J. Edgar (2011)

Musím říct, že to, na co jsem se těšil, se splnilo, tak aspoň, že tak. Eastwoodovi filmy (jím režírované) mají obrovský vnitřní nádech a plno momentů k zamyšlení. To vše zde je jako v předešlých jeho filmech typu Grand Torino nebo Million Dollar Baby. Nejedná se o žádnou velkou pecku, ale silný příběh o pravdě a ten, kdo to chtěl vidět, rozhodně nebude zklamán.

Kurýr 3 (2008)

Kombinace, toho nejhoršího z předešlých dvou dílů s tentokrát dobrým hereckým obsazením (hlavně Natalya Rudakova a Robert Knepper). Nepotěší, ale pobaví.

Kurýr 2 (2005)

Strašně moc nehorázně přehnané akce. Opravdu toho tam bylo příliš moc a těch nesmyslů neuskutečnitelných! Jako vážně, ale Frank je prostě kombinací Matrixu, Assassina a já nevím koho ještě. Pokud se dělá tolik vtipů na Chucka Norrise, tak na Kurýra by jich mělo být rozhodně víc. Jediné, co zde bylo dobré byl rozhodně začátek a celkem průběh děje, ale zbytek nic, prostě nic.

Kurýr (2002)

Neuvěřitelně strašný scénář, ještě jsem žádný tak špatný neviděl. Frank alias Kurýr je opravdu nezničitelný a v každé situaci má záložní plán. Ale nechápu, jak toho tolik stihl vymyslet během konečné fáze filmu, jeho nezastavitelný (minimálně 15 minutový) běh, kterým se snažil dohonit letící letadlo brilantně vyšel, jeho skoro smrt na autě překonal. prostě ať si na něj připravíte cokoli, tak to přežije. Ale na druhou stranu film nepostrádá dosti kvalitní akce (nečekejte žádné přestřelky, spíše férovky v boxu jeden proti deseti) a charismatického Stathama. I když je to spíše Francouzský film, tak je znatelné té Americké nadsázky a nesmrtelnosti.

Poslední Mohykán (1992)

Já si nemůžu pomoct, ale přijde mi to jako silný mix Robinů Hoodů (Costner a Crowe) s nádechem romantiky a beze zbraní. Bohužel se nejedná o žádný extra trhák, ale svým způsobem má své kouzlo. Ten, kdo dělal hudbu si rozhodně Oskara zasloužil, protože to alespoň dodávalo tu správnou atmosféru, prostě hudba parádní.

Vendeta (2011)

Nepříliš povedený akční film. Pokud jde o ten zlomek akce co tam byl, tak to taky nebylo k pokukání, ale musím říct, že minimálně děj mě zaujal, a tak z toho vychází průměr. Nevím proč Cage spolupracuje na takových projektech, když má mnohem navíc.

Krvavý diamant (2006)

Neskutečně pravdivý příběh. Je strašné, co se v Africe dělo a stále děje. Opravdu velice kvalitní film, dobré herecké obsazení, naprosto skvělá kamera (alespoň mě to tak připadlo) a i přes už tak dost choulostivé téma, pár ironických vtípků. Pastva pro oči.

Šéfové na zabití (2011)

Poměrně slušná komedie s povedeným dějem. Celkem mě překvapil výkon Charileho Daye, který působil jako dobrý maniak a totéž také u Colina Farrella, který je pro tyto role celkem stvořen. Někdy jsem se bavil a někdy ne, takže takový průměr.

Obecná škola (1991)

Obecná škola je opravdu klasika nad klasiky. Hodně vypovídá o skutečné době a o tom, co se zde skutečně stalo. Něco tak ohromného jako Igor Hnízdo už nikdy nikdo nezopakuje. Nejvíce se mi líbilo, jak celou třídu dokázal dokonale napravit a vrcholem toho bylo, když se učitel znovu vrátil, tak jak byly všichni rádi z toho, že je zpět. Prostě paráda.

Pes Baskervillský (1959)

Tyto filmy podle knižních předloh se mi začínají hodně líbit. Není to sice ten Sherlock, na kterém já vyrůstám (Downey Jr., Law), ale rozhodně se jednalo o povedené ztvárnění. Spousta inteligentních dialogů, vtipné narážky Sherlocka a tajemno v podobě prokletí.