Ztracené město (2022)

Expedice : Jungle, mi přišla daleko lepší a alespoň zábavně hloupá. Tohle mělo jen Breda Pitta a to jen asi na 5 minut. Chaning Tatum je katastrofa, Sandře Bullock bych sice ztěží věřil 40 ale ani ona to sexepílem nezachrání, Daniel Radcliff byl celkem v pohodě, jeho záporák mě i docela bavil a ta tmavá paní byla nepříjemná jak podrápaný záda. Nuzná příběhová linka, špatné pokusy o humor, půlku filmu jde cítit kulisy a studio a co se týká nějakého dobrodružství, měl jsem pocit že se tu nic neděje. Ještě že jsem na to nebyl v kině a počkal si. No a závěr samotný který ukáže že největší poklad je ....... namastit si kapsu od lidí, mě jen utvrdilo v tom že dneska už nikdo neumí natočit slušnou dobrodružnou komedii (Viděno na stránce s filmy / titulky)

Králíček Jojo (2019)

Na takový styl humoru asi nejsem dost mladý a nebo dost starý. Každopádně mi nevadí dělat si srandu třeba i z vážných věcí pokud ta sranda má nějaký smysl a účel. Tady se to nepovedlo a v polovině jsem to vzdal. A nesedl mi ani ten malej kluk a ani Waititi. Hodnotit to nebudu.

Le Mans '66 (2019)

To auto je sice hezký a určitě legenda ale může mi někdo vysvětlit kterej dement schválil tu úpravu dveří ? Pokaždé když do toho auta někdo nasedal a nebo z něj vystupoval, čekal jsem že si urve hlavu, nebo že si štrejche o krk. Dyť i ten jeho syn co měřil asi metr dvacet se tam soukal jak do díry. Jo a jinak jakože k filmu. 4 hvězdy.

Ježek Sonic 2 (2022)

Jednička se ještě držela v nějakých mezích kdy na to klidně mohly zajít i dospělí. Dvojka je už čistě pro děti. Pokud bude trojka (potitulkovka s nějakým tajným experimentem) bude to asi bolest. Jim Carrey se tady totálně utrhl z řetězu a jede naprosto šílený mód trapnohumoru. Pokud vám není kolem 8 let, vyhněte se tomu (Viděno na stránce s filmy, titulky)

Star Trek: Picard - Season 2 (2022) (série)

Roztahaný film Star Trek : První kontakt na 10 dílů kdy místo Borgů naši kuličku obývá parta nácků a fašistů. Místo "prví kontakt" dejte "první let" a hotovo šmitec. Tentokrát je zápletka ještě nuznější než v první serii kdy se do toho zase připleté KVÉ aby se opět v nic neříkajících dialozích snažil Picardovi vysvětlit smysl jsoucna. Oba u toho vypadají jak politik a jeho ovečka, kdy Q má 4 hodinový projev ve které netušíte co a proč sděluje ale říká to s takovým výrazem ve tváři že to musí něco znamenat a Picard mu to odkejvá jako slušná ovečka aby nebyl za hlupáka který tomu nerozumí. A ještě mě nasralo jak se zachovaly k Sedmé z Devíti - jako vážně, Lesbický vztah ? Z ničeho nic ? Jen tak ? V první serii o tom nepadlo ani půl slova. Tohle si Star Trek nezasloužil. Noonien (Brent Spiner) už je tak otravná postava napříč všema seriálama že začínám nenávidět kohokoliv kdo ho někam dosadí. V seriálech mi díly kde vystupuje Q dost lezly krkem ale tohle je už vážně přepal. Pokud tvůrci musí vykrádat už existující nápad a vylepší ho tím že jen lehce pozmnění scénář, měly by se na to rovnou vykašlat. Q je otravná hnida, Noonien je klišé, Picard je senilní dědek, Sedmá se změnila na lesbu, Agnes snad konečně chcípne (už v první serii to byla otravná postava a tady to ještě vylepší na novou úroveň) ...... Ty 2 hvězdy jsou za to že to alespoň vypadá dobře, má to jen 10 dílů  a je to uzavřená věc. Dodatek pod čarou : pokusím se nastínit děj abych popřípadě ušetřil mnoha lidem čas a nemusely se na to dívat. Hmmmm ....Takže, Q má roupy a proto zajde za jediným kamarádem v celém vesmíru (dost smutné) a aby to byla větší sranda, změní minulost a tím změní budoucnost, a přítomnost, jakože tím změní v monulosti i budoucnost a zároveň tedy i jakože přítomnost nebo současnost (ano odvěký problém když si někdo hraje s časovým kontinuem, nedává to moc smysl) Má k tomu zase milion kryptických keců ale tentokrát k Picardově cti tomu nerozumí ani Picard (ani divák) a tápe 9 dílů. Takže lusknutím prstu jsme v jiné alternativní přítomnosti a všude jsou fašouni. Posádka je sice roztahaná přes půl planety ale během asi 5 minut se všichni slezou na jednom místě a tak se velmi rychle přesunují do minulosti aby našli časovou změnu. K tomu jim dopomáhej Borgská královno. Po chvilce zmateného bloudění v minulosti konečně Picard doslova zakone o nápovědu a je jasné v čem vězí problém. Jeho pra pra pra pra předek, docela nestabilní a psychicky kapku mimo slečna, která má provést první let k měsíci Europa a má najít nějaký červíky - nebo co - na měsíci IO a tím má odstartovat úsvit lidstva a taky díky těm červíkům vyčistit světové oceány ..... atd. (přiznám se že jsem se v tom trochu ztratil, ale bylo řečeno že mise je letět k měsíci Europa ale nějaký známky života byly nalezeny na měsíci IO) Jenže tady do toho zasáhl pan Q alias pan psycholog který slečně trochu nabourává seběvědomí a tak se mise nekoná, je tím změněna budoucnost a nekoná se úsvit lidstva ale úpadek a změna na nacistické zmrdy kteří po vesmíru zabíjí a loví všechno co se hejbne (trochu to podkopává fakt že zabíjí úplně všechno, včetně Borgů ale Sedmá je presidentkou planety , což trochu nedává smysl když byla sama Borg - ale čert to vem, potřebujeme fašouny a trochu pomoci aby se do minulosti letělo rychleji a je lepší mít jako presidenta někoho kdo to ulehčí). Čily naše parta má za úkol slečnu zase nasměrovat na správnou cestu aby neměla červíky v hlavě ale našla ty červíky na nějakém tom měsíci a tím to celé spravit. Karty jsou rozdány v podobě : Q, Picard, posádka, borgská královna, migranti z mexika, pan FBI který jako malý viděl Vulkánce jak odebírají chaluhy v močálech, Gainan (ano, ta Gainan) Noonien, časová policejní hlídka, rozbitá kosmická loď a tohle celé je smíchané v kotlíku který má za úkol protlačit naše hrdiny deseti díly a úspěšně zakončit misi. Je potřeba říct taky to že linka se slečnou pra pra předkem se vyřeší asi během 5 a půl minuty ale sledujeme 3 díly přípravy a posloucháme plán jak se k tomu dopracovat. Zbytek děje je o tom že se chodí po městě, hledají se mcguffiny aby se mohly najít další mcguffiny a tím se vyřeší asi 54 problémů které na sebe tahle parta chozením po minulosti nabalila (jako třeba polomrtvého policistu, zatčení kapitána lodi, mrtvou borgskou královnu, zmatenou doktorku, vyhazov pan FBI z práce, ztrátu asi 8 komunikátorů atd.) Celé to pak završí zase až závěrečných asi 15 minut ve kterých se stane 36 věcí a voalááá mise splněna. A co že to měl pan Q za roupy ? Krizi středního věku a hledání smyslu života. Všichni si padnou kolem krku, budoucnost je zachráněna a  Picard zase může vinařit a čekat na další dobrodružství (protože .... serie 3) Jo a Borgové jsou dočasným spojencem federace a hlídají nějakou modrou díru do vesmíru která bude důležitá ve 3 serii.

Za hranicí (2022) (seriál) odpad!

Když se zaměříte na to co se stane v první a druhé episodě, nedává osmá smysl. 90% děje se točí kolem toho že se tam nikdo s nikým nemá rád, dělají z toho strašně mysteriozní záležitost aby v závěru udělaly kopanec všem do zádele a změnily to na rodiné drama které vůbec nedává smysl. Táta rančer v prvním díle kouká co se mu to oběvilo na pozemku, celou dobu se tváří zmateně a netuší co je díra zač aby v závěru řekl že tam před asi 150 lety sám skočil. Pak díra zmizí a vy nechápete jak funguje a v čem je nějaký řád a smysl. Pak se tam jeden týpek rozhodne že si tu díru vykope sám aby narazil na naftu (teda asi) a najednou z té nafty vyskočí asi milion Bizonů. Postava "tulačky" se změní ve vnučku která asi cestovala dírou do minulosti a rodiné drama končí tím že paní rančerová převrátí stůl. Jak funguje díra nevíme, proč se tyto události dějí nevíme, závěr to nemá a celá zápletka se točí okolo nesmysmpatických lidí kteří v závěru (7 a 8 díl) totálně zmagoří, všem hrábne a vypadá to že se všichni navzájem chtějí zabít. Proč je tam "tulačka" a jaké má vlastně motivace mi úplně uniklo (+ jsem nějak nepochopil proč neskočila do té díry aby se vrátila domů do svého času)  Taky není úplně jasné jak přesně fungují zákony "díry" kdy se tady pan ranřer teda propadne asi 150 let do budoucnosti, pak když tam je hozen znova je v budoucnosti asi jen o pár let (nebo měsíců) a pak se vrátí zpět zase do doby než tam byl vhozen. Díra asi funguje podle toho jak se líbí scénáristům a nebo podle toho jak se jí chce. Půlku seriálu jsem vyloženě protrpěl a na konci jsem byl ještě nasranej protože odpovědi žádné a určitě bude 2 serie protože se neuzavřelo asi 65 dějových linek. Tak to jděte do háje.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Budu spilerovat takže tento koment přeskočte. Hned na začátek je potřeba říct důležitou věc. Pokud jste neviděly prvního Strange a seriál WandaVision, budete tápat v ději a budete slušně zmatení (jako kamarád který seriál neviděl) a spousta věcí vám asi nebude dávat moc smysl. Druhý Strange by se v podstatě nemusel jmenovat "Doctor Strange v mnohavésmíru šílenství" ale klidně to mohly pojmenovat "Když hrábne ženě z neomezenou mocí, nastanou problémy" Film samotný tak vypadá jako když přepnete program v TV a jde tam Komando s Arnoldem v okamžiku kdy se vylodí na ostrov, pomaluje se kamufláží a jde likvidovat všechny okolo. Nevíte proč tam je a kvůli čemu to dělá. V tomhle druhý Strange selhává. Pár věcí vám sice vysvětlí a sem tam dostanete náznak proč se tady ten chaos děje ale stejně nedostanete ucelený obraz problému. Hlavní "záporák" filmu úplně nedává smysl když v seriálu vidíme že se Wanda uklidnila, vyrovnala s tím vším a v celku klidně odkráčela do slunce západu a i na začátku jejího progresu v tomto filmu působí celkem rozumě a klidně a najednou během 5 vteřin přepne na psychopata který prostě zabíjí každého na koho narazí. Celá zápletka se tak dostává do stavu kdy úplně nechápete co se vlastně stalo a proč si 3 lidi nejsou schopní popovídat (Strange, Wanda  a nová postava America Chavez) a probrat nějaké aternativy kdy by mohla hlavně nová postava vyřešit situaci v podstatě bez problémů protože by dokázala na 100 % najít universum ve kterém Wanda zemřela a tím vyřešit problém. Nějak si nedovedu představit situaci kdy své jiné já Wanda zabije a ujme se "svých" dětí a nikdo si nevšimne že se chová jinak a odlišně (+ by i svým vlastním dětem musela vymazat paměť nebo je mít nějak pod svým vlivem aby zapoměly na to co se stalo)  Komplikace a vrstvení chaosu se začíná Marvelu vymykat z rukou a začíná být problém si jejich filmy užít bez nutných znalostí dalších 5 filmů a 3 seriálů což podle mě dopadne hodně špatně a začnou na to lidi nadávat. Propojení minimálně 2 filmů (řekl bych že první Strange a Infiniti War by bylo dobré znát, dostaly by jste jakž takž základ toho o čem je tento film) a jednoho seriálu (WandaVision je nutnost) aby dával smysl film další je špatná cesta. Když si vezmu linku "Avengers" od prvního Iron mana až po Endgame, tak je to asi 20 filmů u kterých bylo potřeba v celé té lince vidět tak 3 filmy a byly jste v Infinity War a Endgame v pohodě jak s dějem tak chápáním o co jde. Tady v tomto filmu bych možná ještě přidal i animovaný "What if ... ?" protože se tam občas oběví i věci z něj. Akce je zajímavá a má co nabídnout, pokud jste u prvního Strange valily oči co se na plátně děje, tak tady vám upadne čelist, exploduje mozek a ještě 3 hodiny budete vyvaleně koukat na ztmavlé plátno, protože třeba nové ztvárnění kouzel je určitě něco jiného než jste kdy kde viděli. Je potom vyloženě škoda že to "v mnohavesmíru" je jen taková prázdná fráze, protože moc těch vesmírů neuvidíte a přitom se nabízela neuvěřitelná šance nám ukázat cokoliv by chtěly. Je tu několik postav bez kterých by se film klidně obešel (Mordo a Wong jsou tu jen proto že je známe z prvního filmu ale nemají jiný účel než to že byly v prvním filmu. I když má Wong docela dost prostoru tak mi tady z nějakého důvodu prostě přišel k ničemu) a je tu pár postav které nedostanou prostor (America Chavez + paradoxně i Wanda) Druhý Strange ve svém výsledku působí spíše jako Eternals, Captain Marvel a Black Widow, kde taky nebylo moc co odvyprávět a na čem stavět. Problémem je taky délka. Když se mrknete na The Batman, tak se tam pomalu nic neděje skoro 3 hodiny a tady se snažily narvat věci na 2 filmy do nějakých 2 hodin a to ještě začátek dost nudil (ve smyslu že je fakt super začít film tím že jste uprostřed akce a začne se tam ještě ukazovat několik realit kdy netušíte kde jste a proč se to děje) Marvelu dochází dech a upletl si na sebe bič v podobě provázanosti filmů a seriálů a tweetů a facebooků a zákulisních lore věcí, kdy začíná obyčejný člověk ztrácet přehled o tom kdo a proč tam je a kvůli čemu je tamten pán naštvaný když je z jiného vesmíru ale ukázaly ho v animáku který jste neviděly a nechápete proč je tahle ta paní vzteklá a dělá bordel skrz universa když co jste ji viděly naposledy, působila normálně a vyrovnaně. Přesně z toho jsem měl strach když se oznamovaly ty další a další a další projekty a seriály a filmy a dodatky. Multiverse of Madnes se alespoň snaží držet nějaké linky a snaží se operovat v rámci vlastního MCU ale třeba takový No way home už kazí jakoukoliv MCU linii a bere si nejenom jiné universa ale i jiné reality a dimenze což ve výsledku působí strašně chaoticky. V podstatě bych se vůbec nedivil kdyby se tady oběvil třeba Lorenzo Lamas a lovil zločince (a že jich tu je) a nebo třeba Danny DeVito s tím že hledá třetího bráchu. Prostě si můžou vymyslet co chtějí protože ....Marvel. A já jim to nežeru. Pár náznaků na další události (ta parta která už propálila X-meny a Fantastic four) a pár nových postav by asi mohlo zaujmout (tady zamrzí hlavně fakt že je nám předtaveno pár lidí, Strange s nimi pokecá a pak je Wanda během chvilky všechny sejme) ale mě už opravdu dochází síly tohle všechno hlídat a dělat si na stěně grafy s poznámkama co a kam patří a kdy se to odehrává a proč je důležité kvůli tomu vidět 3 seriály a 5 filmů. Děkuji nechci. Doctor to ma sice za 3 hvězdy - spíše slabší - s tím že tady jsem se ještě jakž takž chytal v ději ale jinak je to film který si víc nezaslouží. A to nemluvím o tom že ty 2 hodiny se tentokrát nějak vlekly a přišlo mi že je to delší, což je dost blbý když mnohem hůře hodnocený The Batman měl o hodinu dýl ale ten pocit táhlosti jsem u něj neměl (Kino, titulky) Závěrečný dodatek pod čarou : po skončení filmu mám čím dál větší pocit že jsme nesledovaly naše MCU ale jiné. Soudím hlavně kvůli Wandě a závěrečné události s třetím okem. Nevěřím že by si Marvel odstavil 2 postavy takovým způsobem ještě v momentě kdy se obě postavu v MCU ani moc neohřály. Wanda je mrtvá a Strange se změnil v toho zlého.

Inženýrství starověku (2021) (seriál)

Tyhle dokumenty a rekonstrukce dějin mám hodně rád. Je vyloženě škoda že dnešní společnost musí neustále vymýšlet nesmyslné verze takových jednoduchým zařízení, místo toho aby využily znalostí a jednoduchosti dob minulých. Pak se nejde divit tomu že místo kvalitní cesty (která i po několika stoletích pořád plní svůj účel) která vydrží xy let, stavíme dálnice z materiálů které vydrží 3 roky ztěží a stojí nesmyslné peníze.

Válka skladů (2010) (pořad)

Nejsem si jistý jestli jsem na tom správném profilu tady těch naprosto stejných šou ale jakoby to nebylo jedno. Občas projdu kolem TV a mamča na to kouká (ano i ona ví že je to šou a ne realita) protože ji to baví a pokaždé se snaží uhádnout jak moc to ještě chtějí přepálit v tom co najdou a kolik za to dostanou. Ne vážně, i kdybych byl ochotný připustit tu neuvěřitelnou náhodu že něco najdou a má to větší hodnotu než pár kousků železa odvezeného do sběrny, tak se prostě nedokážu přenést přes fakt že je naprosto logické že "zapomenu" ve skladišti díly na auto za 20 000, bubny s podpisem někoho stašně slavného za 10 000, hasičské nástroje za 40 000 nebo auto za půl milionu kterých bylo vyrobeno jen 5 na světě ...... Někdy mě to zaujme už kvůli tomu co najdou, něco o tom řeknou a vysvětlí co to vlastně umí a k čemu to je. V téhle špatné šou učinkují lidé o kterých se nelze vyjádřit jinak než jako o typickém obyvateli USA (nula která nic neumí a tak se musí hrabat v odpadu aby se úplně udělal z toho že prodal kus šrotu za 100 babek a mohl si alespoň dneska koupit burgra a kolu) který umí jen nadávat, urážet a v případě "opálených" afroameričanů (tady mě zaráží hlavně to že se jim musí říkat afro-američané , když 99% z nich ani neví kde afrika leží) i máchat rukama a dávat najevo pohradání bílím obyvatelem který mu (opět) ukradl možnost mít něco víc než zbytky. Kdokoliv je v této skupince tmavší, okamžitě se chová jako mentál a dává najevo svoji černou nadřazenost ..... No nic .... Co se týká věcí co najdou, baví mě jejich nulový myšlenkový pochod a jdou do nejbližší zastavárny (tady zabolí hodně to že už se ani nesnaží to maskovat jako realitu) kde se začnou dohadovat o ceně aby nakonec z falešným úsměvem na rtech prohlásily jak na tom nevydělaly a že ani nečekaly že za kus hnoje dostanou 400 babek. Tady naplno propuká absolutní demence jednotlivých aktérů, snažící si svým výkonem zasloužit oskara, kdy bych očekával (myslím v realitě - tady je jasné že scénář je pevně daný) že zajdou do více podniků, popřípadě si zkusit o té věci alespoň něco zjistit, nebo to zkusit třeba alespoň umýt a oprášit a dostat za to 5x tolik než hned v té první boudě na kterou cestou narazí. Na druhou stranu když se podíváte na tu skupinu lidí kterým nevěříte IQ větší než 60, tak to vlastně dává i smysl že jim stačí pár zelených papírků za které si můžou koupit bombńy a přívěšek na klíče ..... Někdy je to zábavné, někdy to hodně přehání, někdy to dokáže zaujmout. Za asi nejvíc přehnaný díl bych pak označil ten kde našli pod plachtou v podstatě celé auto (prostě kastli a asi 8 krabic dílů + dveře, kapotu atd) ze kterého se vyklubalo nějaké strašně krutopřísně nařachané super auto v tuningu za které jim nabídly asi 300 000. Pokud po takovém dílu ještě někdo pořád věří že je to skutečnost a ne divadelní představení, není mu pomoci. Jinak by mě ale opravdu zajímalo jak to vlastně funguje v reálném světě, kdy po otevření takového skladiště najdou třeba ten hasičský vercjak. Nějak se mi nechce věřit že by opravdu dovolily někomu na tomhle vydělávat prachy když bych okamžitě očekával že cokoliv co má vyšší hodnotu jak 500 dolarů, hodně smrdí po čorce a nebo trestném činu. Určitě ale nikdy neuvěřím tomu že někdo "zapomene" platit sklad ve kterém má 8 kytar v hodnotě 100 000. No tak. Když přimete jejich pravidla pro tyhle show a máte jasno v tom že nejde o nic jiného než pobavit, můžete si to v klidu užít. 2 hvězdy si to asi zaslouží (jak už jsem psal na začátku, je možné že jsem viděl jiný typ tady té šou ale ono je vlastně jedno jestli jsem tu správně, tohle jde použít i na ty ostatní bez změny komentu a hodnocení)

Bod varu (2021)

Nejsem si jistý co ten film měl jakoby komu říct. Pokud bych se měl nějak vžít do role pozorovatele nejhoršího dne v životě kuchtíků, nemám tušení co si z toho mám vzít. Ne jako vážně, tady ten film v podstatě ukazuje jeden den, tudíš je jasné že tato sestava lidí už spolu nějaký ten měsíc asi dělají, tím pádem by asi o sobě už nějaké ty neduhy měly vědět. Tady to působí jak kdyby se všichni viděli tak po třetí v životě, jsou překvapení z toho jak s nimi někdo mluví a nebo se diví proč tamten nebo tuten jednají zrovna takto. Uměle vytvořený řetězec problémů který se vrší a stupňuje a celé to působí jako že to dělají schválně v nějakém trenažéru kuchařství aby se ukázalo pod jak velkým tlakem se začne člověk hroutit. Neskutečná patlanina a hloupá snaha o drama s lidmi o kterých si asi máme myslet že jsou momentálně v nějakém trablíku a nemají zrovna svůj den. Pochopil jsem z toho že ti lidi se takhle chovají normálně každý den, vztahy jsou nulové, hlavní kápo kuchyně je prostě blb a ještě nesympatickej a ostatní osazenstvo je tam jen proto aby fungovala dramatická linka filmu. Upřímně, když zaměstnáte partu namyšlených a duševně chorých lidí a dáte je do skupiny stejných lidí, co asi čekáte že se stane ? Jedna hvězda - a to vlastně ani nevím za co.