Dovolená za trest (2014)

Blended sleduje stejný vzor jako prakticky všechny typické Sandlerovy filmy. Není to ani tak špatná komedie a vidět ji tak před 10 lety, dám jí i ty 4 hvězdy. Jenomže doba se mění a Sandlerův rodinný film s pěkným koncem už je trošku moc okoukaný. Jednoznačné plus za Terryho Crewse, který je stoprocentně nejzábavnějším prvkem.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Jak jsem vychválil jedničku, tak mě zklamala dvojka. Asi tak milion faktických chyb, nevýrazní záporáci, celkově mi přišlo, že za 2,5 hodiny jsem viděl asi tak 10 minut Spider-mana. Hlavní postavou tu totiž není on, ale Richard Parker alias Campbell Scott (ale hraje to dobře, nic proti němu, jen to není Spider-man). Situace s Gwen byla podle mě vyřešena dobře, ale to je asi tak to jediné.

Strážci Galaxie (2014)

Nepatřím mezi velké fanoušky komiksových filmů. Většinou se berou až moc vážně a jsou jako přes kopírák. Guardians of the Galaxy jsou ale podle mě zatím nejlepší komiksový film, který jsem viděl. Film umně kombinuje akci, vtip i drama. Přestože příběh Strážců také není nic extra světoborného, díky vtipu a nebraní se vážně dosahují daleko lepšího dojmu než všichni Avengeři dohromady. Kromě toho, úžasný soundtrack.

LEGO® příběh (2014)

Nedokážu si představit, že by se dalo z Lego Movie vytřískat víc, než se podařilo. Já na ty animovaný filmy moc nejsem, takže u mě 4 hvězdy, ale svým způsobem je geniální, že do sebe všechno tak zapadá. Jsou to tedy 4 opravdu poctivé a zasloužené hvězdy. Jsem zvědav, co ukáže dvojka.

Gravitace (2013)

Vizuálně sice efektní, ale jinak je ten film dost o ničem. Škoda toho, že jeden ze dvou činitelů celé akce, tedy rychlé pohyby zapříčiňující smrtelné situace, je nesmysl a snad každého diváka napadne zásadní otázka: "Proč se nepohybují pomaleji, když je to může zabít?" Určitě jde o unikátní film, který nemá cenu vidět jinak než ve 3D, ale mě spíš nudil, než že bych se u něj bavil.

Collateral (2004)

Ve filmu je dost hluchý míst, o které by se dal film zkrátit. Stejně tak bohužel film nevyužívá všechna ta akční a krimi klišé, která ve filmu jsou, ve svůj prospěch. Film je předvídatelný a kdyby se tvářil víc jako béčko, tak by byl podle mého názoru zajímavější. Nicméně to všechno nezabraňuje tomu, aby byl film zajímavá podívaná, zvlašť některé záběry by se daly označit za legendární. Jinak podoba Toma Cruise je hodně zajímavá a snad i lepší než normálně... A vtípek: "Myslel jsem, že budete vyšší," na účet Toma Cruise hodně potěšil.

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

Když si u jedničky myslíte, že už to větší blbost být nemůže, brzy zjistíte, že může... První díl Anchormana je v tom vtipný - je to strašná blbost, ale vtipná. Občas vtipně vtipná, občas trapně vtipná. Dvojka trpí typickým syndromem sequelů a snaží se být ještě blbější, ještě vtipnější a ještě trapnější než jednička. To je ovšem problém. Ano, dejme tomu, první půle by byla na slušné tři hvězdy, prostě klasické o trochu horší pokračování, ovšem druhá půle je jedním slovem divná. Divná je natolik, že v ní osobně postrádám jakýkoli smysl. Občas je ještě trapná, ale už je trapně divná. Na druhého Zprávaře jsem se těšil jako na TU komedii roku 2014, místo toho jsem se dočkal TOHO zklamání roku 2014.

Lásky čas (2013)

Musím říct, že pokud bych hodnotil první hodinu, hodinu a půl, tak by to bylo spíše za 3 hvězdičky. Ve filmu se toho totiž moc neděje. Není zde ani žádný záporák, je to prostě vyprávění. Je to všeobecně vtipné, ale nic velkého. Závěrečná půlhodina je ale opravdu dobrá. Kdybych hodnotil samostatně zase jen tuhle část, tak bylo bylo za 5 hvězdiček. Herci hlavních tří postav jsou určitě plus, všichni hrají výborně, stejně tak použitá hudba.

Frajeři ve Vegas (2013)

Sice tam občas byla hluchá místa, až moc se také patlali ve vážné dějové linii, ale já mám tenhle typ filmů celkem rád, navíc s takovým obsazením... takže za mě 4*.

Oko bere (2008)

Já si celou tu dobu říkal, že Kevin Spacey na ty kladný hrdiny prostě není... Jako záporák vynikne vždycky víc. Navíc velice dobrý soundtrack. Akorát teda nemuseli tak zprznit You Can't Always Get What You Want od Stonesů nějakým pochybným remixem při závěrečných titulkách.