Dr. House (2004) (seriál)

Černý situační humor, to je moje.

Dožeň, co se dá! (1999)

Brendan ani Alicia rozhodně nezklamali. Výborná kombinace dvou nadaných a zajímavých herců, kteří nejsou vyumělkovaní. Tenhle film můžu a myslím, že se na něj vždy rád podívám.

Donnie Darko (2001)

Donnie Darko byl sice světem přijat dobře, ale já dlouho dával na své předsudky. Měl jsem představu o sci-fi filmu ve vesmíru, u kterého se bude šetřit na efektech a sklidí akorát depresivní atmosféru Total Recallu. Dále, i když mám Jaka Gyllenhaala upřímně docela rád, stejně jako v případě Ewana McGregora v Trainspottingu jsem vkládal velkou nedůvěru v jeho herecké začátky. Nicméně tato chyba je prostě jenom předsudek, čímž apeluji na nižší nedůvěřivost diváků, protože Donnie Darko je skutečně velmi dobrým filmem. Myšlenka je přímo šokující. Příběh totiž nevypráví jen o podivném chování, pubeřtáckých počinech, poruchách osobnosti, ale dostává se až do neuvěřitelných extrémů, které v kombinaci vytváří velmi zajímavý a pozoruhodný celek. Film začíná tak okázale puberťácky, ale v tom okamžiku, kdy se z nebes zřítí artefakt, se vše změní na variabilní pás scén, které různě kombinují úplně protipólné žánry. Nejen, že se občas i nasmějeme, ale, to je nejdůležitější, úplně žasneme nad tou mystikou, která nás neustále provází. Tímto bych chtěl především vyzdvihnout hudbu, která dělala téměř z každé scény dramatickou záležitost, při které se vám někdy i napětím a atmosférou tajil dech. Jake Gyllenhaal má totiž tak proměnlivou postavu, že ať dělá cokoliv, vždy se obáváte, aby se najednou nestalo něco nečekaného, a to potom dostanete pořádnou dávku, když obhajuje a vysvětluje své názory a postoje na veřejnosti. Ale to, co jsem zatím popsal, jen vytváří dojem, že film není o ničem jiném, než o zvláštním chlapci. Úspěch právě tkví v tom, že film kombinuje tyto scény ještě s těmi mysteriózními až hororovými prvky. Frank mě velmi překvapil a scény s ním a věcmi, které viděl jen Jake, mi až naháněly strach. A co teprve, když se dostalo na Filosofii cestování v čase… Mystika vyústila až k Tečnému vesmíru, časoprostoru a konci světa… To je, panečku něco. Tento film ve finále má vlastně úplně všechno. Když už film dospěl k vyvrcholení, nebylo to něco jako ve filmu Proroctví. Spíš uchvátil svou aktivní pasivitou. Sám totiž nevím, jestli jsem to správně pochopil, ale opět díky té mystice vyvolané z kapitol to na mě každopádně udělalo velký dojem. Donnie Darko je skvělý film, který dokonce zlepšil reputaci všem účinkujícím hercům a určitě nejen mě donutil k zamyšlení.

Dokonalý trik (2006)

Filmy, v kterých netušíte, co se stane v následující scéně, nebo si neumíte představit, jak se změní děj, jsou vždy výjimečné. Mistrovi Nolanovi se podařilo v tomto filmu spojit dokonalý scénář s perfektním výběrem hereckých představitelů, kteří svoje úlohy přesvědčivě zvládli. Filmy tohoto typu jsou obohacením kinematografie a myslím, že tento film si rádi pustí lidi i o 20-30 let později a stále to bude dokonalý film.

District 9 (2009)

Tak tohle je zase po dlouhé době Film! Neotřelý sci-fi příběh o lidské omezenosti, krutosti, touze po penězích a moci, zpracovaný téměř bezchybným způsobem nejprve dokumentárního filmu a potom realistickým až téměř horrorovým stylem... Ke konci filmu se divák skoro stydí za to, že je taky člověk. Pár logických chybek by se tam pravda našlo a samotná vizualizace "kreveťáků" mi taky moc k srdci nepřirostla, nicméně pořád si myslím, že se jedná v rámci svého žánru o mimořádný film.

Digimon (1999) (seriál)

Lepší pokračování, stejně absolutní kravina.

Digimon (2000)

I přes jasnou kopii jsem se na tenhle seriál koukal rád, takže +1*.

Desáté království (2000) (seriál)

Parádní propojení všech pohádek a i přes někdy směšné zápletky opravdu stojí za to nakouknout do desátého království.

Derren Brown - Seance (2004) (pořad)

Úžasné vyvrcholení na konci dalo tomu všemu pořádnou šťávu.