• Krátkometrážní

La La Land (2016)

"Ať si do mě život buší, on se unaví. Pak mu zas ukážu." Já jsem tedy brilantní zpěvák, kterej dokáže svým patrně tenorem vyděsit jakékoli množství demonstrantů a zahnat je na zoufalej útěk do uranovýho dolu. Proto si dovolím hodnotit pěvecký výkony hollywoodských kolegů a musím uznat, že se se mnou nemohou měřit, protože ti by svým kuňkáním nezahnali ani veverku do lesa. Nicméně se to o něco lépe poslouchá a i když jsem se v průběhu filmu cítil býti tradičně obalamucen oscarovým pozlátkem, tak musím uznat, že Mia na konkurzech, Sebastian v popovým balení a závěrečnej kýčovitě pestrobarevnej alternativní konec mě hodně pobavili.

Zlaté časy (2016)

"Mluvčí Bristolské a Jihozápadní policie oznámil, že loupež byla možná několik měsíců plánovaná a provedla ji vysoce organizovaná skupina zločinců." Určitě? No když to říkal ten mluvčí, tak je to určitě pravda, nicméně já bych spíš sázel na okradené penzisty. Ono je to totiž poměrně lehké, protože pachatele divák dobře zná, jejich motivaci taky a tak jde jen o to, jak moc jsou zločinci zábavní. On to tedy žádný zázrak není, ale docela mě rozesmály chvíle, kdy na sobě Arthur zkouší chloroform, když kočku zasáhne výbuch modré barvy či když se dementní detektiv Stringer pouští do jakékoli akce.

M*A*S*H - Pouze pro důstojníky (1973) (epizoda)

"Co provedli teď, Radare?" Hawkeye a Trapper si svou návštěvu Tokia vyloženě užili, ale v MASHi mezitím zavládla vojenská disciplína a s tím je třeba něco dělat. Nikdo samozřejmě neumí rozežrat systém zevnitř tak jako dva kapitáni, takže o zábavu je postaráno a my ostatní si zatím můžeme dát banánové daikiri v důstojnickém klubu. A než se klub zaplní příbuznými důstojníků, tak musím podotknout, že nikdo neumí tak krásně salutovat, jako Henry v trenýrkách s přilbou na hlavě.

M*A*S*H - Žhavé rty a prázdná náruč (1973) (epizoda)

"Chci, abyste projevovali major Houlihanové zdvořilost a respekt hodné toho, kdo dosáhl její šarže a pohlaví." Nikdo neumí tak krásně velet jako plukovník Blake a málokdo se umí tak krásně opít jako jedna nejmenovaná vrchní sestra. Mě tato epizoda hodně inspirovala, takže si od filmové společnosti Tabasco z Havany taky objednávám film Pavlína z Paříže a její pelikán a po jeho zhlédnutí se dle rozkazu ihned půjdu vysalutovat.

Únos (2017)

"Ja som si myslel, že Tajná služba občanov chránia. Nie že im púšťa elektriku do gulí." Tak to sis myslel špatně. Propojení politiků s tajnými službami a organizovaným zločinem je totiž tak těsné, že lidská práva budeme řešit raději v Tibetu. A jak koukám na Slovensku je to podobné jako u nás. Kdo se zkrátka zaplete, tak tomu může upadnout hlava nebo vybouchnout auto. Já se tedy přiznám k tomu, že kdybych nebyl rámcově obeznámen s případem, tak se asi moc nechytám, ale takhle to bylo jasné, zkratkovité a nijak zvlášť zajímavé. Přesto mě hodně pobavil únos novinářky a následný projev mafiána Efendiho zakončený suchým sdělením: "No vidíš, máš svoju pravdu. Ešte si aj dobre zajebeš."

Skrytá identita (2006)

"Už se nemůžu dočkat až ti do toho úsměvu šlápnu." Já jsem býval policajt, který se infiltroval do gangu, který mě pak vyslal infiltrovat policii a od té doby se udržuju ve fázi pernamentního zmatení. To se hlavním postavám tohoto snímku stát nemůže, protože skrývat pouze jednu falešnou identitu není tak složité. Nicméně mě to celkem bavilo rozmotávat, chvílemi mě to i napnulo, ale přesto mi tam něco chybělo. Nevím přesně co, ale sex Homera Simpsona s mámou Škopkovou to určitě nebyl.

Autobazar Monte Karlo - Série 2 (2016) (série)

"Blbeček, kterej nepozná, že to auto není z Německa, nepozná ani, že to bylo na střeše." A jelikož je nás blbečků stále dostatek, stejně jako stáčedel a animovaných diagnostik, tak se ojetá auta stále prodávají a Karlos má kšeft. Mě to s ním zase bavilo a taky mě to utvrdilo v tom, že mé další auto si zase odeberu nejpozději v okamžiku, kdy bude sjíždět z linky. Tedy ještě předtím, než jeho motor pozná zlaté české ručičky a moje peněženka zapláče nad ceníkem autorizovaného servisu.

Autobazar Monte Karlo - Svatba 2 (2016) (epizoda)

"Neplakej, Bublinko. Já vím, že to jeho dítě je moje." Bóďa je naprosto skvělý a tím svým neustálým "Ano" mě pořád rozesmíval. A pohádka o tom, jak Hugosvině málem vyženil stádo jeřábů a válec, taky nebyla špatná, ale hlavní je, že se ti mladí mají rádi. Tedy alespoň z padesáti procent.

Autobazar Monte Karlo - Diagnostika (2016) (epizoda)

"Jakou diagnostiku? My jsme slušněj podnik." Animovaná diagnostika byla naprosto boží a navíc mi dokázala, že snad i můj vůz by za jistých okolností, když se nikdo nebude dívat, by mohl být ve skvělém stavu. A to ho stačí jenom připojit přes ty blůty a už to frčí. Ju? Za mě: Ju.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

"Nakapal jsem si do nosu tolik eukalyptu, že mě ve snu napadla vzteklá koala." Sluha Niles je boží a s tím ostatním mám trochu problém. Zejména chůva Fran je mi sympatická natolik, že bych ji na rok zaplatil do služby svému největšímu nepříteli. Bohužel žádného nemám, takže může dál sloužit u nudného pana Sheffielda a já si budu dávat velký pozor na to, abych zašel na návštěvu pouze ve chvílích, kdy v domě řádí Niles a ostatní jsou pryč, zticha nebo stávkují na sociálce.