Živí mrtví - Série 9 (2018) (série)

Jako by se TWD pomalu ale s jistotou hrabalo ze sra*ek předchozích sérií. A to je jedině dobře. S šeptači máme snad od dob guvernéra a Terminusu opět záporáky, kterým prostě přejeme jen to nejhorší. Zároveň se blízká na lepší časy s Neganem na té správné fanouškovské straně. Desátá série by mohla být zajímavé, ale nechci se předem těšit a pak se nechat zklamat... uvidíme.

Pašerák (2018)

Opravdu neuvěřitelně příjemná pohoda ve stylu road-movie s náznaky satiry na téma stáří. Clint je prostě kult sám o sobě a já pro něj mám neuvěřitelnou slabost, ve stáří snad i větší, než z jeho sedmdesátek/osmdesátek. Pro každého nadšence do Eastwooda je to povinnost, pro neznabohy milé zpestření večera. Škoda, že se film věnuje převážně jen jediné postavě, nevadilo by mi přidat půlhodinky a pořádně si film užít. Člověk se u některých hlášek opravdu zasměje.

Captain Marvel (2019)

Opravdu hodně skepticky jsem šel do kina, bál jsem se, že se z Cpt. Marvel stane jakási feministická bible. A stala... Neberte mě prosím nijak špatně, ženské si zaslouží rovnost a obdiv, ale to kam některé dámy svými názory zachází (a bohužel se k nim řadí i Brie) je občas už na přesdržku... Ale zpět k filmu. Né úplně zlá jednohubková sólovka, kterou lze považovat za jakýsi obsáhlejší trailer a upoutávku na hlavní letošní trhák -> Endgame. V rámci MCU jde ale o podprůměrný film (a uznávám, že 4 hvězdičky jsou jen za to, že to patří pod universe), který zachraňuje Fury s Coulsonem a několik vydařených vtipů. Z hlediska vývoje postavy dost zklamání

Bodyguard (2018) (seriál)

Až nečekaně dobrá minisérie a jeden z nejlepších Krimi / Drama / Thrillerů posledních let. Madden je super a ukazuje, že jako herec má co nabídnout a opravdu si ho za pár let dokážu představit jako charismatického 007. Vyzdvihl bych hlavně scénář a scénáristy postav, za zmínku stojí také parádní pochmurná atmosféra z konspirací a terorismem pohlceného Londýna. Jednoduše Bodyguard je spíše o napětí než o ryzí akci, hodně se mluví a hodně se vyčte z chování postav, je zde také spousta politiky a různých intrik (ať už pochopitelných, nebo i lehce úsměvných), celkové rozuzlení je také lehce chaotické. Nicméně si tento šestidílný počin zaslouží pozornost, jelikož si po celou dobu drží velmi vysokou laťku a nabízí nejednu dechberoucí sekvenci (za všechno mluví první dvacetiminutovka, která více než dobře upoutá na zbytek seriálu)..

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Tak za sebou pravděpodobně máme ukončení cvičení draků, které se skutečně povedlo. Trojka navazuje na úroveň téměř bezchybné jedničky a boduje na všech frontách. Kromě vymazlené "kjůt" animace a výborné akce brouzdá i do vztahových vod hrdinů, ale dělá to velmi chytře a nenásilně, takže si člověk spoustu odvodí podle sebe a zároveň se nenudí, jelikož v zápětí přichází další nálož akcí nabitého příběhu. Možná si Škyť-ák (nebo Škyťák - nevím jak se to vyslovuje) a spol zasloužili více prostoru a další díly, protože Blp má pravděpodobně ještě dost, co nabídnout, na druhou stranu zakončili trilogii s tou největší grácií a stali se tak možná nejlepší trilogií pro mladší publikum vůbec.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Naprosto miluju podobný vizuál, který je zde navíc doveden k téměř totální dokonalosti. Svižný a akcí nabitý filmík, u kterého jsou 2 hodiny prostě málo a snesl bych minuty navíc věnované vedlejším postavám -> k těm bychom se ale díky neuzavřenému finále mohli dostat v pokračování, hlavně McTeague se svou psí smečkou nebo hlavní záporák, který tahá za nitky z bezpečí Salemu. Waltzovi relativně normální chlapík opravdu sluší, Rosa Salazar je pro mě taková malá neznámá, ale zde s dávkou techniky je prostě k sežrání a já ty její obří kukadla žeru, jasně nejsilnější článek jet totiž právě Alita. Milostná linka je na druhou stranu o něco slabší, ale chybět prostě nemůžu. Přesto nebyla nijak rušivá. A shrnutí? I přes jistá očekávání obrovské nadšení a doufání v další díl, protože jako jeden z mnoha sci-fi akčňáků z budoucnosti, kterých se za posledních pár let pár natočilo, si pokračování zaslouží ze všech nejvíc.

MOST! (2019) (seriál)

Tak máme za sebou český seriál roku, nebo desetiletí? Obrovský plus má u mě ČTčko, protože to, jakým stylem si samo ze sebe (hlavně prvním dílem) udělalo srandu, to jsem ještě neviděl. Celkově jde opravdu o klenot, velmi komplexní, skvělý po humorní, ale i sociální stránce a i příběh není vůbec blbej. Kolečko a Prušinovský se vytáhli a já doufám, že budou dál spolupracovat, jestli na pokračování Mostu a nebo na něčem úplně jiném, to je jen na jejich fantazii. A na konec bych vyšvihl herecké výkony, protože Hofmann s Isteníkem jsou naprostá esa v branži a i Stárková, Godla nebo tady naprosto nesympatickej Noha či Čvančarová drželi slušný krok. Víc podobných skvostů.

Zrodila se hvězda (2018)

Neskutečný Bradley Cooper před i za kamerou je tím největším plusem, který film má - mám ho opravdu rád a zde se opět vyšvihl a i režisérská prvotina se mu opravdu povedla. Film je to dobrej, o určitě, ale rozhodně nepatří mezi naprostou špičku roku a celé to halo, které se okolo něj točí není úplně právem. Respektive, nechci to nijak shazovat, je zde spousta opravdu silných scén a Bradley je výbornej, ale někdy je příběh až moc uměle natahován a filmu to dost ubírá. I přes snesitelných 136 minut totiž začne lehce nudit. Nebo ne nudit, ale přemýšlíte, kdy už to skončí. Country sem neuvěřitelně sedí a je škoda, že Gaga je spíš popovka, protože bych si plnohodnotný country-rock opravdu vychutnal.

Poslední království (2015) (seriál)

Skutečně příjemné překvapení v podobě výborně vykreslené doby a dost slušného politikaření, ke kterému samosebou patří i množství rubaček. Uhtred je dost komplikovaná postava se sklony k násilí, ale stejně si ho nejde neoblíbit. Navíc má ohromnou podporu ve spoustě geniálních charakterů (Beocca, Alfred, Finan, Sihtric, Ragnar, Hild, Leofric, Halig, Erik, Aethelflaed, Odda a spousta dalších). Možná lze seriálu vyčíst pomalejší rozjezd, který zrovna nenadchne, neboť je znát nízký rozpočet a i přes dost zajímavou zápletku úplně neoslní, ale s přibývajícími díly se z tLK stává opravdu kvalitní seriál, který se začíná rovnat Vikingům ve své nejlepší formě.

V cizí kůži (2011)

Člověk si jde pro průměrnou komedii, ale dostane se mu parádní jízda. The Change-Up není žádné veledílo, žádná inteligentní a decentní filmařina, ale je to čistá a nefalšovaná americká komedie. Vtipná, opravdu svižná, se spoustou vtipných scén (i pár fekálních a nízkých, přesto nijak agresivních a nehodících se) a krásných žen. Skvělé tempo, které se drží po celou dobu, a příjemný nadhled. A pokud svůj nadhled dokážou využít i diváci, budou se skvěle bavit. V opačném případě mi jich je líto, protože tahle komedie se prostě povedla.