Úžasná událost (1936)

Garry Cooper je sympaťák a Jean Arthur hraje další svoji nakonec prozřevší zlobivku s řezavým hlasem taky fajn. Plno rázovitých postaviček a milého humoru, ale zápletka mi prostě přišla slabá. Nevadí, že to je celé naivní a taky mi to příjemně ubíhalo, ovšem jak začal soudní proces, přestalo mi to dávát smysl. Garry Cooper tam seděl a mlčel, koukal jak bulík a nic. Tak tomu se těžko věřilo, zvlášt pokud bylo obvinění tak směšné a vachrlaté. Ale má to Hollywoodskou atmosféru třicátých let a na pohodu na večer to lze doporučit.

Krvavě rudé nebe (2021)

Příšerně se to vleklo, byť zápletka s matkou co chrání syna to trochu zvedá, ovšem jinak to byla fakt nuda, nesmysly, nemělo to potřebnou béčkovitost.

Nicky Larson: Agent amatér (2018)

Sice jednoduché, ale přitom žánrově naprosto čisté. Akční scény, kamera, střih-za to by se nemusel Hollywood stydět. Navíc je to odlehčené, a ztřeštěné, ale přitom ne hloupé a některé vtipy jsou prostě ultimátní. Obsazení fajn, dlouhé akorát. Tahle partička má sice výkyvy v kvalitě humoru, ale tohle se povedlo.

The Whole Town's Talking (1935)

Spíše úsměvný příběh je zajímavý hlavně dvojrolí Robinsona, kdy především role gangstera mu díky jeho úšklebkům sedla jako ulitá. Jean Arthur a její první větší role je díky její vizáži a náznakům jejího pozdějšího humoru celkem solidní, jinak je to spíš průměr.

Život pod vodou (2004)

Imaginace a vizuální složka jsou typicky Andersonovské. Humor také, scénář také, tudíž to často klasický film moc nepřipomíná . Ale ta hravost je místy skutečně nádherná.

Tichý zabiják (2013)

Příliš patetické a dějově kostrbaté. Herecky jakž takž, ovšem třeba tu tolik chválená akce je sice celkem nápaditá, ovšem děsuplně sestříhaná. Hlavní linka spícího teenagenta je zajímavá, ovšem dost nevyužitá. A navíc to totálně zabil šílený český dabing, což u asijských filmů není poprvé.

Usagi Drop (2011)

Úsměvně, trochu melodramaticky podané, ale celkem příjemně. Trochu jsem nepochopil ty japonský reálie, jako že cizí dítě může si vzít někdo příbuzný a co matka, otec to předtím řešil jak? Matka prostě dceru nechce. Ok.Úřady nic? To jsem se nedozvěděl. Ale holčička je vážně roztomilá a strasti novopečeného rodiče jsou zábavné.

Žádné prudké pohyby (2021)

Překombinované, se spoustou postav, byť výborně obsazené. Vyžranýho Brendana Frasera jsem skoro nepoznal. Ale i když to má Soderberghův rukopis a atmosféru, scénář drhne, dost se to vleče a konec  a vyvrcholení zápletky je hodně slabota.

Black Widow (2021)

Směle a v pohodě se to může zařadit mezi další Marveloffky. Nebyl jsem sice moc schopný brát to vážně, ale zlé to není a nové postavy jsou osvěžení. Hlavně David Harbour a Florence Pugh jsou i příjemně vtipní a originální. Akce je trochu darebně sestříhaná a celá ta rodinná linka je předvídatelná a trochu nudná, ale po delším filmovém půstu je další Marvel fajn.

Happî furaito (2008)

Ani komedie ani drama, balancuje to tak na pomezí obojího. Opět je to ale mile úsměvně lidské, včetně pohledů na osazenstvo letiště, běžný den letušek, mechaniků, pilotů... Mladá Haruka Ajase je zlatíčko, prostě k sežrání, je tu plno známých japonských herců a příjemně to uběhne. Viděl jsem během pár dní čtyři Jagučiho filmy po sobě a všechny mají stejnou pohodovou atmosféru a milý humor. Je dobré vědět kam zabrousit, pokud hledáte právě tohle.