• Pohádka

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Moc pěkná laskavá pohádka, mile mě překvapily písničky, Veronika K.K. velmi krásně zpívá, záporáci Lábus s Vladykou výborní a Valentýna Bečková skvělá, celkově podařené obsazení, kvalitní scénář a fajn humor. Pohádka velmi aktuální: např. "Dáme mu funkci a on bude dělat špinavou práci za nás."

Seveřan (2022)

Drsné, syrové, temné, brutální, agresivní, psycho(tické), naturalistické, výpravné, nadhodnocené + bonus krásná příroda; za mě však již bych to podruhé vidět nemusela...

Úžasňákovi (2004)

Nic extra, mě to tedy nějak nenadchlo a ani moc nebavilo, navíc celkem ošklivé animace.... Průměrňákovi

Ambulance (2022)

Napětí, adrenalin, akce, drama, humor (ty odlehčující momenty jsou naprosto super). Nenudila jsem se ani minutu. Jasně, že je film natočen, aby se líbil, ale tomu já říkám filmařská řemeslnost! Nikdo nejsme černobílý - dobré prokreslení povah a postav. Vyzdvihla bych velmi kvalitní scénář. Jediná výtka je občas nepříjemná kamera hlavně ze začátku především jak jsou bratři v podzemních garážích. Další výtka při první přestřelce před bankou vůbec není jasné, kdo na koho střílí. Přijde mi jakoby stříleli jen z plezíru - nereálné, nevěrohodné. Pobrečela jsem si hned na začátku a na konci. Ale mě tato citová "ždímačka" 🙈😅 vůbec nevadí právě naopak. Zde samozřejmě podhodnoceno za mě  slušná 4*- 4,5*

Prostě úžasná (1994)

"Existuje místo, kterého když se dotkneš, žena šílí. Kde? Její srdce."

Válka nevěst (2009)

Pipkoidní, klišoidní, jednoduché  ve stylu, "když jsme byly malé holky, vysnily jsme si svatbu jako středobod a nejdůležitější věc našeho života".

Ploty (2016)

Příliš upovídané, negativní a lítostivé, občas až často nudné, blbý kecy, jinak bych dala 4

Smrt na Nilu (2022)

Gal Gadot jako femme fatal a slušně jí sekunduje Emma Mackey, kterou jsem doposud neznala. Krásná hudba, vizuál, zajímavý, napínavý příběh, sem tam humor a pár dost slušných lekaček. Postavu Hercule Poirota moc nemusím, ale tento film se mi velmi líbil. Určitě doporučuji.

Manželka a manžel (2017)

Velmi zajímavý film, ze začátku nic moc, ale jakmile dojde k výměně, dostane film správný směr a "grády". Akorát jsem měla problém s hlavním hercem, ale to je asi jen moje antipatie. 😉