Haló, haló! (1982) (seriál)

1. řada seriálu je poměrně nudná, je to sedm naprosto totožných dílů s jednou rozvleklou zápletkou. 3*. Od 2. řady se však seriál začne dost podstatně zlepšovat. Přijdou dvě nové postavy (von Smallhausen a strážník Crabtree, dvě z nejvtipnějších postav seriálu), aspoň částečné se osvěží zápletky a od 3. řady se také začínají lehce obměňovat typické hlášky hlavních hrdinů, občas dokonce parodují sami sebe. Obě 4*. Vrchol pak podle mého názoru přichází ve 4. řadě, kde snad co díl, to opravdu úroveň. 5*. 5. řada pod vlivem amerického stylu produkce preferující kvantitu nad kvalitou bohužel strašně kolísá. Sice tam jsou opravdu skvělé díly, jsou tam ale zároveň i dost nudné díly. 4*. Od 6. řady už v seriálu nevystupuje Roger LeClerc, protože zemřel jeho herec Jack Haig, a jeho náhrada, tedy jeho bratr Ernest, je velice slabá, dostává mnohem méně prostoru a ani jeden z dvou herců, kteří ho hrají, není tak dobrý. Postupně také dochází náměty, jak ještě ozvláštnit seriál. Myšlenka s těhotnou Yvette byla dobrá do té doby, než udělali z diváků blbce a celé to odvolali. 6.-8. řada spíše horší 4*. Potěšilo jedině malé cameo Hanse Geeringa. Závěrečná 9. řada, která popisuje konec války, přináší opět nové nápady. Bohužel celou řadu shodilo přeobsazení Herr Flicka. Naopak konečné shledání po letech bylo fajn. Celkově ale lepší 3*.

Plán útěku (2013)

Ty 4 hvězdičky hlavně za ten závěr a za to, jak si ze sebe Schwarzenegger dělal srandu. Jinak filmově spíš za 3 hvězdy.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Gratuluji tvůrcům, že se dokázali konečně (víceméně) odprostit od těch tragických masek. Také jim gratuluji k tomu, že jim se povedlo uvést postavu Jeremyho Rennera a nepokazili to jako jejich kolega Tony Gilroy. Mimo to potěšily minirole Vinga Rhamese, Michelle Monaghan a samozřejmě i Pavla Kříže. Ve filmu se povedly většinou i vtipné scény. Krom dlouhých vlasů Toma Cruise byl však problém i v mnohem plošším ději a velice málo výrazném záporákovi proti celkem fajn MI3. Závěrem bych snad dodal, že na Tomu Cruisovi jsou ty roky pěkně vidět.

Betrayal (2013) (seriál)

Dá se na to koukat, ale je to slabé a nudné. Příliš rozvláčný děj a poměrně nezajímavá zápletka... Seriál by byl snad i lepší, kdyby vedlejší zápletka s vraždou byla hlavní a aktuální hlavní by tam vůbec nebyla.

Mission: Impossible III (2006)

Přestože otravné masky zůstávají, tohle už je slušná špionážní podívaná.

Mission: Impossible II (2000)

Dvojka Mission Impossible už se tváří plně vážně, Tom Cruise si asi kvůli tomu nechal narůst dlouhé vlasy... ale je v tom ještě horší než jednička. Zvlášť poslední půlhodina je naprosto přitažená za vlasy.

Mission: Impossible (1996)

Sice bylo pěkné, že se část filmu odehrávala v Praze a místní opravdu mluvili česky, krom toho všeho ještě navíc Marek Vašut... ale už od úvodních titulků jsem nevěděl, jestli mám čekat opravdu "akční dobrodružný thriller", nebo spíš parodii na něj. Nakonec to dopadlo takovým mišmašem, který se sice snažil být občas vtipný, ale nebyl, a jinak se snažil být strašně tajemný, ale to se mu také zrovna nepodařilo. Jon Voight jako záporák byl jasný poměrně dlouho, jediný otazník visel nad jeho filmovou manželkou.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Film o tom, co se stane s hollywoodskými herci, když přijde biblická apokalypsa, je poměrně hloupý i mezi komediemi. Celý film spíše na takové lepší dvě hvězdy. Ovšem mini role Micheala Cery, Emmy Watson a hlavně Backstreet Boys to na ty tři hvězdičky vytáhnou.

Muž z oceli (2013)

Klišé superhrdinských a katastrofických filmů spojte se...

Arrested Development (2003) (seriál)

1. řada je trošku taková těžce stravitelná. Je toho moc najednou, občas ta divnost je až moc divná, takže to jsou spíš tři hvězdičky. Ve 2. a 3. řadě pak dochází k ustálení charakterů, show je podle mě celkově kvalitnější, tyto dvě řady tedy čtyři hvězdičky. V Netflixem po 7 letech dotočené 4. řadě se pak sází na zaměření dílů na jednotlivé postavy. To se podle mě první polovinu série moc nedaří, všechno je dost zmatené a nepřehledné. Naopak v druhé polovině se kvalita opět zvýší. Za čtvrtou sérii tedy takové horší čtyři hvězdičky. Co se týče celého seriálu, tak jednotlivé charaktery jsou vymyšleny opravdu velice dobře, a zatím má Arrested Development také nejvtipnější jméno postavy, a to Bob Loblaw a jeho "Bob Loblaw Law Blog" (pro ty, co neznají - zkuste přečíst rychle).