Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Ten film má 2 problémy. Má 3 hodiny, což je fakt moc na to že je to první půlka a má Cruise,  kterýmu už dochází dech. Akce je pořád super a jde vidět že si Cruise umí svoje dítě pohlídat ale začíná se projevovat únava materiálu. 5, 6  a 7 začínalí tak trochu splývat a Tom už není žádný mladík - občas jsem měl pocit že má právě tu masku i když vypadá jako agent Ethan Hunt, protože věk prostě neoblafneš a vyleštění pomocí triků  nemusí být k dobru. Problém další je samotný děj, kdy půlka scén není potřeba a třeba u naháněčky se žlutým Fiatkem jsem kvůli těm schodům měl pocit parodie F&F 10 + třeba proč úplně zbytečně seskakovat padákem ze srázu aby chytil vlak když, když agent Simon Pegg kolem něj jede v klidu autem. Akce na letišti navíc - nic se nestalo, jen ta bomba u které snad nikdo nečekal že by bouchla ........ a takhle ještě asi 5 situací. Klíček křížáček si tam v podstatě v klidu pučujou mezi sebou a zase, nula význam pro děj. Film to má za 2, pořád to má sílu ale Tomík by mohl začít trénovat svého náhradníka protože až natočí "9" bude vypadat staře i přes tunu CGI + netuším co se bude řešit "v druhé půlce"  Ať se dá na roli mentora a zavčasu to předá mladšímu kolegovi než dopadne jako Ford v Indim,  kde doslova cítíte jak Forda bolí každý pohyb. Co ale musím pochválit snad v každém M:I je výběr žen. Sakra ty holky jsou nádherný. Když jely titulky přemýšlel jsem nad tím, proč bylo potřeba to roztáhnout na 3 hodiny a dva díly. Značka M:I pořád táhne, o tom žádná ale stává se z ní takový ten seriál kdy víte do čeho jdete a vlastně jen zatleskáte že dobrý a zase čekáte na další díl.

Strašidelný dům (2023)

Pořád nerozumím snaze točit rýmejky filmů které jsou už sami slabé. V o 20 let starším filmu i tady v tom jsou postavy nudné, nezajímavé, není se tu čemu zasmát a půlka "vtipů" vyznívá spíš trapně. Nevím kdy to přesně natáčely, nebo jak dlouho ale Rosario jsem tu málem nepoznal. Vizuálně je to v pořádku, tam se snad není potřeba nějak moc rozjíždět ale už v tom starším filmu i tedy v rýmejku, je ten děj hrozně děravý a moc nefunguje. Danny DeVito tu byl vysloveně navíc a jen proto že je malej, kulatej a uječenej = srandovní.

Stvořitel (2023)

Na tomhle se dá hodnotit jen vizuál, protože zbytek je prapodivná mazanina asi 5 filmů, které nejsou ani pořádně obšlehnuté. Když už chcete kopírovat nápady, nestačí jen "tahle část se nám líbí, tu použijeme v našem filmu" ono to taky chce projit se zbytkem filmu. Někde v závěrečné čtvrtině jsem rezignoval na logiku a prostě jsem to dokoukal abych se dozvěděl ..... KLIŠÉÉÉÉ. Vizuál je dobrý, vypadá to hezky ale k čemu to je když to ostatní nefunguje. Představte si to jako epizodu z krajních mezí, která nemá 40 minut ale 2 hodiny. Jo je to přesně to co vás hned napadlo - únavně dlouhé a zbytečně překombinované. Jako epizoda o 40 minutách by to získalo 3 stár protože je to námět na přesně takový formát. Jako VELKOFILM do kina to hodně drhne. Washington mi přišel nezáživný a v některých scénách i vyloženě nesympatický.

Blue Beetle (2023)

Ani se nebudu snažit k tomu psát podrobnější reakci. Nechápu kam DC míří ale takhle určitě nikam nedojdou, protože je  to trapné, debilní, infantilní, pro 5ti leté děti a má to hnusný vizuál. Není tu jediná postava která by něčím zaujala a není tu komu fandit. Další hřebík do DC aktivit. Teď už jen doufat že tyhle věci WB položí a zkusí to někdo jinej.

Barbie (2023)

Co k tomu napsat. Cílovka tohoto filmu je velká záhada. Děti nepochopí půl filmu a asi není úplně v pohodě jim tlouct do hlavy že muži jsou zlo (byť myšleno jako humor) a nebo že když budou dostatečně "umělé" tak budou oblíbené. Dospělí určitě občas trapně hodí úsměv že jako je to sranda ale v koutku duše určitě brečí, protože to uráží jak ženy tak muže. Je to šíleně přepáleně barevný až mě to vytáčelo a herecky bych to přirovnal k těžkým béčkům až céčkům, kdy mi přišlo že to většinu herců nebaví a jen si chtějí odehrát svoje a rychle od toho. Mě to nemělo co nabídnout a podíval jsem se na to jen proto že to na mě vyskočilo onlajn zdarma. Nějak nechápu tak vysoké hodnocení. Přemýšlel jsem kolik tomu dát, protože odpad to není, jde tam vidět že to má svoje chvilky a i to prostředí je perfektně "bárbiovské" takže si to odpad nezaslouží, jenže jedna hvězda je takový ten film typu Asylum u kterého se zvrhle bavíš ale je to hrůza, což Barbie není, takže dvě ? To zase neodpovídá tomu jak se to osobně líbilo. Zklamaný nejsem, nečekal jsem nic. Dvě mi přijdou asi na té hraně jedné a dvou, kdy dám dvě ale s poznámkou že slabé dvě.

Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Po (pocitově) asi půl roční masírce kdy bylo v TV asi 945x za den řečeno že si to nemáme nechat ujít, jsem si premiéru klidně ujít nechal, žel bohu exituje jakási prapodivná motivace všech známých TV opakovat jednotlivé díly i 30x do týdne (3x přes den a 8x v noci, podle počtu TV stanic - a že jich má Prima už asi 20 nebo kolik) takže jsem tomu stejně neutekl protože mám drahou polovičku která neomylně dokáže přepnout televizi vždy na něco takového. Těžko se vyjádřit k seriálu který nenávidíte už předem kvůli té mediální reklamní masáži ale pokusil jsem se vytěsnit z hlavy otravnost a odpadovitost už z ukázek. Jak už tu zaznělo několikrát, ten nápad blbej není, naopak si myslím že se z něj dá vytěžit spousta hezkých a roztomilých situací, ostatně na tom je vystavěn i zmiňovaný Kate a Leopold, popřípadě trojdílná TV tvorba Rudá jako rubín, Modrá jako safír a Zelená jako smaragd, u kterých bylo poznat že si k tomu někdo sedl a přemýšlel o tom jako o dobrodružství a co by se stalo,  kdyby ... Eliška a Damián trpí tím, čím trpí všechny české seriály. Papundeklový studiový vizuál, nudné lokace a herecké "osobnosti" u kterých nevíte jestli to herectví myslí vážně nebo se opravdu neumí na tu kameru ani usmát. Emma Smetana je možná přitažlivá žena, to je na vkusu jednotlivých lidí (mě se líbí) ale herečka z ní nikdy nebude. Robert Urban je pro mě neznámý člověk (párkrát jsem ho někde zahlídl) a přijde mi podobně nehercky dřevěný jako Emma, navíc mi přijde že mezi těma dvěma je chemie asi jako mezi dvouma cihlama a prostě jen dodržují scénář, aneb rozkaz zněl jasně, ti dva se vemou - nebo tak něco (u Amy Adams a Patrika Dempsyho v Kouzelné romanci to vypadalo jako v pohádce kdy stačilo aby ti dva jen stály vedle sebe a člověk měl pomalu slzy v očích). Děj asi nemá moc smysl probírat, ten je někde až na 3 místě, vévodí tomu tragické dialogy a trapné herectví. Čím více těchto věcí vzniká, tím více mě fascinuje že to někdo dokáže sledovat. Tyhle tragické pokusy o zajímavé nápady svým způsobem vítám - beru že se snaží, kolik toho víte třeba o Zoo nebo o životě v obchoďáku, popřípadě o myslivcích nebo hasičích - jenže tohle je opět katastrofa kdy jde poznat tu "lacinost" ať už se týká scénáře, režie, nebo výpravy. Třeba jsem čekal že díky tomu že jsme bývaly doslova světový experti na pohádky, tak se vyloženě vyřádí na kostýmech a co jsem viděl ? Pár hadříků z čert ví jaké skupiny cospleyerů hrající si na hystorické postavy. Nechci tvrdit že je to odpad, tak hluboko to nespadlo ale za co tohle mám chválit ? Po prvním dílu není spravedlivé to hodit do škarpy aby to zarostlo, jenže zkušenost a pravidelný přísun podobných věcí, jasně ukazuje že se to vlastně nemá jak zlepšit. Věnovat tomu pozornost nebudu. Pár dílům neuteču protože drahá milovaná polovička kouká na všechno, takže to nechám bez hodnocení a jen udělím neveřejnou 1 hvězdu za snahu a pokus vytvořit něco nového (bohužel to většinou rychle zapadne do klasické telenovely a sledujeme osudy lidí doslova hodinu po hodině, kdy se řeší 50 věcí okolo a časový nápad se úplně vytratí) Myšlenka zajímavá, provedení hrozné (vidět Kate a Leopolda v seriálové verzi bych bral okamžitě, jenže Emma Smetana a Robert Urban, nejsou Meg Ryan a Hugh Jackman)

Tajná invaze (2023) (seriál)

Za 2 hvězdy, protože to měl být film na VOD a ne seriál o 3 prázdných episodách, 1 průměrné a 2 dobře našláplých. Nečekal bych že Fury bude takový nevýrazný nouname agent který má pár lidí kteří za něj dělají práci kterou on vlastně ani nijak nevyužije. Nějak jsem nepobral co bylo vlastně dějem, když se tu o mnoha věcech jen mluvilo a "infiltrace" do mocenských kruhů tady byla na úrovni dětských filmů , kdy nic nemá na nic vliv. Možná ten konec kdy po prezidentově proslovu pár lidí umře ale čert ví co s tím budou dělat ve filmech. Celá invaze by se vlezla do 2 a půl hodinového filmu. 6 episod je sice málo (na to co to chtělo vyprávět) ale když se ve 2 nic neděje a ve 2 to je jakž takž o něčem, zbylé 2 akční, to namají jak zachránit.

Mezi živly (2023)

Pixar má pořád zajímavé nápady. Ano už to určitě někde bylo (na YT jsou short filmečky s podobnou tématikou) ale ta animace je prostě neuvěřitelná. Neříkám že to je takový překvápko jako V hlavě, nebo Ratatouile, popřípadě konkurenční Klaus, ale určitě si to krásně hraje z rozdílným prostředím kde cítíte že to všechno do sebe krásně zapadá. Zootropolis je v tomhle vykreslení různých biomů  sice o 3 parníky lepší ale i tak je Elemental vizuálně opět trefa do černého. Příběh jsem ani moc nevnímal, dal se předvídat hodně dopředu (i když pár překvapení tam je, takže nečekejte čistě jen klišé) I když Pixar sežral Disney jde vidět že vedení má ještě trochu rozumu a daly Pixaru volnou ruku. Dětem se to bude líbit určitě, je to v mnoha místech fakt takové roztomilé (podobně jako Zootropolis). Dal bych 3, protože míň by byla asi nespravedlnost (nápad,  animace, svět) a víc by bylo zase až moc velké naddržování (nemá to tu originalitu jako mnoho pixarovek) V mnoha scénách doslova cítíte že ten svět funguje.

Policie Modrava - Nehoda (2017) (epizoda)

Půlka lidí v rozhovorech mluví stylem kdy to vypadá že právě doběhly maraton (udýchaně a úplně vyčerpaně) Rozhovory ve stylu Cimmrmana (četl jste mou knihu "zbytečné otázky v kriminalistice ?") každej policajt mluví silně arogantním stylem a třešničkou na dortu je odhalování pachatele ve stylu "my víme že jste to udělal, tak se přiznejte" (jo aha on má alibi, tak jdem za automechanikem ..... "my víme že jste to udělal, tak se přiznejte" .... jo aha ......) Taky se mi líbí jak se tam prochází ten kompars kdy jde poznat že se to natáčelo 85x protože debil číslo "33" po xté šel jak mentálně postižený ..... Nikdy se to české natáčení nezmění, nikdy nebudeme umět natočit nic zajímavého, opět jde poznat že před replikou, herec držel v ruce scénář kde bylo napsaný ....... a o 5 vteřin později změní výraz a postoj, protože scénář napsala opice.

Flash (2023)

Flash, jeho hodnocení, oblíbenost a jeho zastánci, jsou takový ekvivalent firmy adidas, kdy jdete koupit "značku" bez ohledu na kvalitu, funkci, design a nebo cenu. Všichni chtějí adidas a je jedno co to vůbec je a jak to vypadá. Flash je na rychlo spíchlej výblitek kde půl filmu nedává smysl a ta druhá půlka je příšerně otrikovaná + má šílený dialogy - rozhovor 2 Flashů o tom co je ten jeden zač a co tam dělá + ukazování schopností, je snad to nejhorší co kdy kdo mohl v hrdinském filmu natočit - pak je tam "humorná" scénka, pak hrdinská, pak dojemná, pak hrdinská a nakonec Gerge Cloony ..... Zbytečný film kde i ta jedna zajímavá scéna (nemocnice) je natočená tak příšerným způsobem, že mě vůbec nezajímala a kdyby tam ty miminka i s tím psem všichni umřely, vůbec by to se mnou nehlo. Ben Affleck se tam jen mihne ale zanechá po sobě víc než 2xEzra Flash dement a jeho "origin" kde jsem půl filmu trpěl jak zvíře. Michael Keaton tohle neměl zapotřebí a i když bylo hezké ho zase vidět v kostýmu, celkem rychle vám dojde že tak polovinu těch scén asi nebude on ale dabler. Slečna supermanová je v pohodě a nemyslím že by neměla šanci jít dál ale prej bude restart takže jsme ji asi viděly naposled. Celé to trikové znázornění "plynutí času a multidimenze" (či co) vypadalo hrozně. Proč to fanoušci tak strašně vytahují nahoru je mi záhadou, když v podstatě stejně udělaným filmům Batman v Superman, popřípadě Green Lantern nasázely pomalu odpady. Dám jednu slaboulinkou hvězdu (půl hvězdy dát nejde)  za to, že ten děj alespoň držel pohromadě a ukazoval to co je všeobecně známé .... nehraj si s časem, dopadne to špatně. Hezky udělanou scénu se špagetema a vysvětlením co se stane, musely doslova zabít závěrečným vtipem ..... boha jeho kdo tohle schválil, by měl jít okamžitě sedět. To už přece není normální aby vedení dělalo takové rozhodnutí. Kdo tam sedí ? 6leté děti ? Tohle přece nemůžou myslet vážně.