Shazam! (2019)

Nápad zajímavý, provedení hrozné. Nějaký baleťák v těsným trikotu se snaží konat jakože dobro ale je to dítě které vypadá na 35 a má za kamaráda Forresta či tak něco. Záporák má motivaci asi jako já když mám jít do Lídlu na pečivo (to bych zabil každýho kdo mi začne zavazet už od dveří až k pokladně, včetně pokladní "máte kartičku ? Sbíráte body ?") a celé to vypadá že si kucí vod Wárnerů udělaly ze všech srandu.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

František Fuka to v podstatě napsal tak jak to cítím i já (spoilerová recenze na Reditu) Bohužel jsem to četl až po návštěvě kina. Tragédie na plátně.

Šťastný nový rok (2019) odpad!

Čím více vidím českých romantických komedií (nebo spíše filmů celkově) tím více je mi smutno z toho že takové hlouposti ještě podporuje vláda. O to více takové filmy sráží přítomnost hezkých slečen, ze kterých takové filmy v drtivé většině dělají hloupé až negramotné nesvéprávné husy. A přitom se jedná o slečny u kterých doslova cítíte že by si v realitě o někoho jako Prachař, neopřely ani lyže.

Úžasný svět čokolády (2019) (seriál)

Už u nějakého 3 dílu, jsem si říkal, o čem asi tak může být proboha dalších xy dílů ? Vždyť je to jenom čokoláda. No a po 13 dílech jsem dokonale ohromen informacemi o čokoládě. ČOKOLÁDĚ .... Kdo si myslí že ví o čokoládě první, poslední, bude hodně překvapený že o ní neví v podstatě nic. Co mě na dokumentu trochu vadilo, je to neustálé omýlání některých informací + v určitých částech až do očí bijící reklama, která s dokumentem o čokoládě moc společného ani nemá. Myslely jste si že je třeba jen 150 druhů čokolády ? Tak těch 150 je možná tak známých v ČR ale po celém světě je asi tak půl milionu všech možných i nemožných chutí a příměsí. Krevety ? Na 20 způsobů. Zelenina ? Vážně, kapusta je tady úplně normální příchuť. Chcete osmaženou čokoládu ? Není problém. ... Samostatným oddělením, jsou sochy z čokolády. Jestli jste někdy viděly nějaký díl úžasných dortů (nebo podobný pořad) tak se tady doslova vyvrátíte z toho co jde z čokolády udělat. 3 metrová socha boha, metr vysoké mládě bizona, motorka, budova, chlápek v obleku, květinový koš ..... a to všechno v takových detailech že je nemožné věřit že to je jen z čokolády. Každopádně na plných 5 to není. Pár věcí mi přece jen vadilo. Nejlepší jsou ti lidi co se tam vyskytují z řad lidí a komentují dějiny a výrobu, nebo chuť čokolád. Ty 2 starý babky jasně vedou :) Dodatek : v podstatě nevím ani proč tu "recenzi" píšu, když podle nového zkripleného systému ČSFD si to přečte asi jen 5 lidí.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Jak se tam začaly někde uprostřed a ke konci trochu pročišťovat řady x-menů, říkal jsem si že je to asi náznak který nám má dát vědět že je tohle konec celé té smutné série filmů. Bohužel jsem se spletl, ale naděje umírá poslední, tak doufám že příště dostaneme restart celého multi universa. Nejsem zrovna zastánce hereckých představitelů, ale nemám problém s tím že se to snažily omladit a ukázat nám spíše začátky a nějaký další děj (od První třídy) ale nedokážu rozdýchat účast kreatury se jménem Jessica Chastain, která je asi jedna z nejošklivějších lidí na planetě. Pokaždé co se oběvila na plátně, měl jsem asi tak stejné pocity jako Drax v druhých strážcích galaxie vůči tykadlové holce. Zřejmě mi chybí nějaké ty mozkové buňky, ale moc jsem se neorientoval v ději a taky mi vadilo to že Magneto opět neví na jaké straně má stát. Už nám to ukazoval asi 5x a ukazuje to i tady. Už je nudný, nezajímavý a pořád se nechává strhávat k zabijáckým výlevům aby se za 10 minut za ty činy začal v podstatě omlouvat. Jean nemá co hrát a je hodně poznat že ani scénáristi si nebyly úpně jistí tím kam tu postavu vlastně směrovat a nebo zařadit. Scéna ve vlaku je slušná, ale závěr je zase divný a nemůžu se zbavit dojmu že se stříhalo víc než bylo zdrávo a že se asi docela dost přetáčelo, protože jsem měl stejné pocity jako docela nedávno u Hellboye, který vypadal že měl mít původně asi o hodně delší stopáž. Stejně tak působí i Dark Phoenix, který v několika okamžicích docela skáče v ději a nějak mi chybělo pár vysvětlujících pasáží. Co ale nemůžu pochopit už delší dobu (a několik filmů) že si nikdo nedělá absolutně žádné starosti s časovými osami, kdy všechny postavy víceméně vypadají asi 40 let pořád stejně. To prostě nedává prostor na nějaké lepší hodnocení než tak 2 hvězdy, které bych ale nejraději strhnul za hnusnou tlamu Jessicu Chastain, která aspiruje na nejhnusnější herečku všech dob.

Anihilace (2018)

Docela jsem se ztrácel v ději a konci jsem neporozuměl. V začátku filmu, jsem pořád nemohl pochopit proč k tomu majáku nejdou po pobřeží, nebo k němu neplují nějakou lodí, než aby se plahočily xy dní přes evidentně nebezpečnou oblast kde zmizelo několik desítek lidí. Flashabcky byly otravné a dlouhé.

Avengers: Infinity War (2018)

Překvapilo mě že se to tam vyčistilo tak hustě že přemýšlím jak to chtějí v pokračování narovnat. Beru časové linky a kameny jsou mocné aby se to dalo všechno zase nějak dokupy, ale přesto jsem byl překvapený jak moc ty postavy pročistily. No a ještě kino docela zašumělo když se oběvil "strážce" oranžového kamene. Vysvětlení co a jak, bylo sice tak filmové že jsem mu ani nechtěl věřit ale na to že se tahle postava podařila tajit až do uvedení, je majstrštyk od studia. Thanos je docela řízek který se z tím moc nemaže. Neodvažuju se ani odhadovat jak to bude pokračovat.

Backstage (2018)

Přes zmatený děj, kdy třeba jsem nějak nepobral že jsou ze slovenska a nebo proč je to několikrát velmi důrazně zmiňováno i když všichni mluví česky a přes podivný příběh, který v mnoha chvílých nedával smysl (Hugo, nevěra a nevěra, rodiče a spoustu dalšího) se přece jen jedná o slušný "taneční" film. Kdyby zůstalo jen u tance a soutěže (bez těch podrazů ze všech stran) asi bych dal víc jak jednu hvězdu. Takhle ale nemůžu nijak omluvit nepochopení spousty věcí a hlavně si myslím že takto se nikdo nechová, nemluví a nejedná z dalšíma lidma. Další zbytečný film.

Black Panther (2018)

Chce to velkou dávku odvahy a vzpouzení se systému, v roce 2018 uvést do kin "černošský" film, když se ve světě neustále hlasitě vykřikuje o nerovnosti ras a pohlaví ve filmech. Black Panther není vysloveně špatným filmem, jen asi měl přijít dřív a nebo naopak mnohem později, až se ve světě nebude řešit milion stupidních problémů. Mě je jedno že v tom hrají jen černoši (v asijských filmech taky málokdy narazíte na jiné herce než ty s šikmýma očima) stejně jako je mi jedno že je to podle komixu. Jednoduše mě to moc nebavilo. Asi to bude tím že nejsem černoch ? Možná. (oceňuju snahu některých uživatelů se na film nedívat rasistickým okem ale normálně se vyjádří ve smyslu že to byl prostě slabý film. ¤-¤ Zajímavý komentář : Sygauras, která trochu jinými slovy popsala to co na filmu vadilo i mě. Jen bych to já osobně asi nepopsal tak ostře ¤-¤ 2 hvězdy. No, možná i 3 ale ta třetí by byla hodně slabá. Tento film mi připadal spíchnutý hodně narychlo aby se částečně zavřela huba těm, kdo neustále mají problém z obsazováním herců jiných ras. Do prkýnka kdy už si všichni uvědomí že v Hollywoodu je bělošských herců mnohonásobně víc než černošských a nebo asijských. Logicky tak běloši hrají valnou většinu rolí a obsadí tak mnohonásobně větší podíl rolí ve filmech.