See (2019) (seriál)

1 serie : 3 hvězdy /// 2 serie : 2 hvězdy

Všude dobře, sám doma nejlíp (2021) odpad!

Co k tomu mám napsat. Tohle je prostě nepochopitelné a nemám tušení kdo vůbec mohl něco takového odsouhlasit a schválit. Nefunguje tady vůbec nic. Dítě je nesysmpatický spratek kterého bych každý den mlátil ráno a večer už jenom proto že existuje, dvojice hlavních hrdinů je zralá na ústav protože jejich mozková kapacita má méně bodů než to dítě, zápletka nedává smysl, dialogy bolí, táhne se to do nekonečna a celý ten systém pastí je tak okatě nefungující že to nedává smysl ani když si odmyslíte fyziku a logiku. Sám doma je film který nemám nijak rád ale beru ho jako dobrou komedii se skvělou dvojcí lupičů (nebo spíše mokrých banditů) ale tohle je čiré zoufalství. Pokud nemají ve věznicích povolené tělesné tresty, tohle by je mohlo dokonale nahradit. Pokud by teda někoho nenapadlo to zařadit jako zbraň zakázanou nějakým zákonem.

Metaloví lordi (2022)

Nikdy jsem nepochopil co je na této hudbě tak fascinující že každému kdo ji neposlouchá se lidi smějou a říkají mu že nerozumí hudbě. Jak poznamenala jedna moje známá na dotaz "Co by ze mě udělalo dobrého strýmera ?" "Když budeš chtít hodně lidí bez ohledu na kvalitu toho co děláš, pouštěj na strýmech metal a hlavně ho pouštěj co nejvíc nahlas aby ti nebylo rotumět co meleš za kraviny. Pak z tebe bude dobrej strýmer, protože kdo neposlouchá metal je pro okolí za debila který nerozumí hudbě" Koukala na to dcera takže jsem se občas zastavil a koukal taky. No a nebavilo mě to, už jen proto že jsem přesně ten "debil" který tuhle hudbu neposlouchá. Sestava lidiček a postaviček byla celkově dost nesympatická a vlastně kromě jedné hezké holky ktará se tam občas mihla, není komu fandit. Typický blábol o tom že když se budete chovat jak kreténi, budete mlátit do všeho kolem sebe a tvářit se jak po lobotomii, může si vás někdo všimnout. Co záleží na tom že pro okolí budete za tupé negramoty, metal je přece nejvíc. No, není ... (Netflix - titulky) Hodnotit to nebudu. Neviděl jsem to celé a můj odpad by asi nebyl úplně zasloužený.

Moonfall (2022)

Pár věcí vypadá dobře, sem tam se i daří diváka překvapit ale většina děje se prostě nedá snad ani popsat, tak je to v celku hloupé. Přitom ta konspirační teorie se mi hodně líbí a už jsem na toto téma četl několik článků. Nejsem scénárista takže tady nebudu tvrdit že bych dokázal sepsat lepší linku ale řekněme si na rovinu že tohle se moc nepovedlo. Emmerich má dobré nápady a vyloženě si libuje v destrukci, jenže na to nestačí jen tak poslat Měsíc k Zemi a čekat že to lidem bude stačit v podání jaké ukazuje film. Myšlenka dutoměsíce je fascinující a je třeba škoda že to nepojmul jako slušnější a kvalitnější verzi Iron Sky s podobným tématem - mimozemské technologie - mohlo by to podle mého fungovat slušně. Tady ten příběh kulhal na obě nohy a ještě to v několika momentech vypadalo jako že to myslí vážně aby o 3 scény dál vyzněl celý dialog a chování postav jako parodie. Netuším o co Emmerichovi přesně šlo ale moc se mu to evidentně nepovedlo. A to že film není nijak kvalitní není tím že tady jakákoliv fyzika nedává moc smysl. Co jsem ovšem ve filmu velice ocenil, byla absence amerických vlajek a absence klišoidních proslovů před nastoupenou jednotkou. Před cca 20 lety by to mohlo být superultrakrutopřísněkůůl ale píše se rok 2022 ne 2000.

Za sny až na Mars (2022)

Až do "kapitoly" MARS, docela příjemný romantický film pro mladé a nebo mladší. Walt a Sophie jsou celkem příjemní a člověk jim to tak nějak přeje, dialogy nebolely, vtípky povedené a i ta linka s Marsem je docela v pohodě. Jenže po příletu to jde hodně dolů. Konec je prostě takový jak všichni čekají takže proč ne. Pobavilo mě jak ukázaly Waltovi že o něm celou dobu věděly :) "Dělejte že ho nevidíte" ..."Bože to je blb" ... "Všichni se tvařte že tu není" ... "On si snad myslí že je neviditelnej" ... Jak se ale začalo přesně v duchu romantických komedií tak trochu tlačit na závěr, tak to prostě nefungovalo. Hmm, hmm, budu hodnej a dám 3 za to že to alespoň není debilně trapné.

Halo - Kontakt (2022) (epizoda)

Hru neznám a ani netuším o čem by měla být. Podle ohlasů na netu to ale je něco jako nevíc nejlepší nejdokonalejší věc co kdy vznikla. No nemůžu posoudit jak hloupá je hra ale seriál začal dost uboze a nemám tušení o co tam šlo. Nějaký UNICEF (nebo co) má vojáky Sparťany (byla by sranda kdyby tam měly ještě Slávisty ale to by pochopily jen v ČR takže asi smolík) se kterýma dělají propagandu po celém vesmíru a nemám nejmenší tušení komu vlastně mám jakože fandit, když je evidentní že tady ten UNICEF je banda hajzlů z vymytýma mozkama propagandou "za lepší zítřky obětujeme všechno" a neváhají sejmout nějaké shromáždění (v minulosti byl nějaký mírový kongres nebo co a tady ti Sparťani tam vyvraždily celou populaci protože .... prostě to někdo řekl, tak moc mají vymyté mozky) ale vlastně jsou ti hodní protože poslouchají gestapácké vedení UNICEF a jejich rozkazy. Kdo jsou Covenanti vím jen tolik že mimozemšťani co válčí protože ..... netuším. Vůbec nechápu o čem to bylo a co se tam dělo, kdo je kdo, proč se válčí, kvůli čemu a nebo co je vlastně cílem války. V diskuzi jeden chytrý maník poznamenal "co je to za blbou otázku. Myslíš, že takovýto určitě drahý seriál natáčí jen pro znalce hry? To se natáčí vždy pro co nejvíce diváků, tedy bez nutnosti znalosti videohry" (NewScream) což je asi pravda že, když po prvním díle nemám tuišení co se tam děje. Pokud je tohle i pro neznalce videohry tak by mě zajímalo jestli někdo kdo to nezná, má ze seriálu "super" pocity a je vystříklej z toho děje. Písí triky (tady se neodvážím napsat CGI protože bych urazil i Asylum srance) jsou jak z intra 10 let staré videohry - bylo až bolestivé sledovat jak na tej základně skákaly všude malovaní panáčci - a celé to působí jak kdyby na to měly pár tisíc ze startovače a dělalo na tom pár fanoušků. Jestli tohle je vysokorozpočtový seriál, tak bych rád viděl kolik peněz skončilo na čích účtech protže není možný aby to stálo x milionů. Už jenom ti ochotníci musely stát tak 100 000 všichni dohromady, protože tam nehraje nikdo koho bych znal (a věřte že kolikrát s dcerou sleduju šílený kraviny na těch internetech) Scénář podle mě existuje jen ve formě náznaků a půlku dílu jsem měl pocit že všichni improvizují. Blábolení, gestapácká propaganda, tajemné tajmeství, muž bez vzpomínek, záhadný artefakt ..... běžte do háje. 1 hvězdu za ty Covenanty. Alespoň jednou jsou taky mimouni efektivní, silní a nesmrtelní díky pokroku. Možná zkusím ještě druhý díl, přece jen je to prej supermegapecka co nám všem chyběla snad 30 let (nebo jak je ta hra stará) a hodnocení je prej i na shnilejch rajčatech úplně nejvíc kůůl. Zatím je to přesně ten typ seriálu co nesnáším. Otevře 100 otázek, jsme vhozeni doprostřed něčeho o čem nemáme tušení a ještě je tam nakopnutých 5 záhad, všichni se tváří jak drsňáci, kecy jsou tak krutopřísné že vám budou krvácet bubínky ...... Prostě nuda. Takže zatím imaginární 1 hvězda.

Probuzení (2021)

Vydržel jsem do scény v kostele (cca 25 minut) pak jsem to vypnul. Hodnocení asi dávat nebudu ale vzhledem k tomu co tu píší ostatní, nemá důvod si myslet že by se to nějak zlepšilo, takže asi jedna hvězda za nápad.

Černý krab (2022)

Někdo někoho napadne, nevímo kdo koho, neznáme okolnosti, neznáme problém ani náznak co se sakra děje. Máme asi nějako souznit z hlavní aktérkou o které ale stejně nic nevíme, jako o ostatních. Víme jen to že umí bruslit, mají dovést zásilku 100 mil daleko po zamrzlém fjordu. Během toho samozřejmě sledujeme jak jejich skupinka řídne. Na konci jsou už jen 2 a my víme že je v sázce "všechno" ale nemáme tušení jak velké to "všechno" je ani co to vlastně znamená. Víme že se jedná o cosi co možná může být biologická zbraň, jenže už se nic dalšího nedozvíme. Jde jen o část planety ? O celou ? O jedno území ? O nepřátelské, nebo místní území ? Nevíme nic. Chápu že film je v tomto až děsivě realistický, počítám že kdyby nás někdo napadl tak taky nemáme moc informací proč, co, jak, a nebo co se vlastně děje, to ale neznamená že nechci alespoň základní informace. Takhle je mi jedno kdo žije a kdo ne, protože si řekněme upřímně, nemáme tušení kdo je tady ten hodný a kdo ten zlý a kdo vlastně za co může. Válka je válka a vojáci poslouchají rozkazy (i slepě jen pro malinkou víru v nic) ale tohle je film, ne realita. A otázky bez odpovědí mě štvou už mnoho let. Neříkám že ten film není zajímavý, má svoje momenty ale jinak nenabídne nic než prázdnotu a zbytečnost. Konec jsem vlastně ani nepochopil a je mi šumák že tam vůbec někdo umřel (Netflix - titulky) PS : v celé téhle zoufalosti je pak nejgeniálnějším argumentem pro vyslání krasobruslařů to že na loď je led příliš silný a nemohla by se dostat do cíle a v průběhu filmu se pod bruslařema asi 70x proboří led, všechno kolem nich praská a tloušťka ledu jen tak tak udrží 60 kilovou ženskou.

Proměna (2022)

Přijde mi že tohle není Pixar ani omylem. Hlavní hrdinka (a nejen ona) je nesympatická, divně naanimovaná a hlavně nepůsobí jako někdo komu jde fandit. Asi bych dokázal pochopit jednání matky která se snažila aby dcera byla v klidu a pohodě ale třeba scéna první proměny - alias "červené" problémy - byla tak hrozná že i manželka kroutila hlavou a i když my víme že se nejedná o problém s menstruací, tak matka jedná doslova jak kráva a člověk se pak nediví že taková matka pak působí dost divně. Jako my máme dceru už starší a už si tímhle prošla ale nepamatuju si že by manželka dělala takové peklo. Komando dalších pand v závěru už mi přišlo vyloženě navíc a k ničemu a celý ten závěrečný konflikt byl přesně to co bych od Pixaru nikdy nečekal takže jasné že Pixar už asi končí a Disney do toho bude kecat čím dál víc. Pixaru je škoda, jejich zajímavé a originální animáky jsou vždy něco jiného a nečekaného. Disney zabíjí další značku a začínám celého toho současného myšáka upřímně nenávidět.

Batman (2022)

Moc dlohé, moc temné, moc tmavé, moc deštivé a pochmurné. Chápu že Gotham je někde na jiné planetě v jiné galaxii a nic proti, sci-fi mám i rád ale k čemu to všechno je když mě to nebaví tak jak by mělo. Nechci tyhle filmy kde musím přemýšlet kdo v té tmě a dešti stojí ve stínu, nechci filmy kde neexistují jiné barvy než černá a šedá, nechci filmy kde se kvůli tmavým scénám sám domýšlet co se tam vůbec děje. Příště bych doporučil celého The Batmana točit v noci v tunelu bez světel a ušetří miliony za triky. Auto je přesně takový ten natuněný nesmysl pro lidi co si v 50 hrajou na 30. Batman je v podstatě v pozadí, přichází na scénu tiše a nečekaně, je spíše popisován jako bojovník který operuje tajně a ve stínech ale má auto které po nakopnutí řve přes půlku města. Nolan měl sice tu bestii co vypadala jak tank ale bylo to tiché a praktické auto. Půlka scén je postávání, chození a nebo mluvení do zad (a ještě ve sloumoušnu) pak se tam někdo oběví a nemám tušení proč by mě mělo zajímat kdo to je když nevidím ani na 3 metry kvůli dešti a tmě. Jak už tu bylo psané, kdyby tam nebyl Batman (teda The Batman) tak by to mohla být zajímavá dvou dílná kriminálka. Jako jeden film s netopejrem to na mě nefunguje. 3 hodiny jsou prostě moc a ta atmosféra mě nebaví. Pattison je fajn, nijak mi tam nevadil (upířinu jsem nikdy neměl odvahu zkouknout takže nejsem ovlivněn jako mnozí další) ale je otázka k čemu tam vlastně je když tady Alfred je víc Batman než on. Zachmuřilý výraz Bruce a Batmana z něj dělá nějakého gotic sado maso podivína který nemá žádnou duši. I ta romantická linka byla vyloženě slepá ulička kdy mi přišlo že je mu totálně šumák že je tam holka. Kdybych si mohl typnout tak původně bylo v plánu že Bruce bude gey a studio to nakonec raději škrtlo aby nedostaly přes držky. -- . Zkrátit, přidat jas, ubrat deště, přidat barvy a možná to bude fungovat.