Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Horor
  • Akční

Oblíbené filmy (10)

Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

První díl z Harryho ságy já považuji za jeden z nejlepších a hlavně nejoblíbenějších. Moc dobře si vzpomínám, že jsem jej viděl mockrát když jsem byl malý a, že jsem se u něj hodně bál. Do teď si myslím, že sága o Harrym Potterovi má jedny z nejtemnějších a nejstrašidelnějších scének ve světě filmu. Je mi jasný, že tímto filmem to všecko začalo a já jsem moc rád, že se o začátky zasloužil skvělý Columbus, který toto zmáknul skvěle. Škoda jen, že film nevzniknul o pár let později, jelikož bych je mohl všechny stihnout v kině. Proto jsem byl v kině pouze na předposledním, škoda. Ale jinak nemám co vytknout a tato má dětská i dospělácká láska snad přetrvá.V oblíbených za celou ságu. Hodnotím 100%

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Další obrovský chunk mého skvělého dětství, kdy jsem lítal kolem našeho prostranství s lukem (jako Legolas) a střílel šípy do sněhuláků, nebo jsem na koberci vytvářel bitvu u Helmova Žlebu z lepidla a kokosů. Středozemí jsem žil, a žít budu, je to naprosto nový uchvatný, melancholický, ale i krutý svět plný zla, který JRRT vypiloval do posledního detailu v knize, a to stejné udělal PJ ve filmové verzi. Na celou sérii nedám dopustit, neboť je to základní pilíř fantasy na jehož počest by se měly skládat básně, psát ódy a ke středozemi, elfům, hobitům, trpaslíkům, entům a čarodějům bychom se měli chodit modlit každou neděli do kostela jako k Božstvu, protože celej tento projekt božský nepochybně je.

Vykoupení z věznice Shawshank

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Film, který definuje slovo Freedom. Tolik požitku, krásy a moudrosti se sešlo ve 142 minutách, že je to až k nevíře. velké díky ode mě do táborů všech zúčastněných.

Stůj při mně

Stůj při mně (1986)

Nikdy jsem už neměl takové kamarády, jako když mi bylo dvanáct ... to ale nikdo. Rošťácká pouť se srdcem na správném místě, postavy miluji a milovat budu, stejně tak jejich dětství, stejně tak moje dětství. Ne nadarmo se tvrdí, že naše raná léta jsou ta nejkrásnější, hned bych se vydal zpátky časem do doby táboráků, odmlouvání, unikání rodičovské autoritě, pistolníků, indiánů a té roztomilé nevinnosti.

Spisovatelé

Spisovatelé (2012)

''You make me feel less cynical''. Není krásnějšího romantického drama. Tenhle film mě dokáže rozesmát, rozbrečet, dojat i zapomenout na hořkou realitu. Vím, že to zní jako úryvek z knihy ''Jak začít psát komentáře na internetu '', ale já to tak prostě cítím. Jinak, Samantha je nezapomenutelnou postavou, která spolu s Loem výtváří dokonalý filmový pár, kterým se vyrovná snad jen Tate a Violet. ............ a nakonec, kdo by sakra nechtěl vyrůstat v rodině spisovatelů?

Interstellar

Interstellar (2014)

Stay. It says stay, dad. You donť believe me. Look at the books. Look at it. It says, stay. Why? Youře not listening, it says stay. Tři hodiny agonistického rozpolcení mého lidského chápání, proti kterému jsem nebyl schopen se nijak obrnit. Sám sebe nepovažuji za zvláště bystrého, ale zde mi toho asi uniklo dost a po zhlédnutí mám chuť zajet na pár dní na společenskou terapii zvládání reality. Nejsem schopen tento zážitek moc popsat, vím jen, že byl veliký a, že bude trvat ještě pěknou dobu než se mi tento časově zapletený tříhodinový tah podaří vytěsnit z hlavy, upustit uzdu lidské fantazie (jak jsem se dnes přesvědčil značně více vyspělé než bych na náš druh řekl) a do jisté míry porozumět Nolanově fanfikci, po které si musíte vyběhnout z domu a vzhlédnout nahoru, abychom ste zjistili jak nicotní vlastně jsme, ale jak moc v každém z nás je. Film 21.století vám nemůže dát více. Tetelím se blahem a vrhám se na astronomii - ať si utvořím nějakou racionální domněnku o tom jak ten obskurní vesmír funguje a, co se tvůrcům honilo v hlavách. Je to zkrátka jeden z filmů našeho věku, který boří standardy, bortí a drtí novodobou laťku filmového scifi umu, jenž nic nezastaví - a čas, ten už vůbec ne. Šediny mi sice nevyrašily, ale kdybyste mi to po filmu řekli uvěřil bych vám - uvěřil bych komukoli cokoli a zvláště uvěřím lidem, který mi řeknou, že je Interstellar pohltil rychleji než červí díra. Doufám, že si pošťák pospíší s doručením NASA trička :)