Epizody války 2 - Legenda jménem Spitfire (2002)

Oproti dílu č. 1 - Bombardéry, tenhle díl nestojí za to. Je tam často dlouhé ticho, velké prodlevy a dozvídáme se spíš technické informace, než něco jiného.

Trabantem Hedvábnou stezkou (2009)

Chtělo by to alespoň dva díly, aby bylo podáno dostatek informací z tak dlouhé a psychicky i fyzicky náročné cesty. Je zřejmé, že se jedná o poměrně amatérské dílo - kamera, střih, ozvučení nestojí za nic. Cestovatelé si mohli dát víc snahy po cestě s filmováním. Jednoznačně oceňuji odvahu vydat se do takovýchto končin s tak mizerným autem. Jsem ovlivněna jejich druhou cestou, která mě naprosto dostala, a proto hodnotím stejně, i když v hloubi duše vím, že je to značně neobjektivní.

I Love You Phillip Morris (2009)

Trošku mi to připomíná snímek Chyť mě, když to dokážeš, nebo také Lhář, lhář. Ale i přesto, že námět není zcela originální, jsem našla místa, u kterých jsem skoro brečela smíchy. Když člověk pomine fakt, že je to zfilmované podle skutečné události, což mi přijde až neuvěřitelné, jde o kvalitně vyvedenou práci, u které se člověk pobaví a může relaxovat (resp. nemusí používat svou šedou kůru mozkovou, absolutně vůbec). Velké plus za herecký výkon McGregora, ten byl prostě k sežrání, byl správně teplej, skvěle zamilovanej a nakonec poníženej tím hloupým výmyslem o smrti. Prostě pan herec!

Vrtěti psem (1997)

Nějak se mi celkově tento snímek nepozdává. Ukazovat, že moc a peníze zmůžou vše, na to běžný člověk myslet nechce, a snaží se to ani nevnímat. Celkový námět tedy nepovažuji za hodnotný, co se herců týká, nejsem proti až na herecký výkon Dustina Hoffmana, který mi přijde takový roztěkaný, nedospělý. Těžko říci, zda se jedná o úmysl nebo jen o nevhodně vybraného herce. Každopádně v tomto snímku mi vyloženě neseděl, přestože ho mám velmi v oblibě.

Mrtvá zóna (1983)

Pěkné, tak přesně tak si představuji docela ucházející kvalitní horor, ne takové hrůzy, jako je Texaský masakr apod. Ale bohužel musím vzít v potaz mou nelibost v Christophera Walkena, čímž můj celkový dojem značně pokulhává. Lehce mi vadí fakt, že příběh začíná lehce pozměněně na rozdíl od své knižní předlohy, čímž je podle mě ovlivněn celý snímek. Ale když vezmu v potaz všechno kolem a kolem, bylo to velmi pěkné a působivé.

Fontána (2006)

Po čistě vizuální stránce jde o povedenou pohádku se šťastným/smutným koncem, záleží na úhlu pohledu. Samotný námět se mi velice líbil - napsaná kniha, hledání daru mládí a věčného života, to vše za příběhu lásky, který nemůže svůj osud naplnit až do konce. Ale nakonec bylo mé očekávání víc, než co jsem si z filmu skutečně odnesla. Je škoda, že celkový dojem působí neúplně, nedokončeně, přijde mi, jako by to byla namalovaná půlka obrazu a druhá zůstala v otaznících nedokončena.

Odpočítávání (2010)

Velmi nechutný, nevkusný kousek, byť snad i kouskem duše věřím, že podobná vyšetřování existují. Nemám ráda násilí, krev, vydírání atp., a tenhle snímek snad o ničem jiném nebyl. Odpad nedávám z důvodu skvělých hereckých výkonů, protože to se opravdu upřít nedá, ale jinak...

Zátoka (2009)

Nekomentuji samotný dokument, protože prostoru pro mé vyjádření by bylo potřeba daleko více. Ale komentuji jednu věc - jak může někdo hodnotit takový dokument, kvůli kterému dost lidí riskovalo krk, slovy, jako například, že existuje na světě mnoho kultur, soundtrack na jedničku, jinak nudné a podobně? Lidi to snad nemůžete myslet vážně? Proberte se! Vaše komentáře typu, že s tím my nic nenaděláme, jsou vážně k ničemu! Každým jednáním a rozhodnutím, které učiníme, se bude něco měnit. Vadí vám delfinária, cirkusy a podobné instituce? Fajn, tak tam kurnik nechoďte, chcete se zapojit do ochrany aktivně? Fajn udělejte to, ale nemějte proboha takhle pitomé řeči!

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Naprostý luxus! Geniální, skvělé, neotřelé, originální! Tohle dokázat chce fakt notnou dávku odvahy a velmi silných nervů. Kdo říká, že cestopis musí být snímek se zvířátky, kytičkami, stromečky...?? Perfektní dokument vybočující z řady nudných a stereotypních děl. Jen tak dál! A filmoví ,,znalci" hodnotící odpadem a podobně, jen do toho, ať každý vidí, jak jste šikovní. Ne každý snímek musí být z řad oceňovaného režiséra a ne vše musí přeci být ve stejných zajetých kolejích jako stovky jiných. A co, že se jedná jen o záznam, jak v Africe všechno jde a nejde?! Vždyť, kdo má zájem, rád se podívá, skeptici a ti, kterým se nelze zavděčit, se dívat přeci nemusí (aspoň si ušetří nervy, že?)...

Půlnoc v Paříži (2011)

Ten film je úžasný! Už dlouho se mi u žádného filmu, ani dokumentu nestalo, že bych hltala každou scénu jako hladové štěně. Chápu, že co se Allana týká, jde o poměrně odlišný typ snímku, ale proč ne? Podle mě se mu to velice zdařilo, i když žánrově jsme mimo jeho zajeté koleje. Je to jiné, ale je to dobré, velice!