Who Killed Captain Alex? (2010)

Tohle je film, který může dostat buď 5* nebo odpad. Obojí zcela oprávněně. Ten film je extrémně špatný a zároveň neuvěřitelně vtipný, obzvlášť ten komentář přes něj.

Návrat do budoucnosti (1985)

Dnes po dlouhé době viděno znovu. Co k tomu říct? Vtipná, inteligentní sci-fi komedie, která sází na jemnější, ale přitom kvalitní humor místo na laciné a prvoplánové vtipy. Dobrý scénář, nepřekonatelná hlavní dvojice a celkově zajímavý koncept. A Libyjští teroristé? Kdo by si na ně dneska troufl!

Liga spravedlnosti (2017)

Je to lepší než BvS. Sice je to pořád utrpení, ale aspoň skončí o půl hodiny dřív.

Blade Runner 2049 (2017)

Obsahuje spoilery Pár poznámek před samotným hodnocením: 1) Francouzská auta jsou k ničemu i v roce 2049. Některé věci se prostě nemění. 2) Po Indiana Jonesovi a nových Star Wars je tu konečně obnovená série, v níž dítě Harrisona Forda není absolutní imbecil. A teď k samotnému hodnocení. Největším problémem tohohle filmu je fakt, že to není film, ale dvou a půl hodinový prolog k filmu, který teprve někdo natočí. Oproti prvnímu dílu má podstatně slabší atmosféru a zápletka, která už v jedničce nebyla žádný zázrak tu jde úplně stranou. Dvě a půl hodiny totiž čekáte, co se stane, kdy už ta úžasná bomba přijde... a ona nepřijde. Když naběhnou závěrečné titulky, nejspíš se sami sebe zeptáte "A to je jako všechno?". A oprávněně. Celý spor který se ve filmu řeší totiž vůbec nenastane. Co ovšem za vidění rozhodně stojí je vizuální a technická stránka filmu. Samotná scéna se "synchronizací" dvou jistých osob musela dát ohromné množství práce na vytvoření a hrozně rád bych viděl jak tuhle scénu dávali dohromady. Takže pokud se vám nelíbila jednička, velice pravděpodobně se vám nebude líbit ani dvojka. Peněz za lístek nelituji, ale jednou vidět stačilo. Takže tři hvězdičky a to ještě ne poctivé.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016) odpad!

To, že Mel Gibson a historické filmy nejdou k sobě, už víme. To, že Sam Worthington a jakékoli filmy nejdou k sobě, už taky. Ale když se k tomu všemu ještě přidá imbecilní hipík, který jakoby vypadl z Formanova muzikálu, vznikne vyvážený koktejl hlouposti, naivity a uměleckého nevkusu - a ten rozhodně není vhodné konzumovat.

Smallville (2001) (seriál)

V záplavě nových superhrdinských seriálů musím změnit hodnocení nahoru. Přeci jenom, v porovnání s Legends of Tomorrow , Supergirl a dalšími kopkami hnoje vypadá Smallville výrazně lépe. Samozřejmě až pozdější série, první 4 jsou opravdu extrémně špatné. Každopádně kdyby mi někdo dal vybrat mezi Flashem, Supergirl a Smallvillem, tak tohle guilty pleasure Dčko z toho vychází jako nejmenší brak.

Supergirl (2015) (seriál) odpad!

Od tohohle seriálu se distancoval i Tom Welling. A to už o "kvalitách" Supergirl něco vypovídá.

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Proklínám Tě a proklínám tvoje děti! Ne poprvé a ne naposled!

John Wick 2 (2017)

Co by vzniklo, kdyby někdo zfilmoval vtipy o Chucku Norrisovi a zároveň věděl, jak točit čistokrevné akční filmy? John Wick 2 je správná odpověď. Hromada koncentrované akce a násilí, výrazně lepší scénář než první díl (film se nebere tak vážně, výrazně přibylo vtipných momentů). Skvělá kamera (zrcadlová sekvence je jednou z nejlepších akčních částí jakou jsem kdy viděl), skvělý střih a chytlavý soundtrack. Přidejte dobré herecké obsazení a desítky referencí na další akční filmy (první Matrix, Ghost Dog, Bourneova trilogie) a vznikne vám film, který rozhodně stojí za to vidět. Takže finální hodnocení? 4* + 1* za jeden konkrétní záběr. Kdo film viděl, ví přesně o čem mluvím. Asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že do The Continental Hotelu se brzy podíváme znovu.