The Gray Man (2022)

Moc nerozumím všeobecné kritice na Gray Mana. Ten film splňuje vše, co byste od špionážní akce čekali. Velmi kvalitně šlape ve stopách Bayovek nebo Missions Impossible. Bráchové Russo akci umí a Gray Man jí má velmi podařenou. Zničí nám Náměstí republiky, Rudolfinum a Žižkov. A to se vší parádou. Pražští policisté dostanou safra zabrat. I když mám Goslinga rád, tak mu toho Bonda, který zvládne vyhýbat se kulkám, bombám a zmlátí dvacet chlapů moc nevěřím. Ana de Armas rozhodně potěší, víc téhle holky prosím. A i když všichni máte Chrise Evanse zafixovaného jako Kapitána Ameriku, tak mu prosím dávejte ty záporné role. On hajzla hraje naprosto špičkově. Mě Gray Man rozhodně sedl. Akční thriller, který se s tím nemaže. Není stupidní, má šťávu a nezastaví se za celé dvě hodiny. Navíc tam je i to patriotské srdíčko. Za mě rozhodně velké plus a těším se na dvojku. (85 %)

Deníček moderního fotra (2021)

Vítejte v pekle. A přesně takhle si já nějak přestavuji, že by vypadal můj život, kdybych měl dítě. Pračka, spánek, bordel na zemi, ohřívání mléka... To je fakt přesný. Upřímně jsem čekal od Deníčku mnohem víc. Kliše se to nevyhne, to mi nijak nevadí, naopak jsem na konci Mádlovi fandil. Ten kluk zraje dobře herecky. Jeho přehrávání se mi líbí. Ramba je okouzlující jako vždy. Deníček má několik velmi dobrých momentů, ale v celkové délce téměř dvou hodin to ztrácí. Nevím, kde přesně udělali soudruzi chybu. Ale myslím, že to mohlo být mnohem lepší, přesto filmový počin velmi cením. (65 %)

Chceš mě, chci tě (2009)

Velmi zajímavá romantická komedie. Pro mě je to vždy o hercích a i když Gerard Butler je naprosto fantastický, tak Katherine Heigl mi moc nesedí. Přesto jsem se bavil. Trošku sexistické, přisprostlé, ale pravdivě zábavné. Samozřejmě se to nevyhne těm klasickým klišé, ale to bych hodnotil každou romantickou komedie takhle. Zkrátka a dobře to funguje. Víceméně. Humoru jsem moc nenašel, pravdivých poukázání na realitu vztahu zase naopak film přetéká. Za mě příjemně průměrné. (60 %)

Bullet Train (2022)

"I am going to ruin your life the way you ruined mine! - Dude, I don't even know you!" Velmi příjemná nová jednohubka. David Leitch umí. Sice zbytečně až moc kombinuje (obzvlášť v závěru) a je vidět, že si hodně půjčuje od Guye Richieho, ale ve výsledku skutečně umí. Brad Pitt byla skvělá volba, ten je prostě k sežrání. Jednou mi tenhle herec bude strašně chybět. Každopádně Bullet Train je nacpaný herci, hudbou, akcí, humorem a hlavně šťávou. Nečekal jsem nic, a byl jsem velmi příjemně překvapen. Navíc jak mám pocit, že přes léto do kin nic neproudí, tak tohle byla velmi šťavnatá hruška v téhle okurkové sezóně. Zábavné, originální a baví o od začátku do konce. Překvapení roku. (89 %)

Nikdo nevyvázne živý (2021)

Velmi příjemná hororová jednohubka od Netflixu. A zase budu v menšině, začínám si na to zvykat. Ale film se mi vlastně hodně líbil. Atmosféra starého domu byla výborná. Neokoukaná herečka, Cristina Rodlo, je velmi sympatická a celou dobu jsem byl příjemně v tenzi. Jasně vyděsit umí málokterý horor, ale tenhle byl docela na správné notě. Podzápletka s tajemnými artefakty mě ve výsledku nadchla a podobně jako Rituál (2017) vše odhalí až na samotném konci. Oproti Rituálu ale konec funguje. Monstrum je ultra zajímavé a rozhodně není generické. Naopak mi finále přišlo originální. Za mě palec nahoru a doporučení. (78 %)

Thor: Láska jako hrom (2022)

"Call the axe! - I'll call the axe when you call a dentist!" Tady zase budu patřit k té menšině, ale poslední fáze mě zatím nechává velmi chladným. Naopak Thor 4 to dokázal velmi dobře nakopnout. Je vidět že spojení se Strážci Galaxie mu svědčí. I když už zase nemám postavu jako superhrdina. Chris je přirozeně vtipný a jeho šarm jako Odinsona prostě ani nevyprchal a to ani ve čtvrtém díle. Velmi cením i Strážce i když jsou tam jen chvíli. Bale zase dokazuje, jak výjimečný herec to je a přeskakuje naprosto všechny záporáky ve všech Marvelovkách. Jeho Gorr je prostě naprosto fantastický. Škoda, že jako padouch zůstane pouze u jednoho filmu, ale takovéhle charisma antihrdiny mu může závidět i Thanos. Určitě potěší i Russell Crowe, který má roli na tělo (doslova) a krásně přehrává. Love and Thunder mě v kině bavil hned nadvakrát a užil jsem si obě projekce. Je mi jasný, že na takto zábavnou Marvelovku budu zase čekat dlouho. (88 %)

Rozhodnutí nebo život (2022)

Další lahůdka od Netflixu. Přijde mi, že se skutečně zaměřují na kvantitu než na kvalitu. Velmi zajímavá myšlenka udělat hororové Jumanji. Ovšem to provedení a atmosféra je příšerná. Alegorie na SAW taky nefunguje. Chápu, že se tvůrci snaží šokovat nechutnými věcmi, kdy se musí postavy rozhodovat… nebo zemřít. Ale ten výsledek je nemastný, neslaný a nudný. Se SAW se to vůbec nemůže rovnat. První SAW byl vynikající horor s psychologickou zápletkou. Tohle je nuda poslepovaná z nechutných scén. Promarněný potenciál. (25 %)

Slender Man (2018)

Hodnocení mě varovalo. Já jsem neposlechl. I když na Netflixu hodnocení vlastně není. Moderní legenda vytvořena na internetu. Banda holek, co se ničeho nebojí, aby následně po jednom videu běhaly po lese a křičely… na lesy. Atmosféru a napětí to má nulové, resp. nemá žádné. Slender man je dost možná nejvíce generický horor, co jsem kdy viděl. Vše co tu je, tak už jste viděli tolikrát, že v tomto podaní vás to nijak nepřekvapí ani již nebaví. (20 %)

Lov (2020)

Velmi zvláštní film. Rozumím, že jde o satiru a chápu poselství. Ale na mě to tedy moc nefungovalo. Chápu, že si tvůrci dělají srandu sami ze sebe, ale já se zkrátka moc nebavil. Mrtvé postavy se množí jako na běžícím pásu. Gore je akorát a příběh běží odnikud nikam. Myslím, že kdokoliv viděl trailer, tak ho vlastně nic nepřekvapí a celá zápletka je v traileru. (35 %)

Sněhulák (2017)

Po pěti letech jsem sebral odvahu se podívat na adaptaci oblíbeného spisovatele Jo Nesbø. Jsem rád, že jsem viděl, ale naprosto chápu, proč to propadlo. Fanoušci knihy musí být zklamaní a lidé, co předlohu neznají musí být absolutně zmatení. Zaprvé Sněhulák je vynikající kniha, která skutečně způsobuje mrazení v zádech a husí kůži. Vrah je takřka geniální a jde z něj strach. A co je taky podstatné – je to sedmý díl. Harry má za sebou historii, má komplikovaný vztah s Ráchel a jejím synem. A film vás do tohoto příběhu hodí a vy, pokud nevíte, co mezi nimi skutečně je, ujde vám polovina emocí. Film to nedokázal vyobrazit, a hlavně mu na to dvě hodiny ani nestačí. Fassbender hraje Oscarově, zatímco režisér slepě střihá náhodné scény z knihy. Herecky je to velmi povedené. Chci říct, Michael je jako Harry velmi povedený. Ferguson, Simmons, Kilmer i Gainsbourg potěší. Ale z děsivého thrilleru je obyčejná detektivka z televize, která vám nevysvětlí ani pointu, ani motivy vraha a ani dalších mnoho věcí. Je to skutečně nejpromarněnější filmová adaptace vynikající knihy. To i Rudý kapitán (2016) vykuchal knihu lépe než Sněhulák. Bohužel. (45 %)