Černá listina (2013) (seriál)

Pomalu, ale jistě scénáristům dochází dech.. První 3/4 první řady byla skvělá, napínavá. Pravděpodobně to bylo tím, že lidé mají sklony hledat kospiraci všude a Blacklist ji nabízí ve formě zkorumpuvané společnosti, kterou řídí pár vyvolených včetně hlavní postavy Reda, člověka, který se vyzná všude a ve všem a o každém ví něco. Bohužel, jak už jsem psal se konec 1. a začátek 2. série zvrhl v obyčejnou detektivku, jejíž zápletka se stále opakuje a diváka pomalu, ale jistě nudí. Doufám, že se seriál vrátí zpátky tam, kde začínal, abych mohl dát 4 hvězdy..

Babovřesky (2013) odpad!

Smutný příběh, který vypovídá o úrovni inteligence našeho národa, když takový film vyprodá všechny kina v Republice. Film, který je založený na ničem a vypráví o ničem. Nejhorší je, že má další 2 pokračování a to třeba ještě není konec. Slunce seno bylo parádní pro svůj nenásilný, jednoduchý humor, ale tenhle comeback či flashback v podobě Babovřesků, které mají jaksi navazovat na Slunce seno je hodně nepovedený, bohužel díky nám ale výdělečný. |- Hloupý humor, který se snaží navázat na předešlou slávu Slunce seno. -| 0%

Hra (1997)

Jeden z nejlepších thrillerů, jaké jsem kdy viděl. S očekáváním jsem sledoval film a čekal jsem co se bude dít. O to úžasnější mi připadá ten fakt, že film je zahraný ve velmi malém počtu herců a přeci neztratil na kvalitě tím, že jsme neviděli více rolí, spíše jenom takové mini role, kterým vévodil výkon skvělého Michaela Douglase. Strašně rád bych dal 5 hvězdiček, ale vadilo mi zakončení filmu, které mohlo být více propracované a domyšlené. |- Skvělý scénář, který se skvěle doplňoval s hereckým výkonem Douglase.-| 85%

Blondýna na předpis (2014)

Tenhle film byl pro mě ztráta času a do teď toho lituji. Občas si rád pustím film u kterého vím, že bude třeba nevalné kvality, tušil jsem to i u Blondýny na předpis, ale tohle je pro mě film na přední příčky ztrát času. Začíná a tváří se jako parodií na hloubavý film, který si bude dělat legraci z jednoho lékárníka, který se nechá komandovat vlastní ženou a okolím a změní se v parodii na komedii, kde jedinou zápletkou je braní různých hypnotik, které si lékárník sám vyrábí, aby si mohl užívat ještě divočejšího sexu s vdanou, bohatou blondýnou. Chvílemi jsem si připadal, že se dívám na film, pro který scénář psali studenti prvního ročníku filmařské školy. Co se týče režijního zpracování a kamery, tak to jsou jediné věci, které film drželi nad vodou. Možná, že mé hodnocení ovlivňuje i to, že jsem v hlavní hrdince filmu, hranou Olivii Wildovou viděl pořád doktorku z Dr House a vůbec mi do filmu nepasovala. Pro pány Moora a Posementiera to byla asi režijní a scénáristická premiéra, která dopadla katastrofálně, ale třeba o nich ještě uslyšíme v lepším světle. |-Parodie na hloubavý film, která se smísí s parodií na drama i komedii, bez náboje a elegance, která diváka přinutí se dívat.-| 30%

Strážci Galaxie (2014)

Dlouho jsem se Strážcům Galaxie vyhýbal, i když měl film pozitivní odezvy od lidí jak na internetu tak v realitě. Čekal jsem další pokus na téma Star Wars. Poměrně vážný děj, který by se v žádném případě nedal zařadit do žánru komedie. Abych řekl pravdu, jsem rád, že jsem se mýlil. Strážci jsou velmi dobře zpracovaný oddechový akční film s nádechem humoru, který vás pobaví ani nevíte jak a čemu se směje. Pokud jste fanoušci filmů se Sci-Fi tématikou, které mají hloubku a kladou nové otázky, tak Strážci rozhodně nejsou film pro vás. Poměrně vtipná, akční komedie, která pobaví a neurazí a na kterou se díváte celou dobu s nadšením, aniž vlastně nevíte proč. Skvělé technické zpracování, které vynáší filmy s tématikou od Marvela ještě do vyšších pater, jsem zvědavý na další podobné filmy jako Avangers, Captain America, Thor jestli pošplhají na žebříčku technické dokonalosti ještě výše. -Oddychovka, která neurazí, místy pobaví a navnadí na filmy s tématem od Marvela- 78%

Co jsme komu udělali? (2014)

Zcela nepochybně jedna z nejlepších komedií moderní tvorby pocházející z Francie. Neotřelý humor, který je založený na jednoduché zápletce s nijak extra překvapivým koncem, který ovšem není v žádném případě nudný, spíše rychle useknutý. Téma přistěhovalců a rasistických předsudků je jedno z nejvíce kontroverzních témat dnešní společnosti. Skládám poklonu Philippe de Chauveronovi, který se díky skvělé režii a scénáři zařadil mezi velmi úspěšné komedie, které mohou konkurovat světovým filmovým velmocem jako Hollywood a další. (83%)

Tísňová linka (2013)

Neznám thriller, který by měl brilantně strhující děj jako Tísňová linka a skončil by jako úplný brak. Když jsem film dokoukal měl jsem pocit, že na posledních 5 minut vyměnili režiséra i scénáristu, protože konec byl absolutně otřesný. Jinak velmi strhují thriller, který vás už od začátku vtáhne do děje jakýmsi tajemnem smíchaným s nebezpečím. Herecké obsazení hlavní hrdinky oskarovou Breslin se ukázal jako velice zdařilý tah. Nechci blíže specifikovat závěrečné scény filmu, abych je dopředu nevyzradil, ale ten kdo film uvidí, mi dá za pravdu, že jsou otřesné. (70%)

Nymfomanka, část I. (2013)

Osobně nějak nerozumím tomu šílenctví okolo tohoto filmu. Pokud se budeme bavit o odvaze něco takového natočit, budíž. V žádném přípradě nechci tvrdit, že film je špatně natočený. Co se týče kamery, střihu a toho dalšího, tak je film velice povedený, ale přínos z něj není žádný. Hlavně jsem se snažil najít něco, co by jevilo známky komedie, jak u filmu uvedeno, budu rád když mi někdo takové prvky ukáže. Dle mého názoru jsou ty sexuální sceny ve filmu zbytečné a mě dost odradili. Uznávám, že je to psychologický a hloubavý film, ale proč do něj dávat některé porno scény, proboha? Kam se filmová tvorba bude posouvat? Osobně smekám před herci, že dokázali před kamerou vytvořit sceny opravdového sexu a potom se vklidu vrátili domů jako Umělci. Vadí mi ten reálný sex a líbí se mi hloubka příběhu- 59%

Predátoři (2010)

Pokud jste milovníci akčích sci-fi fimů, tak budete doslova unešeni. Predátoři skvěle převzaly některé prvky z předešlých dvou filmů (Predátor, Predátor II), avšak se tvůrci neuchýlil k pouhému kopírování. Dokázali skvěle vzít staré prvky a posunout je na další uroveň, aniž by nějak zhanili předešlé díly. Můžu vám zaručit, že pokud si film pustíte, tak se rozhodně nebudete nudit a budete s napětím sledovat celý film, který nemá konec klasického happy endu, což pro mě bylo milým překvapením.

Sousedi (2014)

Osobně jsem fanoušek těchto filmů, které mají člověka o víkendu pobavit lehce sexuálními scénami a trochou vulgarismu, ale film Sousedi v této kategorii hodnotím jako hodně nepovedený. Herecké obsazení bylo celkem dobré a vhodné k rolím, ale děj byl neúnosný a absolutně neúnosný. Prakticky jediná situace kdy jsem se opravdu zasmál byla scéna s airbagem, kdy jsem nečekal jeho aktivaci při posazení na pracovní židli. Film se dá shlédnout od začátku do konce, ale musíte mít výdrž a hodně volného času- 35%