13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Slušná akce s očekávanou dávkou patosu a patriotické omáčky. Postavy jsou vybrány celkem slušně, boj ztvárněn realisticky a mělo to hlavu a patu. Jen to nebylo ničím zvláštní a občas by prospěl střih spíš více než méně.

Ave, Caesar! (2016)

Nemůžu neocenit parádní výlet do zlatých časů Hollywoodu, a spoustu hvězd hrajících jiné hvězdy. Výprava, zákulisí natáčení..to všechno se mi líbilo moc a moc. Herecky je to také dobré, Josh Brolin je výborný, taktéž scény s Channingem Tatumem. Ale i jako tribut starým časům je to prostě rozvláčné, a ač věřím, že se všichni dobře bavili, je to na sledování trochu nevyrovnané a utahané. Ovšem několik scén dle mého vejde do dějin Coenovské tvorby, namátkou Tanec namořníků, scéna s ponorkou...

Padesátka (2015)

Prostě se mi to nelíbilo. Zvláštní scénáristický mix komedie a... něčeho co nevím co je. Pobavilo retro ve flashbacích, některé vtipy , ale nudilo mě plno nesmyslů a rádoby dramatických vsuvek. Navíc opět stará neřest českých filmů - hlášky pro hlášky. Chápu, že to Kotek chtěl originální, a v jistém slova smyslu se mu to daří...ovšem pro mě nic moc.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Ač bylo kino plné dětí , film je spíš pro dospělé. Tolik úžasných narážek , vtipů, hrátek se jmény...nádhera. Animace je prostě skvělá, město zvířat je vážně uvěřitelné a proporce jsou velice reálné. Navíc detektivní solidní scénář a ne žvatlavé zpívánky , to je úleva. Opět po delší době vynikající animák.

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Ne úplně dobrovolně jsem tedy také zašel. A musím říct, je to hrozně poslepovaná koláž na téma retro. Product placement z toho trčí opravdu dost krkolomně a některé scény mi silně připomínaly Kameňák. Prostě sled scének , hláškující postavičky...scénář místy dost drhne. Linda Rybová mě snad jediná zaujala, opravdu je roztomilá a i hraje. Musím ale přiznat, odešel jsem před koncem. Ranní brzké vstávání do práce mě donutilo zamyslet se nad tím , jestli chci vidět konec. A víte co? Nechtěl jsem.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Skvělá kamera!! Hudba!! Herecky také vynikající. Dramatické, syrové a odsýpající. Jen jsem měl trochu problém s Emily Blunt, ale kdyby ste mě zabili tak nevím jestli s její postavou nebo s ní jako herečkou. Nějak mi tam prostě neseděla , na zážitek z filmu to ale mělo vliv malý , až nepatrný.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Vyměklá pohádka s minimem epických momentů a naprosto bez jakékoliv zajímavé akce nebo vzruchu! V podstatě na zajímavý okamžik čekáte, čekáte...a nic. Film na vás jen spiklenecky pomrkává : Koukejte, Hvězdný války , to je, co? Ještě že máme Harrisona Forda , který je opět výborný, taktéž hlavní ženská role je zajímavě obsazená , ta holka byla prostě dobrá. Ovšem Boyega jakožto prozřevší voják, mi vysloveně vadil , role je celá divná, a scénář má podobných míst víc. Já jsem zklamán.

Jak ukrást nevěstu (2008)

Jsem marod a ležím v posteli, a hraje v tom Michelle. To jsou jediné dva důvody proč jsem tuto nevýraznou kopii všech romantických komedií viděl. Je to bohužel nenapadité a nemá to švih, navíc se zápletce nedá věřit. Hlavní hrdina sice je celkem mile ulítlý a nedospělý , ale není tam žádná chemie, žádný dobrý humor...Jako čaj z použitého pytlíku. Prostě slabý odvar podobných , ovšem lepších komedií, které mají to " něco ".

Zakletá Ella (2004)

Ulítlá pohádka s okouzlující mladou Anne Hathaway. Místy překvapivě vtipné a kupodivu i písničky nebyly zlé.