...a jitra jsou zde tichá (2015)

Když ono se to hodnotí dost blbě. Nadšení z originálního znění opadlo ve chvíli, kdy jsem zjistil, že titulky vytvořil nějaký totální dysortografik, jehož každé "vydím" nebo "vi" bylo doprovázeno skřípěním zubů a ukápnutou slzou... Hned se také přiznám, že původní film jsem neviděl, tudíž mi ani remake nijak nevadí, protože co se scenérií a krásných bab týká, byla na obě dvě víceméně krása pohledět. Originální flashbackové prostřihy do života 5 statečných a slušná atmosféra film dělají zajímavým kouskem. No a při čekání na pátého Ramba bylo i docela fajn podívat se na ruskou verzi této legendární postavy. Bohužel to není zrovna film pro inteligenci, ale na poměry ruského filmu slušný a především vizuálně působivý počin.

Klub sráčů (2000)

Tak já moc nevím, jak Sráče hodnotit, protože na jednu stranu je to naprostý odpad, na stranu druhou jde o bezkonkurenční klenot výplachových filmů! "Já bych šukal, až bych pukal... kozyyy..."

Aquaman (2018)

Z blonďatého hubeňoura je pravý havajský Momoa a v rámci filmového ztvárnění je to jen a jen dobře. Vizuálně skvělé, příběhově stabilní a i když spousta věcí se dá předvídat, děj nenudí a i přes více než 2 hodiny čistého času uteče jak voda. Akcí nabité, přesné bitky, nic nenarušující flashbacky a podtržené výbornou hudbou. Amber Heard super, ale ta Nicole Kidman... ta prostě zraje do krásy. Moc dobrý origin. Takhle si představuju konkurence schopné DC!

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Tak nakonec se ze Zvířat skutečně stane ždímačka. Ale na jednu stranu... proč ne, svět kouzel má stále spoustu co nabídnout, tak si není moc na co stěžovat. Škoda, že mám problém s neuzavřenými filmy a nenávidím, když musím čekat bůhvíjak dlouho na celkové rozuzlení (podobně jako například u jedničky Relikvií). Nicméně... zvířata už nehrají hlavní roli a funguje zde něco jako příběh (ač je víc než zvláštní a mnohdy dost wtf). Jude Law jako Brumbál byl trefa do černého a táhne každou scénu, ve které se objeví, podobně jako Johnny Depp.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Pokud by se vybralo pár z povídek a udělal by se z nich celovečerák, vůbec bych se nezlobil. Hlavně první dvě nabízejí parádní možnost pro rozvinutější nenudný příběh, jenže zde bohužel patří k těm nejkratším. I povídky s Mr. Pocketem nebo Prezidentem Piercem stály za to, bohužel zbylé dvě byly spíše o ničem (i když pointa u Neesonova kočovného divadla byla jasná)... Ale za minimálně 1,2 a 4 si Coeni pochvalu zaslouží.

Něžné vlny (2013)

Skvělý, naprosto skvělý Čermák, táhnoucí film v každém momentu, kdy se objevil na obrazovce. Hlavně kvůli němu musím zvednout hodnocení. Právě humorná složka se docela povedla, to samé bohužel moc o romantické stránce tak úplně říct nejde, ale nevadí. Pokud film beru jako komedii, tak i se svými hluchými místy pobavil. "Nechte mě projít, přece ta nepůjdu s holýma rukama." A co říct na závěr?... no, asi že zrzky jsou zrzky, co si budem povídat.

Král psanec (2018)

Jestli si od historického filmu mapujícího temný krvavý středověk něco přeju, tak je to přesně tohle necenzurované porno plné brutálního násilí. Výborná kamera a hlavně parádní první desetiminutovka a závěr, i když i zbytek filmu je vyplněna opravdu kvalitní hmotou. Chris Pine mě pomalu ale jistě začíná bavit a Douglaaaaas (ehm Aaron T-J) byl prostě parádní. Mile překvapila i Florence Pugh, která si pro sebe po právu ukradla nejeden záběr.

Milada (2017)

Těžko se mi to říká, ale bohužel. Příběh, který si zasloužil zfilmování, kvalitní zfilmování, kterého se naneštěstí nedočkal. Kdybych o Miladě Horákové a celkově politických procesech, z filmu bych si neodnesl už vůbec nic. Děj skáče mílovými kroky, aniž by se cokoli pořádně vyřešilo, ve střižně měli asi napilno. Než se rozkoukám v době Třetí Říše, najednou Gottwald hlásí vítězný únor a nekecám minutu nato už jsme zase úplně někde jinde. Hezké dobové zpracování, ale jako celkový film obrovské zklamání s jen minimem světlých chvilek.

Bohemian Rhapsody (2018)

Is this the real life? Is this just fantasy? Je to fantazie. Fantastický Rami Malek hrající asi nejfantastičtějšího zpěváka dějin v naprosto fantastickém filmu. Opravdové nadšení, a čistá rozkoš a mrazení a slzy z nádherné hudby, která se line celým příběhem. Čekal jsem opravdovou pecku, ale Bohemian Rhapsody naprosto překonala veškeré mé nejdivočejší představy, všechna má očekávání. Jde o nejlepší životopisný hudební film, jaký jsem kdy viděl. Vše je navíc zakončeno prakticky celým LIVE AID 1985 koncertem z Wembley a co si budeme povídat, to byla jedna z nejlepších koncertních performancí všech dob. Emočně parádní, zvukově geniální, výběrem herců bezchybné a celkové zpracování příběhu legendárního zpěváka a kapely je prvotřídní filmový majstrštyk a úžasný zážitek. Jedním slovem dechberoucí. Wau, tenhle velkofilm z hlavy jen tak nedostanu a brzy se k němu vrátím, opakovaně.

Zlatý podraz (2018)

Já se tak moc na tenhle film těšil, opravdu moc. Jenže nakonec jsem z výsledku spíše smutnej. Zajímavý příběh podle skutečnosti, ale já si z něj pamatuju jen to, že se odehrávalo jedno mistrovství Evropy a pak druhé mistrovství Evropy. Ač sympatičtí herci, stejně mi příběh neuhranul. Náznaky parádní zábavy a skvělého příběhu zabila blamáž, ve které se člověk prostě ztratil. Notnou dobu jsem nevěděl co se děje, jen jsem tipoval, co že se to vlastně stalo... jak kdyby ve střižně zmizela polovina filmu. Mně by vůbec nevadila stopáž okolo 130 minut, pokud by bylo vše převedeno na plátno. Hudba místy povedená a (hlavně na konci) s prominutím strašná. Chybělo mi tam info, alespoň v titulkách se mohly objevit informace, například jak kdo dopadl, přiblížit jména, ze kterých si pamatuju jen Valentu, který se na plátně objevil na pár minut. Vážně škoda, ale aspoň to nebyl úplný propadák.