovou demencí. Není hloupě patetický ani nevnucuje žádné nablbé rádoby mírumilovné poselství. Drak sice není ani tak drak jako Falco (vážně, ten drak se chová spíše jako okřídlený pes, než jako drak), ale to filmu rozhodně neubírá, spíše naopak. Takže 1.* za kvalitní scénář, 2.* za hudební doprovod, který se opravdu povedl, 3.* za Falca a technickou stránku filmu, kdy s hodně malým rozpočtem zvládli tvůrci natočit nejlepší rodinný film za hodně dlouhou dobu. Takže to máme poctivě získané 3* za rodinný film od člověka který většině rodinných filmů nemilosrdně pálí odpady za jejich stupiditu. No a 4.* je navíc za Bryce, které to opravdu, ale opravdu sluší. Takže pro mě obrovské překvapení, kdy jsem očekával propadák a dostal jsem velice slušný film, ze kterého by se mohla spousta scénáristů učit. Rozhodně doporučuji, pokud vám nevadí rodinné filmy.

Casablanca (1942)

Po opětovném zhlédnutí zvedám na 5*. Dlouho jsem přemýšlel, co napsat k filmu, který je i po více než 70ti letech od vydání pořád klasika. No, tak snad jen to, že pokud se chcete kouknout na Casablancu, tak se musíte vyhnout naprosto příšrernému dabingu, ve kterém soudruzi upravovali k obrazu svému.

Strašidla (2016) odpad!

Ve světle téhle tak trošku zrůdnosti by si nové krotitelky duchů možná zasloužily desetinu hvězdičky, aby věděli, že klesnout se dá i hlouběji...

Jason Bourne (2016)

No nepotěšil jste mne Jásone, ani já vás nepotěším. Hodně slabé tři hvězdičky a vyhrazuji si právo snížit na dvě po druhém shlédnutí. Tenhle film je pro mojí maličkost velkým zklamáním. O to větším, že po tom průšvihu co se hlásí k Bourneovi jsem očekával návra Damona, Greengrasse a Ackroyda v plné parádě. Ale nestalo se. Celý film táhnou Tommy a Vincent, Alicia je herecké dřevo a děj není vycentrovaný kolem Matta který má překvapivě málo prostoru. Scénář má desítky (a to myslím zcela doslovně, alespoň dvacetkrát během filmu jsem si řekl "co to kurva?") logických nesrovnalostí nebo přímo do očí bijících hovadin. Ať už jde o vypnutí počítače přes random mobil, přebírání kamer cizím státům (ne, toho by si vážně nikdo nevšiml) nebo tým CIA v každém druhém vidlákově. Celkově film obsahoval až moc Fuck Logic momentů na to, aby dostal cokoli lepšího než 3*. Upřímně z filmů na kterých jsem byl letos v kině je tenhle asi nejhorší.

Sebevražedný oddíl (2016)

Tohle je naprosto přesný příklad filmu, který neví, čím chce být. Je to komedie? Není. Je to temné drama? Není. Je to PG-13? Není. Je to 18+? Není. Tak co to vlastně je? Na filmu je hodně vidět, že se přetáčelo ve velkém poté, co BvS selhalo a Deadpool sklidil úspěch. Odklon od stylu BvS je rozhodně krok správným směrem (BvS má ušmudlané 2* které si ani nezaslouží, SS má poctivé 3* (ok, takhle to vypadá blbě)) a na kvalitě je to znát. Ale ještě to nějaký čas zabere než si lidé z DC uvědomí, jak produkovat kvalitu a ne kvantitu. Za mě poctivé 3* a očekávám zlepšení v samostatném filmu s Harley Quinn.