Da shi xiong (2018)

Komedie to rozhodně není, Donnie Yen tu spíš připomíná čínskou variantu Mary Poppins, zachraňující studenty pár motivačními větami. Děj je místy výjimečně nesmyslný a dvě pouhé akční scény to rozhodně nezachrání. Hudební doprovod vysloveně vlezlej.

Red Notice (2021)

Vysloveně neurážející film. Je to místy zábavné, místy nápadité, fajn herci, exotika, triky...Ale je to děsně naleštěné, napomádované, sterilní, nemá to syrovost, jiskru. Reynolds stále baví a Gadot stále zdobí, ovšem Dwayne už trochu nudil. Oddechovka určitě ano, a ne vysloveně špatná, ale trochu moc vypočítaná na efekt.

Duch boje (2008)

Originální choreografie a neokoukaná bojovnice, která je fakt dobrá. O zbytku není moc co říct, béčkovej scénář i herci. Ale bojové scény to vynahrazují celkem dostatečně.

Není čas zemřít (2021)

Není to opět klasicky moc Bond, ale není to ani extra zajímavý příběh. Nechápu proč bylo potřeba natahovat stopáž tklivými vzpomínkami anebo romantickými záběry pláže, hor, lesů ...Záporák je spíš směšný a jeho motivace podivná, vysloveně epickou akci bych asi hledal taky těžko, byť špatná není, Kuba byla výborná, spolu s Annou de Armas. Craig a Léa za mě dobrý, jejich linka byla asi jediná zajímavá. Nehezká nezajímavá náhradní 007 nudila, asi to není celé tak zlé jak jsem se obával, ale jestli je to důstojné završení Craigovy éry, no nevím. Byl jsem naměkko, ale zároveň jsem asi čekal něco jiného.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

První půlka zajímavá a akční, ale potom to děsně zpohádkovatí, už to trochu nudilo a akce byla slabší. Ale je to celkem příjemně jiné a i když by tomu víc akce a humoru místo čínské mytologie prospělo, docela to baví.

Nu chuo čung an (2021)

Začátek je hodně silnej a nářezovej. Bohužel to potom začne vysvětlovat a lkát, takže nastane průměrná udržovačka k finále. To je sice výborný, ale dost chaotický a podivný. Kromě Donnieho Yena, kráčejícího v čele svojí jednotky vstříc nebezpečí jakožto největší správňák polda, což mu sedí,ne že ne, mě ale toho moc nezaujalo. Choreografie někdy super, někdy slabší, ale akce mohlo být víc, záporák dobrej a vyjímečně dobře motivovanej, ale na víc, než jen slušnej policejní akčňák to nedoleze.

Její komorník (1936)

William Powell je opět velmi dobrý a zábavný, ostatně právě kvůli němu jsem si film pustil. Role komorníka sedne jeho typu humoru a některé dialogy, hlavně z úvodu filmu, jsou parádní. Potom se to bohužel dost zpomalí a byť je ztřeštěná rodinka zábavná, moc se tam toho neděje. Carole Lombard velmi průměrná, naopak pobavil Eugene Pallette.

Stalo se jedné noci (1934)

Má to překvapivý švih a vtip, navíc mě hodně bavila část v autobuse, to mi přišlo originální. Dialogy jsou svěží a Clark Gable se svým rošťáckým úsměvem je sympaťák. Milá CC je bohužel v nejlepším případě jakžtakž roztomilá, jinak nic. Charisma, krásu nebo projev extra talentu jsem u ní hledal marně, některým Oskarům vážně nerozumím.

Lover Come Back (1961)

Zápletka celkem originální a Doris Day kulící svoje velká modrá očadla je roztomilá. Zato Rocka Hudsona jsem neměl nikdy za extra herce, natož sympaťáka. Hašteřivá dvojice je ale vtipná a dialogy, hlavně Tony Randall, jsou místy skutečně dobré.

Motýl vzlétl k záři (1937)

Dům plný hereček co nezavřou pusu a skvělá konverzační přestřelka mezi všemi a každou chvíli.V druhé části je to i vážné a premiéra Terry je procítěná a dojemná až nečekaně. Obsazení to táhne ač Ginger Rogers má jen jedno půl minuty trvající taneční číslo, neuvěřitelné.