Nutné k přežití (2006) (pořad)

Bear Grylls je v mých očích komik, ale komik, který do všeho jde. Nikdo o něm nepřestanou být vtipy (jako o Chucku Norrisovi), ale jeho kousky jsou někdy opravdu k pokukání. Škoda jen, že někdy k přežití dělá takové nechutnosti, že musí být určitě někdy někomu dost blbě z toho, co dělá. :D

Experiment (2001)

Dalšímu německému filmu se už moc u mě nedařilo. Experiment je fajn film na logiku a přemýšlení o logice těch, kteří vykořisťují, a kteří jsou vykořisťováni. Jako každý jiný, tak i tihle toho využili a využili to tak, že se to až zvrhlo. Dostal mě třeba fakt, že to byl dobrovolný projekt, takže ten kdo tam mohl jít, mohl od projektu kdykoliv ustoupit. Zajímavé potom bylo, že když někdo chtěl odejít, tak mu odpověděli: ,,my si to rozmyslíme a dáme vám vědět", prostě vězení, jak po držené, tak i pro dozorce. Kdyby konec nepostrádal více reálnosti a bylo by to nějak vysvětleno, zvedl bych ještě jednu hvězdu.

Náš vůdce (2008)

Perfektní myšlenka diktátorského systému. Stačí mi jenom, když si vzpomenu, jak na začátku všichni tvrdili, že taková diktatura jako byla za doby Třetí říše již nelze nastolit. A ono se to přeci (skoro) stalo.A toto bylo způsobeno jen hloupou počáteční chybou, která kdyby se nestala, tak by se možná nic takového nedělo. Nejvíce mě zaujali jednotlivé postavy, jeden normální klučina, jeho baba posedlá svou pýchou, další týpek, co byl na Vlně závislý. Parádní požitek ne-hollywoodského vzniku.

Žena v černém (2012)

Oprvadu jsem nečekal, že by Daniel Radcliffe něco jiného dokázal zahrát než Harryho Pottera. Tímto se sice určitě nezbavil své role Pottera, ale rozhodně oslnil a dokázal mi, že dokáže hrát a to opravdu. Je to velice povedený horor, který si na nic nehraje. Není originální, ale ani staromódní, klasické lekačky nechybí. Dobrý horor (v poslední době hodně ceněný).

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Zřejmě až v tomto filmu mě Simon Pegg přesvědčil o mém údivu, proč je tak oblíbený. Nevím proč až teď jsem si toho všiml, ale on je to opravdu parádní herec v komediích, připomíná mi Justina Barthu (Lovci pokladů nebo Hangover). Už jsem si ho poprvé všiml v Mission Impossible 3, ale přesvědčil mě až ve čtverce. :) Prostředí tohoto filmu je dobře vybrané, starý (mladý), dobrý mazák, který je policista, působící jako profík. Jediné jeho využití je na zapadlém venkově, kde si nikdo nedělá starost ze zákona, prostě idilka.

Kronika (2012)

Amatérské filmy se tento rok hodně rozjíždí a získávají na popularitě, ale v tomhle případu se nedá mluvit o žádném zázraku. Programátoři se zde opravdu vyřádili a samé jejich filmové triky byli opravdu parádní (no takovej pohled v oblacích a házení si s míčem, no kdo by to nebral? :)), ale zbytek je jedna velká fraška. Herci nejsou příliš dokonalý (sice to má působit jako že to jsou kluci, kteří nikdy nestáli před kamerou, ale i tak je to děs) a zpracování toho, jak získají a využívají své superschopnosti není na nijak valné úrovni. je sice pravda, že kamera se celkem vychytala, ale to co je před ní není zas až tak úchvatné.

Zločin (2011) (seriál)

Bohužel detektivní seriály se mě nikdy moc nelíbili, tak hold i tento u mě neuspěl. Shlédnul jsem první tři díly a hned jsem usoudil, že tohle by nemělo cenu. Je pravda, že zpracování je opravdu dobré, herecké obsazení dostačující, ale ta jiskra seriálu tomu rozhodně chybí.

Tekken (2010) odpad!

Opravdu nepovedený film podle tak úžasné hry na PS jako je Tekken. Zde bylo všechno tak příšerné, že se to nedalo vydržet. Kdyby alespoň byl ten finální souboj trošičku víc domyšlený, tak bych tu jednu hvězdičku klidně doplnil, ale tohle se opravdu nepovedlo. Jen prosím, ať už nedělají dvojku či nějaký remake, to už by byla opravdu větší ztráta času!

Sucker Punch (2011)

Muzikál a akční film v jedno, to nemůže jít dohromady přeci. Možná že by to šlo, ale zde to opravdu nešlo a nenapravili to ani hlavní herečky. Kdybych k tomuhle filmu nebyl donucen, tak bych se asi na něj nikdy nepodíval, ale co nadělám. :)

Láska nebeská (2003)

nejpříjemnější romantická komedie, kterou jsem kdy viděl! Opravdu parádní herecké obsazení a skvělý děj, který se různě proplítal. Kdybych se na to nedíval někdy na jaře, tak by to byl ideální film na období zimy. Kéž by se dnes točili podobné filmy...