Den nezávislosti (1996)

Díval jsem se na to několikrát, vlastně jen proto že nikde v TV nic jiného nebývá. Není to zrovna kravina, ale i tak si to moc sympatií nezískalo.

Devadesátky (2022) (seriál)

Bude mi brzo 50, takže si devadesátky pamatuju. Tento seriál se nám snažil pořád naznačovat že tyto kauzy byly strašně sledované, všichni čekaly co se stane dál, každý věděl o co jde .... No tak ne. Jonák zajímal tak 5 lidí, Orlické vraždy nám cpaly pod nos pořád takže jste tomu nemohly uniknout a opět to zajímalo tak možná 8 lidí, nějaké sexbordely a šlapky u dálnice sice přitahovaly pozornost ale každý alespoň trochu uvažující člověk se jim hodně vyhýbal protože mu bylo jasné že taková šlápota měla v sobě už tak 8 000 jiných (a třeba mě z té představy bylo na blití, stejně jako je mi na blití z pornohereček) Tyhle kauzy jsou jen takovým dost špatným a hodně divně natočeným seriálem, který chtěl zase jen otevřít možnost bulváru vytáhnou informace které nikoho nezajímají - jen za dnešek na mě různě po internetu vykouklo asi 30 článků o "90´" a jejich kauzách a lidech a "mafii" a podnikání ...... Pár věcí asi v seriálu ocenit jde ale celkově je to tak na 2 hvězdy. Lépe by tomu slušel formát dokumentu a nebo hraných rekonstrukcí s hlasem vypravěče.

Digimon (2000)

Někdo si určitě řekl že do téhle příšernosti nesežene herce, tak to raději nakreslily. Animace je sice slušná ale ten zbytek je, slušně řečeno, hrozný

Dítě číslo 44 (2015)

( Viděno v rámci "teď vybírám film Já" - vybírala partnerka ) A vybrala nudný a nezáživný film. Sice jsem mlčel, ale bylo na ní vidět že jsem ji neobalamutil svým strojeným úsměvem. :: Sice ta atmosféra byla dost depresivní ale stejně to byla nějaká zmatená kriminálka kde se nějak moc skákalo v ději a několik věcí nedávalo smysl.

Divergence (2014)

Zmatenost celého filmu mi nedává jinou možnost než nízké hodnocení. Nechápu v čem je toto veledílo tak velkolepé že si z něj půl světa sedlo na prdel.

Divošky (2013) (pořad) odpad!

Chtělo by to upravit informace o pořadu. Není to "publicistický" a netrvá 15 minut. ¤:¤ Co k tomu napsat, co ještě nikdo nenapsal ..... Asi nic. Upoutávky během večera prozradí všechny videa a navíc jsou některé videa z YT už dávno provařená ( i několik let ) Naprosto zbytečný pořad. Navíc Tomáš Kraus je debil.

Doba ledová: Dobrodružství s Buckem Wildem (2022)

Příběh doby ledové byl ve 4 dílech celkem zajímavý a měl nějaký ten potenciál zaujmout i dospělejší a nebo odrostlejší děti. Tohle to je jednoduše k ničemu. Animace mi přijde daleko horší než v prvním díle, 2 vačice mi přišly otravné a zbytečné už od doby co se ukázaly a co se týká Bucka tak z jeho postavy udělaly spíše dementa a kreténa než tu perfektně poťáplou postavu ve 4 díle. Přiznám se že už se v tom úplně nevyznám, protože tyhle animáky (a nejen doba ledová) u nás jedou prakticky pořád, takže už nevím co bylo v kterém díle ale ono je to vlastně jedno (ale nějak mi tam chyběla ta bílá tygřice - nebo mi zase mozek něco blokuje a nevím jak to s ní dopadlo)  Každopádně už ten 4 díl byl dost slabý, 5 nenabídl nic než natahování vyžvelkané žvíkačky. A tady ten 6 je prostě nuda, divná animace, humor úplně zmizel a zůstalo trapno a zoufalost. Budu dělat že existuje jen 1, 2 a 3 díl a ty další pokusy tomu ještě udělat bonusy, speciály a dodatky, tak nějak hážu z okna.

DobroDRUH (2015) (pořad)

Nechci se tady chlubit jakej jsem tvrďák a dobrodružství mi je bližšší než teplo domova, ale řeknu rovnou že takové trapné dobrodružství jaké zažívá chudáček Ádík jsem teda zažil několikrát.Stačilo u bráchy v "divočně" zažít 2 metry sněhu. K nejbližšší civilizaci je to z jeho pastoušky nějak kolem 2 KM, takže prošlapat dvou metrové závjeje sněhu, když bylo jasné že cestáři nepřijedou, bylo skoro na půl dne. ¤¤ Ádík tady zevlí, stěžuje si, je mučen horkem, prošlapá si nové cvičky a neustále se diví co se kolem něj děje za podivnosti. Takovej kretén to přece být nemůže, nebo jo ?

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Budu spilerovat takže tento koment přeskočte. Hned na začátek je potřeba říct důležitou věc. Pokud jste neviděly prvního Strange a seriál WandaVision, budete tápat v ději a budete slušně zmatení (jako kamarád který seriál neviděl) a spousta věcí vám asi nebude dávat moc smysl. Druhý Strange by se v podstatě nemusel jmenovat "Doctor Strange v mnohavésmíru šílenství" ale klidně to mohly pojmenovat "Když hrábne ženě z neomezenou mocí, nastanou problémy" Film samotný tak vypadá jako když přepnete program v TV a jde tam Komando s Arnoldem v okamžiku kdy se vylodí na ostrov, pomaluje se kamufláží a jde likvidovat všechny okolo. Nevíte proč tam je a kvůli čemu to dělá. V tomhle druhý Strange selhává. Pár věcí vám sice vysvětlí a sem tam dostanete náznak proč se tady ten chaos děje ale stejně nedostanete ucelený obraz problému. Hlavní "záporák" filmu úplně nedává smysl když v seriálu vidíme že se Wanda uklidnila, vyrovnala s tím vším a v celku klidně odkráčela do slunce západu a i na začátku jejího progresu v tomto filmu působí celkem rozumě a klidně a najednou během 5 vteřin přepne na psychopata který prostě zabíjí každého na koho narazí. Celá zápletka se tak dostává do stavu kdy úplně nechápete co se vlastně stalo a proč si 3 lidi nejsou schopní popovídat (Strange, Wanda  a nová postava America Chavez) a probrat nějaké aternativy kdy by mohla hlavně nová postava vyřešit situaci v podstatě bez problémů protože by dokázala na 100 % najít universum ve kterém Wanda zemřela a tím vyřešit problém. Nějak si nedovedu představit situaci kdy své jiné já Wanda zabije a ujme se "svých" dětí a nikdo si nevšimne že se chová jinak a odlišně (+ by i svým vlastním dětem musela vymazat paměť nebo je mít nějak pod svým vlivem aby zapoměly na to co se stalo)  Komplikace a vrstvení chaosu se začíná Marvelu vymykat z rukou a začíná být problém si jejich filmy užít bez nutných znalostí dalších 5 filmů a 3 seriálů což podle mě dopadne hodně špatně a začnou na to lidi nadávat. Propojení minimálně 2 filmů (řekl bych že první Strange a Infiniti War by bylo dobré znát, dostaly by jste jakž takž základ toho o čem je tento film) a jednoho seriálu (WandaVision je nutnost) aby dával smysl film další je špatná cesta. Když si vezmu linku "Avengers" od prvního Iron mana až po Endgame, tak je to asi 20 filmů u kterých bylo potřeba v celé té lince vidět tak 3 filmy a byly jste v Infinity War a Endgame v pohodě jak s dějem tak chápáním o co jde. Tady v tomto filmu bych možná ještě přidal i animovaný "What if ... ?" protože se tam občas oběví i věci z něj. Akce je zajímavá a má co nabídnout, pokud jste u prvního Strange valily oči co se na plátně děje, tak tady vám upadne čelist, exploduje mozek a ještě 3 hodiny budete vyvaleně koukat na ztmavlé plátno, protože třeba nové ztvárnění kouzel je určitě něco jiného než jste kdy kde viděli. Je potom vyloženě škoda že to "v mnohavesmíru" je jen taková prázdná fráze, protože moc těch vesmírů neuvidíte a přitom se nabízela neuvěřitelná šance nám ukázat cokoliv by chtěly. Je tu několik postav bez kterých by se film klidně obešel (Mordo a Wong jsou tu jen proto že je známe z prvního filmu ale nemají jiný účel než to že byly v prvním filmu. I když má Wong docela dost prostoru tak mi tady z nějakého důvodu prostě přišel k ničemu) a je tu pár postav které nedostanou prostor (America Chavez + paradoxně i Wanda) Druhý Strange ve svém výsledku působí spíše jako Eternals, Captain Marvel a Black Widow, kde taky nebylo moc co odvyprávět a na čem stavět. Problémem je taky délka. Když se mrknete na The Batman, tak se tam pomalu nic neděje skoro 3 hodiny a tady se snažily narvat věci na 2 filmy do nějakých 2 hodin a to ještě začátek dost nudil (ve smyslu že je fakt super začít film tím že jste uprostřed akce a začne se tam ještě ukazovat několik realit kdy netušíte kde jste a proč se to děje) Marvelu dochází dech a upletl si na sebe bič v podobě provázanosti filmů a seriálů a tweetů a facebooků a zákulisních lore věcí, kdy začíná obyčejný člověk ztrácet přehled o tom kdo a proč tam je a kvůli čemu je tamten pán naštvaný když je z jiného vesmíru ale ukázaly ho v animáku který jste neviděly a nechápete proč je tahle ta paní vzteklá a dělá bordel skrz universa když co jste ji viděly naposledy, působila normálně a vyrovnaně. Přesně z toho jsem měl strach když se oznamovaly ty další a další a další projekty a seriály a filmy a dodatky. Multiverse of Madnes se alespoň snaží držet nějaké linky a snaží se operovat v rámci vlastního MCU ale třeba takový No way home už kazí jakoukoliv MCU linii a bere si nejenom jiné universa ale i jiné reality a dimenze což ve výsledku působí strašně chaoticky. V podstatě bych se vůbec nedivil kdyby se tady oběvil třeba Lorenzo Lamas a lovil zločince (a že jich tu je) a nebo třeba Danny DeVito s tím že hledá třetího bráchu. Prostě si můžou vymyslet co chtějí protože ....Marvel. A já jim to nežeru. Pár náznaků na další události (ta parta která už propálila X-meny a Fantastic four) a pár nových postav by asi mohlo zaujmout (tady zamrzí hlavně fakt že je nám předtaveno pár lidí, Strange s nimi pokecá a pak je Wanda během chvilky všechny sejme) ale mě už opravdu dochází síly tohle všechno hlídat a dělat si na stěně grafy s poznámkama co a kam patří a kdy se to odehrává a proč je důležité kvůli tomu vidět 3 seriály a 5 filmů. Děkuji nechci. Doctor to ma sice za 3 hvězdy - spíše slabší - s tím že tady jsem se ještě jakž takž chytal v ději ale jinak je to film který si víc nezaslouží. A to nemluvím o tom že ty 2 hodiny se tentokrát nějak vlekly a přišlo mi že je to delší, což je dost blbý když mnohem hůře hodnocený The Batman měl o hodinu dýl ale ten pocit táhlosti jsem u něj neměl (Kino, titulky) Závěrečný dodatek pod čarou : po skončení filmu mám čím dál větší pocit že jsme nesledovaly naše MCU ale jiné. Soudím hlavně kvůli Wandě a závěrečné události s třetím okem. Nevěřím že by si Marvel odstavil 2 postavy takovým způsobem ještě v momentě kdy se obě postavu v MCU ani moc neohřály. Wanda je mrtvá a Strange se změnil v toho zlého.

Dokonalý trik (2006)

Fandit nebylo komu a jediný kdo si snad zasloužil nějakou pozornost byl Michael Caine, který jako jediný uvažoval inteligentně a znal svou míru. Začátek byl dost chaotický a bylo trochu těžšší se orientovat v tom v jakém časovém období se zrovna nacházíme a závěr byl zase moc překombinovaný. Ve filmu se toho zase tak moc nedělo a strašně rád bych viděl ten samý film o kterém se tu rozepsaly všichni kdo dal víc než 3 hvězdy. Asi jsem si spletl názvy, nebo viděl televizní zpracování nebo co. Odhalení všech těch podvodů a triků mi přišlo dost odfláknuté a závěrečné zdělení že jsou dva a ne jeden mi vyvolalo na tváři úsměv protože jsem to čekal už tak od půlky filmu.