West Side Story (1961)

Muzikály nebyli nikdy v mé oblibě. Je pravda, že si s tím tvůrci dali rozhodně hodně práce, ale hold já na tyto filmy opravdu nejsem. Ale pár pasáží bylo opravdu dobrých, ale zase u některých se zbytečně zpívalo a dalo se to spíše odříkat slovy.

Soumrak mrtvých (2004)

Pegg a Frost se začínají stávat známějším duetem Spencerem a Hillem (ne tak doslovně), ale mají k tomu ještě hodně daleko. Zombie-komedie byla pojata z dobrého úhlu, začátek byl poměrně chaotický, ale postupně jsem se do toho dostával. Některé pasáže se opravdu povedli, škoda smutnějšího, ale alespoň realističtějšího konce.

Pan Nikdo (2009)

Jsem rád, že se produkce a režie neujmul nikdo z USA, protože jinak by z toho byl jeden velký guláš. On je to v podstatě sám o sobě, ale takhle je alespoň dostatečně snesitelný. Pan Nikdo je velice záhadný film, kde se řeší život v podstatě jen jeho ve třech různých formách (s třemi jinými ženami). Někdy jsem se ve filmu ztrácel, ale myslím, že kdybych se na to podíval vícekrát, udělal bych si dostatečný obrázek na 5 hvězd, ale takhle to je za velice dobrých 4.

Ranař (2011)

Chtěl jsem to vidět z důvodu, že zde hraje Seann William Scott, tedy bláznivý herec, kterého mám opravdu rád díky tomu, ale bohužel jsem se nedočkal jeho "pravého já". Slušný, uhlazený a stydlivý, to je on v tomto filmu, ale na druhou stranu mi to zas tak nevadilo, protože to rozhodně nebyla špatná podívaná.

Jump street 21 (2012)

Zatím nejlepší komedie tohoto roku! Parádní herecké výkony, ale hlavně nejlepší pasáže, když se poznávají stavy drogy, kterou jednou použijí. Těch 5 minut jsem se opravdu nejvíc nasmál. Ale tohle naštěstí není jen tak nějaká komedie (jako většina ostatních), protože vyplývá z už dlouho známého seriálu, který byl dramatem, takže hodně příjemná změna (viz. Johnny Depp).

Tess z rodu D'Urbervillů (2008) (seriál)

Rozumný anglický seriál poměrně nudného tématu. Některé pasáže nutili člověka usnout, ale rozjezd a konec byl poměrně hodně slušný. Byl zde dobrý výběr herců, jak kladných tak i záporných, takže nechybí ani ta kvalita. :)

Projekt X (2012)

Inspirativní amatérský film. No popravdě, kdo by to nechtěl prožít? Je pravda, že já bych taky nebyl v hlavní představilově kůži, ale ocitnout bych se tam rozhodně chtěl. :) Jinak, co dodat? Snad jen, že je to parádní crazy-odreagovačka, na kterou se dá dívat a neomrzí. :)

Ghost Rider 2 (2011)

Nevím ani co mám k tomu dodat. Spíš asi jen to, že když už oznámili hnedka po jedničce, že bude dvojka, tak to asi ani tu jedničku neměli točit anebo to spíš dát naprosto jiným režisérům a ti by to možná udělali líp. Opravdu velká nuda! Je mi zde opravdu Cage líto, že se k tomu "musel", ale hold co naděláme. Musí si napravit reputaci něčím jiným, tohle byl prostě propadák. Jedna hvězda je za propracované efekty, které byli už konečně hodny Ghost Ridera!

Dexter (2006) (seriál)

Dextrovi jsem nikdy nevěřil. A jakou chybu jsem udělal! Donedávna jsem si myslel, že se jedná o krimi, kde Dexter je nějaký komisař, omyl se stal, ale já jej naštěstí napravil. Neviděl jsem seriál, který by mě i po tak dlouhé době neomrzel. Nejedná se jako podobně u Ztracených, že ke konci to už prostě nešlo! Zde je to právě že naopak. Když jsem si myslel, že první sérii s Vrahem s chlaďákem nikdy nic už nepřekoná, tak to jsem nevěděl o Trinitym nebo Vrahu soudného dne. Prostě opravdová řežba. Rozhodně nejlepší postavou je samotný Dexter, nebo-li vrah-úchyl (podle prvních dílů to tak vážně vypadalo! :D), ale jinak i zbytek detektivů není rozhodně k zahození a každý si zde najde svou oblíbenou postavu. Jsem rád, že jsem se jednou konečně k tomuto seriálu rozhodl a rozhodně jsem nelitoval!

Živí mrtví (2010) (seriál)

Zombie filmy a ostatně i horory na tyto žánry jsem neměl nikdy příliš v lásce. Bylo to způsobeno tím, že postrádali něco, co dává smysl a dalo by se to i praktikovat na skutečném světě. Vše ale změnil nejprve film Já, legenda a pak tento naprosto dokonalý seriál. Jeho hudba, herci, prostředí, napětí, původ, způsob nezná hranic. Z původní mini-série se prostě musel stát televizní hit! Vůbec mě nevadí, že zde nejsou detaily přesně podle komiksu, ale základní kostra a struktura děje je v podstatě na správném místě, akorát je hodně obohacena. Třeba postavu Daryla nebo třeba Harshlovu farmu jsem si naprosto zamiloval. Všichni herci plní a hrají to co mají, tak prostě všechno klape. Kdybych to sledoval postupně v televizi, tak bych asi nevydržel to čekání na další díl, naštěstí jsem to sjel pěkně v kuse a rozhodně se to vyplatilo. Teď jen doufám, že naprosto nejlepší konec 2. série odstartuje ještě lepší začátek 3. série. Podle trailerů to tak rozhodně vypadá.