Avatar (2009)

Vizualne prenadherne, jedinecne, velkolepe, pribehovo bezpohlavne, medzi riadkami ekologicky velavravne, ale zaroven pokrytecke... Ten, kto sa tesil ako male dieta, 3, 4 viac rokov, ten je nadseny, ja, ktora som len niekde ignorantsky pred pol rokom ci rokom zapocula nieco o velkom Cameronovom navrate som isla do kina s ocakavaniami dokonalosti. To sa mi splnilo len v jednom jedinom ohlade. V absolutne dychberucej animacii. Ale bohuzial nic mi nevrati hodinu a pol prisernej nudy v prvej polovici filmu, ktora ma absolutne odzbrojila a nebola som schopna s nou nijako bojovat. Celu "tragediu" zachranila druha polovica, kedy sa zacalo tlacit na emocionalnu pilu, no ved uznajte, komu by nebolo luto nadhernych zltych oci zasadenych v tej jagavej modrej tvaricke? Komu by nestali chlpy pri masovom "modleni" sa a vzyvani bohyne vo vzajomnom vlneni sa v rytme podmanivej hudby? Ale niekde sa asi stala chyba, ked som pri konci vydychla a povedala: "Chvalabohu". Je mi to luto, bola radost sa pozerat na to, co som mala na platne, ale rovnako by mohol byt cely film nemy a mala by som z neho to iste. PS: Na 3D uz v zivote nikdy, oci ma bolia ako svina a predpokladam, ze to zamer nebol :) Ale holt, to uz je len moja vina a Cameron za to nemoze.

Slečna zamilovaná (2009)

Lepsie, ako som ocakavala. Ovela, ovela lepsie :) Prva polovica bola nesmierne vtipna, druha uz skor blba :D Ale inac Sandra je tak charizmaticka, ze potiahla cely film.

Otčím (2009)

Nic nove pod slnkom, ale atmosferu to malo dobru a rozhodne to nebola strata casu. Myslim, ze originalu Otcima tento film hanbu neurobil.

Harry Brown (2009)

Na mna az prilis velka, nerealna pakarna. To, ze je britska mladez najhorsia v Europe, to vieme vsetci, ale toto bolo az pritiahnute za hlavu. Jedine casti filmu, ktore by som vyzdvihla: Fetacke doupe a vypocuvanie na policii.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Ale no, zase az take zle to nebolo. A nech to znie akokolvek otrepane, niektori z nas by naozaj potrebovali podobny wake-up call. Keby bolo obsadenie ine, urcite by bola hviezda nizsie, ale za cholericku a ujacanu Sandru, nechutne slizkeho Matthewa, povabnu Jennifer a neuveritelne sarmantneho a sexistickeho Michaela davam o jednu viac.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Za to, ze som to dopozerala az do pokrocileho casu 00:30 a navyse s dabingom, a pritom som sa vobec nenudila, si to zasluzi naozaj minimalne priemerne hodnotenie. Plus fakt, ze sa z mojej oblubenej sci-fi postavicky Predatora vyklubal "nepriatel-nepriatela-je-moj-priatel", tak to proste musim ocenit :D Ale inak skutocne jedna velka zlataninka bez chuti a zapachu...

Vetřelci (1986)

Bohuzial, temnejsia a komornejsia jednotka mi sadla ovela viac, tu som sa skoro uzufala nudou. Absolutne prepalena stopaz a posledna pol hodina to totalne zabili.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Akcne sceny k UNUDENIU! Prilis dlhe, prilis akcne, prilis neprehladne, proste celkovo toho bolo prilis. Nemozem ale povedat, ze by som sa nudila stale, pretoze vtipnych scen tam bolo tiez dost, ale absolutne som sa stracala v robotoch, velakrat som netusila, kto je kto, kto s kym kde bojuje a preco vlastne :) Musim povedat, ze stravickovana pani mamicka bola uzasna a vtipne konverzacky v tomto filme z neho robia aspon ten priemer...

Stáhni mě do pekla (2009)

Sympaticky pribeh, sympaticke obsadenie, sympaticka atmosfera... Ale to je asi tak vsetko. Film pekne plynul, ale ani raz som sa nezasmiala a vsetky grcajuce a hnusoidne sceny mi pripadali ako prvoplanova, absolutne nevtipna srajda.