Milionář z chatrče (2008)

Jako své 4000. hodnocení jsem si film, na který se podívám, vybíral celkem dlouho. Chtěl jsem totiž něco povedeného, oceňovaného a mou osobou neviděného. Milionářovi jsem se dlouho vyhýbal, nebo neřekl bych vyhýbal... prostě se k němu dříve nedostal. Výborný příběh, povedené drama s občas tragikomickými prvky a velmi zajímavým postupným rozplétáním příběhu. A ačkoliv se hrdinovi děje jedno příkoří za druhým, celý film se nese na jakési vlně optimismu. A pokud je to skutečně podle reálií, tak slušnej haluz.

Venom (2018)

Po vlně kritiky, která se na Venoma snesla, jsem šel do kina s jistou rezervou - navíc na dabing a 3D. Slibný a správně pomalý (ne však nudný) začátek, kde jsme se mohli seznámit s Eddiem a San Franciscem, vystřídala neuvěřitelně povedená interakce dvou hlavních postav. Právě již zmíněného Eddiho a Venoma. A to také byla jedna z nejsilnějších a nejlepších částí filmu, když se navzájem konfrontovaly tyto dvě postavy. Slušnou atmosféru a opravdu skvělý vizuál (která je úplně jiná, než u většiny filmových Marvelovek, možná by se dala přirovnat i k skvělému seriálovému Punisherovi nebo DareDevilovi) podtrhává výborně dávkovaný humor. Měl bych bohužel i několik negativ - nečekaně krátká stopáž, zrovna mi nesedla Michelle Williams, R-kový rating by Venomovi skutečně slušel!, uspěchané finále, až příliš rychle se z antihrdiny stal hrdina atd... Jenže i přes spoustu chybiček mě Venom nadchl a vynikající zážitek mi nezkazilo ani plné kino pubertálních smradů, kteří neustále šuměli a jejichž převtipné a naprosto neotravné šeptání mnohdy vůbec nepřerušovalo film. A soundtrack? Knock, knock - Let the Devil in! Opáčko před dvojkou: Přiznávám, že plný počet je přeci jen hodně štědré hodnocení, ale Venom s Hardym tvoří skvěle našlapaný tým plný hlášek a hodnotím tak spíš tuhle dvojku, než film jako takový.

Máš ji! (2018)

Parádní nenáročná komediální jízda, která naprosto vyniká v záplavě nových a nových komedií. Ten film, u kterého je vidět, že si ho tvůrci a hlavně herci náležitě užili.

Padesátka (2015)

Divadelní hra byla lepší, to bezpochybně. Ale film nedopadl vůbec zle a ve srovnání skoro se vším z české produkce dnešních let jde o velice solidní nadprůměr, u kterého se člověk opravdu může pobavit. A o co jiného u komedie má jít, než se pobavit?

Hrdinové ohně (2017)

Skvěle natočený hrdinský film, který ač je klasicky americký, tak strašný skutečný konec není jako z Hollywoodu. Emoční, ale ne sentimentální, silný a tvrdý film, kterých zas tak tolik bohužel (nebo spíše naštěstí) není. Lepší poklona ani vzniknout nemohla.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Parádně zachycená atmosféra drsného a divokého západu prezentovaná úchvatným triem Crowe-Bale-Foster. To si nechám líbit. A ano, závěrečná WTF čtvrthodinka tam je a někomu prostě dojem z filmu zkazí. Pokud se ale člověk krom všeho jiného zaměřil i na charaktery jednotlivých postav (které byly zpracovány naprosto fantasticky), tak si uvědomí, že vše, co se ve filmu stalo směřovalo jen a pouze k tomuto konci. Nakonec bych vyzdvihl ještě parádní zvukovou stránku.

Dítě číslo 44 (2015)

Hardy je už spoustu let sázka na jistotu a získat ho do hlavní role, tak je část zajímavého filmu zaručena. Surová atmosféra stalinistického Ruska mu evidentně sedí a zápletka, byť místy dost očesaná, není úplně nejhorší. Očekávání sice naplněna nebyla, ale úplně o promarněné 2 a čtvrt hodiny nešlo.

Probudím se zase včera (2014)

Nalákán na Alana Tudyka jsem to zkusil. Parádní svěží komedie se sice pomalejším rozjezdem, ale o to zábavnějším středem a lehce čekaným avšak příjemným koncem. Jednou bych si takový "dar" rád zkusil, i když mě letmý dotyk nebo 4 sekundy bohužel/bohudík nestačí.

Poslední výstřel (2004)

Potenciál to skutečně mělo, párkrát dokonce zazněla i povedená hláška a Baldwin se svou postavou fungovali. Pak se povedlo pár scén a některé další postavy nebyly marné (Flockhart, Cusack). Jenže to prostě nevyšlo. Do bláznivé komedie to má setsakramensky daleko, komedií bych to taky zrovna nenazval. Ale je to škoda, protože i z takové blbosti mohl být povedený mozkový výplach.. Nepovedlo se.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Krásný vizuál, to se musí nechat. Přejdu pubertálně vypadající hlavní postavy a zamířím přímo k obsahu. Děj je víceméně dost jednoduchý, i když se snaží o pravý opak, což je strašná škoda, protože tenhle svět má obrovskou spoustu možností, kterými diváka nadchnout. Film tratí také na absenci nějak více kvalitnějšího záporáka. Originalitou Valerian občas překypuje, občas jako bych koukal na film, který jsem už někdy viděl. Dále bych možná vytkl skoky mezi vážnými a naopak velmi povedenými komickými scénami, u kterých se dalo parádně zasmát. Pokud by byl humor na prvním místě, mohl být výsledný dojem úplně jinde. Ale nechci jen kritizovat. I přes téměř 140 minut jde o svižný film s výbornou digitální stránkou, který většinu času nenudí a pokud nemáte úplně obrovské nároky, tak i velmi dobře pobaví a zahřeje u srdce každého fanouška sci-fi/fantasy.