• Pohádka

Gérard Philipe: Poslední Cidova zima (2022)

Velmi komplexní dokument ze života této francouzské filmové legendy. Jako školačka jsem jen dvakrát brečela pro cizího člověka a to pro Fanfána a pro zastřeleného Kennedyho. Jeho osobní život a postoje prezentované v dokumentu byly pro mne novou informací. Snímek byl natočen tak, aby zabrnkal pamětníkům na city. Věřím, že medicína od jeho smrti natolik pokročila, že v současnosti bychom ho už dokázali vyléčit.

John Wayne, Amerika za každou cenu (2019) (TV film)

Francouzský dokument přinášející řadu informací o životě této legendy. Nevynáší jen jeho úspěchy, naopak kriticky ukazuje, že využil válečnou dobu, kdy řada předních herců narukovala do války k nastartování své vlastní herecké kariéry. Byl si toho vědom a proto se přehnaným vlastenectvím a natáčením válečných filmů snažil nedostatek vlastní statečnosti odčinit. Snímek přináší řadu informací z jeho politicky angažovaného života a četné ukázky z jeho jednostranného spíše průměrného westernového herectví.

Neodolatelný Gary Cooper (2019) (TV film)

Charismatický skromný westernový herec v dokumentu, který kromě ukázek z jeho filmů o jeho životě toho mnoho nevypovídá. Skvělý chlapík, který patří mezi mnou obdivované, a proto tento životopisný snímek považuji za nedostatečnou prezentaci jeho života. Zasloužil by si komplexnější připomenutí.

Cesta za králem trollů (2017)

Tato norská hororová pohádka nebo lépe řečeno ponurý dobrodružný příběh mne zklamal. Ve srovnéní s našimi pohádkami, které jsou mnohem veselejší a laskavější, mne potěšilo, že tentokrát jsme v něčem lepší. Herci docela nesympatičtí, příšerky ušly a jediné, čím si mne příběh získal, byla příroda, ve které se děj odehrával.

Dobré zprávy - Jízda s princem (2022) (epizoda) odpad!

Každému našemu seriálu dávám šanci, i když v tomto případě už z neustále opakovaných upoutávek bylo zřejmé, že tento klenot nebude na Oscara. Skutečnost překonala očekávání. Vydržela jsem sotva deset minut a pak jsem to vzdala. V produkci seriálů na Primě zřejmě zvítězila kvantita nad kvalitou. Rozebírat herecké výkony nebo dialogy je bezpředmětné, protože není co. Divák s úžasem zírá, kam až poklesli naši nositelé kultury a vzdělanosti.

Hořký svět (2022) (seriál)

O tom, že je seriál koukatelný, svědčí osm natočených dílů. Scénáristé nemuseli děj zbytečně protahovat a zaplevelovat nikam nevedoucími rozhovory. Myslím, že to byl průlomový počin televize. Natočíme několik dílů a počkáme, co na to divák. Když příběh zaujme, budeme pokračovat. Že by to byl posun od nekonečných telenovel ke kvalitnější tvorbě? Bolkovi role polepšeného alkoholika sedla a Eva Holubová mu zdařile přihrávala.

2. světová válka: Zapomenutá čínská válka (2015) (TV film)

Kdybyste se mě před týdnem zeptali na účast Číny v 2. světové válce, nevěděla bych co říct. Je dobře, že se takové dokumenty natáčejí, pokud pamětníci bojů ještě žijí,  i když jejich vzpomínky mohou být vzhledem k jejich vysokému věku už vybledlé. Za ty nové informace mi to stálo, nebyl to ztracený čas.

Můj muž to dokáže (2022) (pořad) odpad!

Nevím, odkud jsme tenhle skvost převzali a kolik jsme za něj zaplatili majitelům práv. Zdráhám se uvěřit, že je to náš produkt. Musí to být s naším filmem opravdu špatné, když i umělci zvučných jmen se propůjčují k takovým kouskům. A zařadit toto kulturní obohacení do hlavního vysílacího času, to chce odvahu.

Zoo - Rozchod (2022) (epizoda)

Tak ten přechod z romantické telenovely v akční parodii byl fenomenální. Už dlouho jsem se tak nepobavila a to mi dávno není deset let. Scénáristé se překonali a chci věřit, že nás stejnou nadsázkou pobaví i v budoucnu. Bylo to sice primitivní, ale legrační.

Česko Slovensko má talent 9 (2021) (pořad)

Smutná záležitost. S různými typy reality šou se roztrhl pytel. Umělci nic nového nevymyslí a tak nás baví těmito pořady. V řadě z nich se jenom řeční a vymýšlejí se různé historky, které se nikdy nestaly,  jiné fungují jako seznamka, přehlídka kutilů, kuchařů, pekařů či cukrářů. V tomto případě jde o přehlídku amatérských talentů, no zkrátka, diváci bavte se sami, my na to budeme za vysoké honoráře dohlížet.