M*A*S*H - Co bylo potom (1983) (seriál)

Většina uživatelů by se měla jít zahrabat zpátky na zastávky pokuřovat před školu, protože jestli tady někdo čekal stejně velkou legendu jako MASH, pak asi spadnul z Marsu či jeho prstenců okolo. Tento seriál jako pokračování je sice velice slabé, nicméně příjemně koukatelné. Kdo čekal že se podaří dostat do něj všechny hvězdy od Hawkeyeho po Margareth, asi sjížděl moc omítky na školním záchodku. Do takovýchto pokračování se většinou všechny nehrnou ani se je tam nepodaří dostat. Takže trojice Potter, Klinger, Otec Mulcahy si myslím už tak je víc než dost, včetně hostování Radara. After Mash je sice matný odraz Mashe, nicméně myslím až moc tvrdě hodnocen, neboť v hodnocení je spíše více přihlíženo na nenaplněná očekávání v pokračování než samotný seriál jako takový. Chybou v něm jsou spíše přeskočené děje jako chybějící narození Klingerova dítěte nebo výměna ředitele a míchání s postavami, kde zajímavý nevrlý doktor Bowyer přišel do děje už příliš pozdě zatímco jedna z mála výraznějších postav ředitele Di Angela byla nahrazena novým, který už byl skutečně to co zde dělá nevýrazný děj, než málo humoru, který někdy místy má i náznaky Mashe. Jsou to sice jen světlé chvilky, ale přesto na ty dvě hvězdy zde jsou...,,Klingere mohu vás někam hodit? Nejlépe do výtahové šachty dolů,,. Stejně tak výměna herečky manželky paní Potterové nebyla to pravé ořechové, ale to vše bych dával za cenu pokusu něco s tím ještě za pochodu v druhé sérii udělat, což autoři zřejmě takto zamýšleli....Souhlasím ale jinak, jistě jsme se všichni těšili ,, co bude po tom,,. Ovšem prostředí války už bylo tak víc než dost myslím vyčerpáno a prostě z toho nešlo udělat víc, jestli čekáte že i tady to bude sršet vtipy a typickým humorem Mashe, pak to ani nezapínejte.

Mořská panna, Aquamarine (2006)

Příjemný film pro mladé dívky o přátelství, který je zde až zbytečně drsně moc podhodnocen.

Operace Dunaj (2009)

Tak jsem se těšil na pěkný sobotní večer s dobrou komedií, což téma najetého tanku do hospody a typických českých záškodníků mohlo být tak krásně využito. Ačkoli se to ale dalo dokoukat, po shlédnutí jsem byl notně zklamán. Pominu-li, že snad v našich filmech už nemáme jiné herce než dokola Holubová,Dušek,Budař,Issová apod., pak nechápu jak toto může někdo natáčet jako komedii. Jediná Marta Issová byla snad trochu vtipnou, jinak bída, opět jen české vyžívání se v tématu roku 1968 dokola, jako bychom už ani neměli o čem jiném točit.

Oheň (2002) (TV film)

Žádný patos toto není jak je zde popisováno. Jde sice o průměrný snímek, přesto se sympatickým obsazením dobře koukatelný, patřící mezi ty lepší z prostředí hasičů či ohňů. A rád bych viděl uživatele, aby se zeptal lesního požárníka proč ,,nepochopitelně rýpe lopatou v zemi,, Asi by byl z odpovědi velice překvapen.

Yellowstone v plamenech (2006) (TV film)

Ano, skutečně požární fólie existují do určité teploty. Miluji docela uživatele, kteří tu krásně píší odbornosti o filmu a nezjistí si ani takovýto podstatný fakt děje. Obzvláště ti, kteří to samé hodnotili velice kladně v jiném filmu Oheň(nikoli s Russelem ale ten se Sweenym), kde také stála jedna scéna na ,,požárních fóliích,,.Pro mě jinak film je koukatelný. Jistě, je to béčko, ale rád bych viděl zde pány, kteří dokonale předvídají každý konec jak by scénář svedli napsat. Z vlastní zkušenosti vám řeknu že i takové béčko je zatraceně těžké. A jen tak pro pořádek, takovéto odpadní filmy mají účel svého natočení, což by jste tu jako hodnotící měli vědět. Jednoduchý nenáročný děj s typickým americkým happy endem jak to mají v USA rádi. Vůbec zde nejde a nemá jít o propracované prvky, podstatou filmu je prostředí kde film měl vzniknout a kvůli němu film byl točen. Tyhle věci se točí tedy především pro to aby něco na toto téma vzniklo, jeho zpracování jde až na druhé místo stejně jako pravdivost. Takže jediné co opravdu snižuje tento film je spíše konečné řešení požáru a ohnivé záběry., popřípadě kopírovaný děj o spojení požárů a různé scény jako výše uvedené fólie z již zmíněného jiného filmu Oheň.

Milenec je zločinec! (2008)

Ze začátku se to tak krásně rozjelo, vtipná komedie, dobré téma pro námět k ní o hubnoucí matce..postupem se ale k velké škodě filmu vtip vytratil a tak sklouzává jen do průměru. Škoda, ,,Párty Márty,, mohla bejt o mnoho vtipnější komediíí.

Příšerná tchyně (2005)

Jennifer Lopez zřejmě nikdy nedojde, že prostě hrát neumí a umět nebude a nezachrání jí to ani její krásný zadek. I když i ten je dosti přeceněný. Ještě že v tom hraje Jane Fonda.

Táta: matka pluku (2009) (TV film)

Pohodová komedie, která kdyby měla zřejmě slavnější obsazení v hlavním hrdinovi, mohla by být fantastická. Lopez není špatný, ale málo výrazný.

Vůle zvítězit (1987) (seriál)

Tohle jsem jako malý baštil, auta, rallye, bratrská rivalita bratří Bessonů, Lancia Delta. Škoda že už to není nikde ke shlédnutí, tohle za znovu podívání stojí.

Okrsek 49 (2004)

Oheň je sice jen jeden, ale také jen Backdraft může být o hasičích lepším filmem. Netřeba více dodávat. Snad jen výkony Phoenixe a Travolty, výborná volba obsazení.