Úžasňákovi 2 (2018)

Dvojka Úžasňákov je naozaj úžasná. Nejen, že se povedlo navázat na perfektní jedničku, podařilo se přijít i s něčím originálním. Propracovaný děj a vypiplaná animace do nejdrobnějších detailů zajišťují parádní podívanou. Přičtu-li k tomu skvěle využitý potenciál Jack-Jacka, který si pro sebe krade pozornost kdykoliv je na plátně, vzniká z dvojky Úžasňáků asi nejlepší animovaný sequel, který si vybavím. Vtipný a i přes téměř dvou hodinovou stopáž svižný film pro celou rodinu, který ani okamžik nenudí, díky příjemnému humoru a vybroušeným akčním scénám, kterých je zde opravdu spoustu.

Viking (2016)

Na jednu stranu parádní epická výprava a správně drsná atmoška. Na straně druhé ovšem 2 hodiny, kdy jsem prakticky ani nevěděl, co přesně se děje (střih?) a abych se přiznal, lehce jsem se i přes skvělý vizuál nudil. Ztrácel jsem se v ději, byl jsem naprosto mimo z postav, z jejich motivací a cílů. Jo Rogněda.. to byla kost a její příběhová linka byla asi nejzajímavější, ale opět, chybělo mi xxx scén, abych si k ní udělal nějakou hlubší a trvalejší vazbu...

Legenda o Kolovratovi (2017)

Já ty ruský velkofilmy prostě můžu. Částečně historický film s prvky fantasy z Ruska lze přirovnat k Spartským 300. A povedlo se. Dobře sestavení hlavní hrdinové, parádní vizuál a né zas tak zlá výprava. Nechybělo moc k naprosto epickému filmu. Pravej ruskej nacionalismus či patriotismus, tak jak má být.

Tombstone (1993)

V roli Wyatta mi prostě Costner seděl, ale ani Russell není špatný. Jeden z nejlepších westernů devadesátek. Kromě velmi dobře zpracovaného příběhu má film i spoustu dalších kladů. Spousta známých nebo později známý jmen, výbornou atmosféru a skvěle prokreslené postavy s výborným ztvárněním. A to už se dostávám k asi nejlepšímu z filmu. Doc v podání Val Kilmera, kterého jsem nikdy neměl zrovna rád a asi ani rád mít nebudu, ale zde pravděpodobně ztvárnil svou životní roli. Neuvěřitelně zahraný "tuberák" v jeho podání.

Falešní poldové (2014)

Fantastická odlehčená jízda dvou dementů, kterou si rád pustím znovu. Vtipné, akční a dokonce s příběhem. Takhle blbá, ale povedená komedie mi vážně sedla.

Hektorova cesta aneb hledání štěstí (2014)

Škoda tak promarněné šance. Po velmi zajímavém traileru, který nabízel krom osvědčených jmen i parádní zábavu, přišlo celkem zklamání. Pegg je parádní komik a i příběh mohl být skvělý, bohužel scénář stál za starou bačkoru a i těch vtipných scén bylo zatraceně poskrovnu. Výsledkem je jen slabší bráška Waltera Mittyho, kde se pořádně nevyužilo žádného z nabízených potenciálů, ať už v příběhu, nebo v hereckém obsazení.

9 a 1/2 týdne (1986)

Když prakticky dvě hodiny na něco koukáte, a pak ani nevíte, na co jste vlastně koukali. A já koukal, a nevím. Pár povedených scén nevynahradí fakt, že střihač pravděpodobně nebyl spokojený s platem, tak na sebe scény nalepil, podle toho, jak mu jaká kamera přišla pod ruku. Každopádně v době vzniku to mohlo působit jako erotická bible, jakási inspirace pro 50shades. Kim i Mickey předvedli výborné výkony, ale někdy to prostě nevyjde.

Pasažéři (2016)

Dlouho jsem se filmu vyhýbal z obav ze zklamání. Naštěstí jsem se mýlil a Passengers se skutečně povedli a přinesli velmi dobré sci-fi. Pratt i Lawrence byli trefou do černého, chemie mezi nimi opravdu funguje. Dalšími plusy jsou hlavně Sheen s Fishburnem. Naprostá spokojenost i přes jednodušší děj a pár nedostatků.

Pobřežní hlídka (2017)

Daleko větší výplach, než jsem si vůbec dokázal představit. Jakožto kriminálka dost slabé a jako čistá komedie málo vtipné - škoda, protože hlavně ze začátku byl náběh na parádní fekální komedii, ale pak se najednou film začal tvářit zbytečně vážně, což mu v konečném výsledku opravdu uškodilo. Za Kelly Rohrbach a Jona Basse dávám o hvězdičku navíc, jinak promarněný potenciál.

Ant-Man a Wasp (2018)

Byl teplý letní den, tak proč nezajít do letňáku. Slunce už zapadlo, ale hřející vzduch stále nezchladl. Našel jsem si útulné místečko zhruba uprostřed jeviště a uvelebil se, svou Kofolu jsem si položil na dosah své ruky. Ukázky. Film začal. Piju svou Kofolu, mňam. Tak bych mohl pokračovat dál, nebýt toho, že jsem se vydal na Ant-Mana. A abych to měl místo trapného 2D nebo 3D, čekalo mě přímo 4D... respektive celé mraveniště, které, stejně jako já, má rádo Kofolu. (že svůj sladký nápoj sdílím s mravenci jsem ovšem zjistil až po rozsvěcení světel někdy v půlce titulků. Nevadí. A teď zpět k letošní reklamě na Hyunday roku. Stejně jako první díl, tak i dvojka si nedělá extra velké ambice v konkurenci svých starších bratříčků a využívá toho náramně. Přináší opět skvělou show, spoustu gagů a parádní akce, u které se nejde nebavit! Evangeline Lilly (Hope) má konečně účes, který není jak vystřižený z ruského časopisu pro muže "Agentky KGB 1981" a hned jí to skutečně sluší. Marvel odvedl opět skvělou práci a naservíroval výborné pokračování.