Souboj Titánů (2010)

Film určený k zabití času, snaha o epické scény působila směšně, herecké obsazení (kromě Ralpha Fiennese) se taky moc nepovedlo, alespoň trochu to zachraňoval český dabing. Olymp vysoký jako Mt. Everest by se taky zkousnout dal, kdyby sídla bohů nevypadala jako z Marsu. Celkově je tento film dokonalá ukázka toho, že remake téměř nikdy nedosáhne kvality původního dílu.

Rocky Balboa (2006)

Vzpomínání stárnoucího boxera, žijícího v minulosti na svá nejlepší léta se dle mého názoru moc nepovedlo, 85% filmu bylo vaření z vody (snad kromě stání před licenční komisí) a přestože finální "zápas o všechno" byl po technické stránce dokonalý, jinak to bylo jen mlácení prázdné slámy, ještě že tam byla aspoň ta typicky "Rockyovská" tréninková scéna... Samozřejmě mohlo to být horší... na konci se Rocky aspoň ještě jednou cítil jako vítěz, což bylo, - jak už jsem napsal ve svém komentáři k pětce - málo, Rocky měl skončit jako vítěz, kterému svět leží u nohou po čtverce - 50%

Rocky V (1990)

Tento díl už byl jen zbytečné natahování, po nepřekonatelné čtyřce se mělo "V nejlepším přestat". Stallone si po tom, co předváděl v minulých dílech zasloužil zůstat na vrcholu a ne jako bankrotář. A to, že Rocky byl milován publikem a novináři i po skončení kariéry byla ubohá fantasmagorie... A to to trapné držkování jakýchsi Černých bratrů, co tam bylo namísto hudby, tomu nasadilo korunu. Dvě hvězdy dávám jen za povedenou scénu pouliční bitky.

Rocky IV (1985)

Jelikož jsem v době Studené války ještě nežil, bylo pro mě sledování tohoto filmu i trochu poučné. Jinak pokud bych měl hodnotit film samotný stačí jedno slovo: FENOMENÁLNÍ!! Podle mě to je nejlepší film z celé série...I přes nic moc dabing jsem měl při rozhovoru s Dragem těsně po Apollově smrti chuť to nelidské sovětské monstrum zastřelit :-) Nechyběla ani, pro celou sérii typická scéna, ve které se Rocky připravuje na zápas. Pět hvězdiček si rozhodně zaslouží!

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Když vezmete hromadu lidí, kteří jsou ve svém oboru skutečná esa, tak to většinou nefunguje ( třeba ve sportu Real Madrid se svým projektem Los Galácticos I) a stejně tak to dost často platí i ve filmu. Ale Sweeney je výjimka, Johnny Depp, H. B. Carter. A. Rickman. T. Spall, S. B. Cohen... všichni to jsou herci par excellence a jejich kombinace se neskutečným způsobem povedla. Násilí tam skutečně mohlo být méně, ale i tak se mi to moc líbilo a muzikál jsem si zamiloval, škoda že ho nikde u nás nehrají :-(

Hra o trůny (2011) (seriál)

Píseň ledu a ohně (což je správný název tohoto eposu) čtu a už teď to patří mezi mé nejoblíbenější knihy, stejně tak seriál. Je tam sice hodně postav a chvíli trvá než si člověk udělá pořádek v tom kdo je kdo, ale jakmile se to povede, je to ten neuvěřitelně strhující jak četba, tak podívaná (akorát český dabing je otřesný, Jaime vyslovovat Chajme? Ten kdo to překládal to neměl v hlavě v pořádku...)

Láska nebeská (2003)

Nejsem znalec filmů s Hughem Grantem, ale zajímalo by mě, kolik z nich končí líbačkou v zákulisí nějakého vystoupení? Tohle je minimálně třetí...

Machři (2010)

Podle mě je to ten nejlepší film, ve kterém kdy Sandler hrál. Humor byl sice dosti jednoduchý ale když večer zasednu k TV tak dost často nic jiného, než mírně degenerativní zábavu i pro méně inteligentní publikum nechci. Parádně jsem se při něm odreagoval a smál jsem se od začátku do konce...

Muži v černém 3 (2012)

Men In Black 3 je sice nejslabší ze všech tří dílů ale i tak tam byly dobré hlášky, humorné situace.... akorát ten konec mohl být méně dojemný... Škoda jen je, že Frank tam byl jen na obří fotce a že tomu Griffinovi se nedalo více prostoru... Jinak to byl hodně dobrý film

Proroctví (2009)

Z Proroctví mám velmi rozporuplné pocity... Filmy tohoto typu nevyhledávám, a tak to pro mě bylo celkem psycho... Po zhruba 100 minut to vypadalo velmi kvalitně, ale konec ve stylu Adam a Eva II. to všechno zničil.. a navíc opět běželi ke Stromu poznání... Jakýkoli jiný závěr a dal bych více hvědziček, ale takto můžu jen tři.