• Krátkometrážní

John Wick 2 (2017)

Babajaga je zpět !!! Akčnější, nápaditější a taky trochu utahanější. Hlavně začátek se vleče a moc mě nebavil. Ale přesně v momentě, kdy se po zuby ozbrojený John vydává na párty v Římě, nabere všechno na obrátkách. Ta choreografie, dlouhé záběry a energický hudební podkres v pozadí najednou celý film nakopávají o dva levely výš. A to tempo příliš nepolevuje až do závěrečného fightu v zrcadlové síni ... která je prostě fantastická. Něco tak neokoukaného, fascinujícího a perfektně natočeného sem už dlouho neviděl. 90% a moc se těším na pokračování.

Sedm statečných (2016)

Jednoduše řečeno, nebavilo mě to. Předvídatelné, uspěchané, hrozná práce s charaktery a navíc nemám rád Denzela. Jasně, kamera je super, fakt se na to hezky kouká a celkově po té technické i akční stránce není moc co vytknout. Ale prostě je to jen akční výplach a zbytečná moderní předělávka. Za pár dní si ani nevzpomenu, že jsem to viděl. 45%

Westworld (2016) (seriál)

Pilotní díl je bezesporu nejlepší epizoda celého seriálu. První pohledy do fascinujícího světa, dokonalá hudba a nechyběla ani akce a napětí. Bohužel pro mě, zbytek série už na to nedokázal navázat. Po pátém díle začínám v seriálu hledat něco co tam není, pořád čekám, že tvůrci mají rozehranou velkou partii a její finále furt nepřichází ... a vlastně ani nepřijde. Tak nějak se linky uzavřou, něco se nechá otevřené do další série a mě pořád hlodá v hlavě, že to celé šlo přece udělat líp. Nechal sem si to pár týdnu projít hlavou a ano, jsem zklamaný, čekal jsem víc. Zároveň mě ten svět nepřestává bavit a zajímat ... Koncept i postavy (hlavně Hopkins je famózní) mě baví, ale zpracování už tolik ne ... uvidíme co přinese druhá série. 75%

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Horory nejsou můj šálek čaje, i přesto jsem se nechal trailerem zlákat. A asi mám zase na pár let dopředu, co se hororů týče, vystaráno. To jakým způsobem je film až morbidní mi ani tak nevadilo, lekaček tam taky moc není, ale to pomalé tempo budování napětí v první hodině a celkový nepříjemný pocit při sledování ... to bylo na mě trochu moc. Ovšem ve chvíli, kdy má dojít na lámání chleba co se příběhu týče ... tam to trochu pokulhává. 75%

Švýcarák (2016)

No to byla ale kokotina. Chápu ten zápal pro bizár a téměř nekonečnou originalitu scénáře, ale nějak se to u mě minulo účinkem. Některé pasáže jsou fajn, a hlavně ten začátek člověka pobaví. Po první půlhodině už není čím překvapit, příběh moc smysl nedává a tak nějak sem čekal na konec. Který byl taky pěkný úlet. Dvě hvězdy za snahu natočit něco jiného, a ještě do toho sehnat takové obsazení. 40%

Borrowed Time (2015)

Nic moc teda. Animace a celkové zpracování je fajn, a i námět má potenciál. Ale tak slabá a ne příliš smysluplná pointa celého "příběhu" strhává celý filmeček do průměru, ne-li ještě níž. 45%

Smrtihlav (1998)

Na rok 1998 slušný úlet. V tom nejlepším smyslu slova. Z, mírně řečeno, divného námětu dokázal Proyas vytvořit fantaskní svět jehož pravidla postupně odhalujeme spolu s hlavním hrdinou. Nemůžu říct, že bych se do toho nějak moc zažral, ale fascinuje mě, jak něco tak přepáleného jako (SPOILER ALERT "vesmírné město plné lidí, ovládané mimozemšťany se schopnostmi frekvenčního měniče, kteří každou půlnoc, po té co lidé ve městě záhadně usnou, vyměňují vzpomínky, a tak studují lidskou duši" KONEC SPOILERU) může ve výsledku vypadat tak reálně a smysluplně. 77%

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Není to až tak feel-good movie jak se může zdát. Duncan v podání Liama Jamese dostává celkem solidní kapky prakticky po celý film. Ale je strašně fajn sledovat, jak se z ubíjející rodinné atmosféry chodí "léčit" mezi plavčíky. Sam Rockwell je geniální, jeho postava táhne film a je to právě on, kdo zakřiknutého Duncana vytáhne z ulity. Není to takový ten typický film, který člověka naplní dobrým pocitem u srdce ... spíš naopak, ale zároveň někde uvnitř rozdmýchá plamínek naděje, že i když celý život stojí za hovno, vždycky se najdou chvíle, kdy se člověk cítí šťastný. 75%

Králové léta (2013)

Taková malá letní pohodovka o přátelství a o soužití s rodiči, kterých měl snad každý z nás jednou za čas plné zuby. Biaggio je jedna z nejdivnějších filmových postav jaké jsem kdy viděl, za celý film se o něm člověk nic nedozví, kromě toho, že je to pomatený magor s dobrým srdcem. Jeho postava by vydala na celý film. Celkově není moc co vytknout, Králové léta jsou prostě malý a upřímný film. A mě se líbil. 75%

Xena (1995) (seriál)

Jedna hvězda je za Lucy Lawless v oblečku sexy dominy a ta druhá je za šakrám. Jak já bych chtěl mít vlastní házecí šakrám ...