Milionový nadhazovač (2014)

Disneyovsky měkká pohádka ,která poklidně plyne a ničím navíc nenadchne.

Ant-Man (2015)

Prapodivnost hlavního hrdiny je sice značná, zároveň jej odlišuje od, přeci jen poměrně velké, řady superhrdinů. Příběh je rozdán jasně, vezměte nulu a udělejte z něj hrdinu, ovšem toto klišé je zde okořeněno výjimečně podařeným obsazením. Titulní hrdina, hlavní kráska, hrdinova super roztomilá dcera, i tři hlupáci coby jeho neohrabaní parťáci. Film mi přišel značně vtipnější než podobné kousky a ač se v podstatě nedělo nic neočekávaně překvapivého, zabavil jsem se velmi dobře.

Noční běžec (2015)

Klasická Neesonovka, klišovitý, nicméně ne tak imbecilní scénář. Akční scény dobré, a někdy přímo výborné a nápadité, naopak děsivý střih a kamera. Ve výsledku o chlup lepší průměr. Ovšem jak dlouho to Liam bude takhle chrlit...

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Čekal jsem to horší. Kupodivu jsem se místy docela bavil, hlavně Bettany je výborný. Občas zazní opravdu dobrý vtip a kamera není špatná. I Depp je celkem snesitelný. Ale scénář je děsivá slátanina, a konec je strašný, to má být gradace děje a zápletky?

Jurský svět (2015)

Velice dobře vyvážený film. Je tam všechno. Triky, akce, která je dobře a originálně vymyšlená a nasnímaná, humor, dobré herecké obsazení...no a hlavně ty prďácký ještěři. Jedinou výtku bych snad měl k občasné zhovadilosti postav, a nelogičnosti v ději, ale s tím se asi musí počítat. Zabaví velmi dobře.

Hmyzáci (2015)

Sympatický ústřední pár, a natočeno celkem svižně. Ovšem tohle béčko ničím nepřekvapí, vtipy nic extra, scénář nikterak originální.

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Naprosto boží příběh, klasicky krásná originální animace a další ekologické a morální popíchnutí. Navíc vynikající anglická verze, dabing je hravý a vtipný. Stroje a stroječky, vše se točí, vrže, plácá ve větru...

Humr (2015)

Absurdní drama podle nejlepších řeckých tradic. Postavy z jednoho totalitního systému uprchnou do dalšího, lidé jsou zde odosobněni až na dřeň, v záběrech se motající zvířata všech druhů, minimalistická hudba a výborné herecké výkony. Černý břitký humor je také zastoupen. KVIFF 50. ročník.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Pro mě stěží za tři, a to jen kvůli uchvacujícímu vizuálu. Věděl jsem o téměř naprosté absenci dějové linky, ovšem i tak jsem byl celkem zaskočen obrazovou onanií režiséra, co si očividně dopřál orgie podle svého gusta a cizí peněženky. Některé akční scény berou dech, to ano, a bohatýrská produkce dokáže divy, ovšem přílišná honba za ikoničností je až moc znát. Byly tam pasáže, co mě opravdu nebavily, a závěrečná honička mě místy rozčilovala. Hardy byl očividně vybrán pro svou vyhlášenou topornost, která se zde krásně použila jako tvrďácká nemluvnost a zachmuřenost. Sestava modelek alespoň potěšila oko, a hudební doprovod ucho, a některé části uznávám, že jsem uznale kýval hlavou, ale jinak jsem zklamán.