• Krátkometrážní

Teror (2018) (seriál)

Väčšie či menšie odchýlky od reality aj od knihy, ale keby bola každá spracovaná tak poctivo, svet by nebol zlé miesto..

Král Galů (2001)

Uff! Silný zážitok. Po počiatočnom ohromení som si to začal užívať ani nie ako paródiu, ale skôr ako výsledok horečného úsilia snaživých amatérov bez talentu, ktorí dostali do rúk značný rozpočet. Alebo ako film, ktorý po prípravných prácach opustil filmársky štáb a nechal ho napospas komparzistom. Tých tam bolo skutočne požehnane - a hlavné postavy tiež vyzerali, že ich vybrali spomedzi nich. Ktosi tu trefne poznamenal, že herectvo Christophera Lamberta spočívalo iba v jeho nalepených fúzoch a otrasnej parochni. Celok je bizarne nepodarený film, hodný nie Vercingetorixa, ale Asterixových dobráckych a prihlúplych parťákov.

Cold Skin (2017)

Horor do polovice presne podľa môjho gusta - v zmysle, že presne takejto samoty a nehostinnosti, obklopenej studeným nekonečným oceánom sa desím. Keďže som pozeral bez traileru, celé som si to náramne užil. Avšak postupné vymiznutie tajomstva spätne trochu schladilo moje nadšenie a ten očakávaný zvrat a poľudštenie ku koncu, také akési "deltorovské" zmierenie v závere, by som radšej zamenil za nemilosrdné a ľadové lovecraftovské vyznenie, ktorým dýcha prvá polovica filmu.

Maják (2019)

Podľa mňa trochu moc manieristické a nedotiahnuté v žiadnom z niekoľkých sľubných aspektov. Mohlo to byť rovnako geniálne ako THE WITCH, ale nie je. Jediné, čo je tu dokonalé, sú doslova strhujúce výkony hereckých predstaviteľov a dialógy a povahy, ktoré im boli napísané. Všetko ostatné ustrnulo v začiatočnej rovine. Predpokladám, že to asi z veľkej časti aj bol zámer Eggersových - a tak sledujeme podivínsku dvojicu poprdkávajúceho mudrlanta Dafoea a ostýchavého Pattinsona večne žmúlajúceho viržínko, ako sa potácajú smerom k šialenstvu - alebo v ňom už od začiatku nenápadne, ale o to pevnejšie sedia a záleží len na nás, či si ten mimoriadne fyzický, ale súčasne odtažitý, vierohodný, ale aj okate filmový umelecký priestor v ich spoločnosti užijeme. Mňa to neustále vytváranie interpretácií toho, čo sa deje, čo je realita a čo sen, prelud či halucinácia týkajúca sa aj samotných postáv, bavila. Ale aby mi to odpálilo dekel ako režisérov pekelný debut, to teda nie.

Příběhy za kamerou (2019) (seriál)

Príjemný prehľad - nič viac, nič menej. Nenazval by som to úvodom - pre neznalého je to príliš rýchle a skratkovité, mená a filmy sa len tak valia, že nestačíš gúgliť a znalec / fanúšik sa tam zase nič nové nedozvie.

Naked Attraction (2016) (pořad) odpad!

Nové dno televíznej zábavy. Alebo to nie je zábava ? Veru nie je - a to je na tom najprekvapujúcejšie... - že je to nuda! Možno by sa tam dal vykopať dajaký ten dobrý vplyv v pôsobení na pozitívny vzťah ku svojmu telu, ktoré nemusí vyzerať ako z... no, televízie (ale to sa dá robiť aj inak ako absolútnym oderotizovaním tela) - ale čo ma je potom, keď ma to nebaví. A informácie, ako napr. či popularita úpravy prsníkov v Británií v posledných rokoch stúpa alebo klesá, tiež nejak zásadne v živote nevyužijem. To, čo by ma na týchto formátoch zaujímalo naozaj, sa tam nikdy nedozviem.

Bez soucitu (2010)

Chvíľu sa to tvári ako celkom zaujímavý film. Chvíľu. Ale od príchodu arogantného superzabijáka Voska, čo myslí na 6 krokov dopredu, a bojuje tak precízne, že to ani nevidieť (pre istotu mu dali iba jednu bojovú nestrieľaciu scénu, zostrihanú na nepoznanie), sa odkrýva neuveriteľne debilná zápletka, ktorá je síce časom ozvláštňovaná akože zvratmi, ale aj tie sú tak nasilu a neelegantne podané, že ako celok sa ten film do konca potáca kdesi medzi zhovievavosťou a odsúdením rovnako toporne, ako Travoltova (držka) postava snaží o divácke sympatie. A Meyers je stelesnenie toho filmu - teda ambiciózny zmätok. Polovicu filmu sa motá s čínskou vázou plnou koksu v rukách a nevie prečo... navyše ho ani neberie... - ale keď už sa poddá, možno by sa celý ďalší dej dal najlepšie pochopiť ako feťácky úlet a hlučná párty a paranoja - aj s vytriezvením a absťákom. Pretože inak vo chvíli, kedy strieľa do hlavy svojej snúbenici obloženej výbušninami fakt nemôže mať jasné, či teda ide o drogy, terorizmus, špionáž, spiknutie alebo len zlepený nezmysel pre jedného namachrovaného plešouna, ktorý si má z Paríža urobiť strelnicu. Pierre Morel, ktorý stál ako režisér či kameraman pri zrode štyroch najväčších akčných peciek, ktoré vzišli z Bessonovej fabriky (KURIÉR, ODTRHNUTÝ Z REŤAZE, OKRSOK 13, 96 HODÍN), to ako tak drží pohromade, ale jeho kariéra akčného superrežiséra sa rozpadá rýchlo ako čínske a pakistánske gangy v tomto filme niekoľko okamihov potom, čo sa zjaví Travolta.

Šakalí léta (1993)

Pořád jen na kolena a na kolena... a jinak to nebude.

Rebelové (2001)

Romantici vždy končia najhoršie.

Carmen Goes to College 4 (2003)

Tiež som si kedysi predstavoval, že to takto bude vyzerať na koleji... - a možno aj vyzeralo, len bezo mňa, lebo ja som sa namiesto toho kdesi inde platonicky zamilovával - a potom zo zúfalstva pozeral takéto filmy...