Wind River (2017)

Velice jednoduchá dějová linka, jež je však vyprávěna poměrně syrově a realisticky, mne zaujala a vtáhla do děje o dost lépe, než kdyby to byl klasický akční shit plný krimi klišé. Úžasná a plynulá gradace napětí a děje. Moc dobře jsem se bavil, závěr byl epický, rozhodně se vyplatí si na něj počkat.

Upgrade (2018)

Poměrně čerstvý přístup k akčnímu sci-fi, v několika ohledech a nápadech dosti inovativní. Byl jsem velice příjemně překvapen. Celý film je trochu jako jako hlavní protagonista - zatímco on je taková levnější verze Toma Hardyho, film je tedy na poměry nevelko-rozpočtového snímku vskutku překvapivě nabušený thriller se zajímavou zápletkou. Víc takových.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Během deseti vteřin započne akce, která se rozjede a zastaví pouze jednou. Takové malé pozastaveníčko, aby divák mohl chytit druhý dech. A poté spektakulární návrat do vřavy plné postapokalyptického nářezu, na který jsem jako jeden z mála filmů šel víckrát do kina (potřeboval jsem si tu nálož vychutnat ještě jednou na řádném plátně a s kvalitním soundem). Za mě hitparáda jak má být.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Kéž by se takovýchto filmů točilo více. Do dnešního dne naprosto nepřekonaná epická záležitost. Snažil jsem se zoufale zkouknout všechny podobné vojensko/akční filmy z rádoby moderních i nemoderních konfliktů, ale tomuto skvostu ani jeden z nich nesahal po kotníky whatsoever. Za mě je zde všechno jak má být, nemám výtku.

Den cvoka (2002)

Někdo donekonečna oslavuje české Pelíšky, já si za klasiku filmové satiry na středoevropské postkomunistické žití vybral tento sousedský snímek od polských kolegů. Původně jsem se na ten film nechtěl vůbec podívat a už dopředu jsem se na něj negativně naladil. A už během pár prvních úvodních scén jsem se začal regulérně řezat. Pro můj typ humoru to byla láska na první pohled (a naprosto nečekaná). První půlku filmu bych si mohl pouštět do nekonečna. Ta druhá občas přechází do poměrně nesatiristicky smutné noty, s občasným přesahem režisérovi lsd zkušenosti nebo experimentace (nejspíš?), ale i tak je velice důležité druhou půli vidět alespoň jednou a soucítit s oním mužským vyhořením ohledně propásnuté osudové a pravé ženy.

Agent bez minulosti (2002)

Pořád jeden z nejlepších seriozních ačkních/undercover/špionských snímků ever. Píšu to v roce 2020, a doposud mi to nikdo a nic nepřekonalo.

Memento (2000)

Mindfuck masterpiece.

Fauda - Season 3 (2019) (série)

Třetí série je za mě nejvyzrálejší a užil jsem si ji nejvíce. Poměrně jednodušší, byť o to napínavější dějová linka, žádná nadbytečná dramata pro efekt a hlavně úžasné zobrazení toho, jak se reálně jednotliví aktéři polarizují na základě událostí a jejich následků v daném kulturním kontextu a konfliktu. Naprostá paráda, takhle se mají točit seriály, jen tak dále.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Tak už jen z traileru se nedalo čekat nic jiného než béčko a naštěstí si to ani na nic jiného nehraje. V rámci béček je to nejspíš i docela decentní, ale měl jsem problémy to dokoukat a to jsem u toho chtěl jen vypnout mozek a zkouknout nějakou tu hovadinu - výsledek je, že jsem to zkoušel na několikrát a ani jednou mě to nijak výrazně nechytlo, prostě mi to přišlo celkem nuda.

Too Hot to Handle (2020) (pořad) odpad!

Tohle nejde přetrpět ani jako guilty pleasure, zlatej Cheer na Netflixu vedle toho vypadá jako sofistikované drama. Pokaždý když někdo z nich vypustil nějakej hlod, tak mi umřela spousta mozkovej buněk a občas se to dalo snad až fyzicky pocítit.