Big Brown Eyes (1936)

Dialogově slušné, scénaristicky slabé. Začínající Cary Grant není zlý, zápletka je ovšem slabá a v druhé půli je tam pár vyslovených nesmyslů. Ale má to typické kulometné tempo a vtip.

Muž odnikud (2010)

Výborná akce a dost hnusně detailní pozadí asijskýho obchodu s orgánama. Jinak je to dějově dost prostý, klasický vzorek dítě+osamělý drsňák+mafie=krvavá jízda pomsty , co celé krok za krokem. Sice předvídatelné, ale dobré.

Tošokan sensó (2013)

Zápletka trochu jak z Orwella, celkem zajímavá. Ale provedení dost šílené, spolu s dost přehnaným patetismem a dlouhou stopáží, navíc boj o knihovnu byl skoro směšný. Na to jak to solidně vypadá, to byla slabota. Akční složka to dost sráží dolů, jinak by se to asi dalo.

Misyeon paseobeul (2021)

Špionská buddy movie, takže v první polovině spíš vtip, ale potom i slušná akce. Není to hloupé a odsýpá to, jako oddechovka to splnilo svůj účel.

The Divorce of Lady X (1938)

Celkem originální konverzační komedie se sympatickým mladým Laurence Olivierem. S největší pravděpodobností se jedná o nejstarší britský film, jaky jsem kdy viděl a je to zajímavé srovnání s americkou produkcí té doby. Merle Oberon znám jen letmo, ale oba jsou fajn a sedí k sobě. Vtipné, rozumně střelené a kolorovaný Londýn třicátých let je fajn.

Všechny moje lásky (2000)

Kniha byla skvělá, dost věcí mi v ní mluvilo z duše. Ve filmu taky, ale filmový John Cusack mi přišel jako mnohem větší kokot. Jinak obsazení i humor ok, navíc klasicky hudba všude a ve všem. Nános melancholie je místy trochu depresivní, ale to je tím dost přesným vystihnutím lidské psychiky.

Sebevražedný oddíl (2021)

Lepší než minulá adaptace. Je to sympaticky ulítlé, více vtipné, lépe obsazené a tak nějak uvolněnější a komixovější. Elba je charismatickej a zahraje asi fakt všechno. Daniela Melchior je neskutečná sympaťanda, tu si zapamatuju. Zábavné a ne křečovité, hurá.

Expedice: Džungle (2021)

Trochu moc orientace na mladší ročníky, spíš Jumanji než Mumie. Celkem i zbytečně dlouhé a hodně pohádkové, všechny ty čáry a kouzla mi přišly navíc. Emily Blunt je energická a živá, role jí podle mě sedla. Dwayne sice zahrál svůj asi standard, ale za prvé má podobných rolí jako máku a už se dost opakuje a za druhé je přeci jen topornější a roli by líp zahrál určitě někdo charismatičtější. Triky ujdou a sem tam slušný vtip, ale je to přeci jen Disney, takže učesané, krotké a barevné. Do kina na léto v pohodě, ale chybí tomu šmrnc a jiskra.

Harry Brown (2009)

Michael Caine výborný a přesvědčivý, což se ovšem nedá říct o scénáři. Je to sice atmosféra jako hrom a syrový to je jak tatarák, ale postavy jsou divný, tempo je pomalý a pomstychtivej děda se tam místy jen tak motá.

Jolt (2021)

Kate je pořád kus a místy je to nahláškovaný jako blázen a fakt vtipný. Ale hrozně to tlačí na pilu a chce to být tajemný a akční a hlavně děsně hustý. Jako oddechovka proč ne, pár nápadů to má, ale je to občas dost laciný a scenář je odfláklej.